Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 22 wrzesień 2023 13:19

Niemcy: 74 - latek zakaził się bakterią w Bałtyku i zmarł!

śmierć po kąpieli w Bałtyku śmierć po kąpieli w Bałtyku fot. pixabay

Bild donosi, że po tym jak 74 - letni mężczyzna kąpał się w Bałtyku, doszło u niego do zakażenia niebezpieczną bakterią Vibrio vulnificus. W momencie kąpieli mężczyzna miał mieć otwarte rany na ciele i chorować przewlekle.  W krótki czas po kąpieli 74 - latek zmarł. To pierwszy zgon spowodowany zakażeniem tą bakterią w tym sezonie.

 

 Zakażenie bakterią Vibrio vulnificus

Bakteria Vibrio vulnificus wywołuje martwicze zapalenie powięzi. Ta choroba powoduje martwicę tkanek. Do zakażenia mięsożerną bakterią może dojść, gdy wejdziemy do ciepłego słonego morza mając na ciele otwarte rany. Ryzykowne jest też zjedzenie nieodpowiednio przygotowanych owoców morza. Ryzyko zarażenia się Vibrio vulnificus rośnie w przypadku osób starszych, noworodków ,niemowląt i tych, którzy chorują przewlekle lub mają osłabioną odporność. Bakterie są obecne m. in. w Morzu Bałtyckim, a ich obecność spowodowana jest wyjątkowo wysokimi temperaturami we wrześniu tego roku. W poprzednim roku bakterią zaraziło się w Meklemburgii-Pomorzu Przednim 10 osób, a w tym roku 5.

Śmierć 74 - latka po kąpieli w Bałtyku

Wibroza, którą wywołuje bakteria, charakteryzuje się wystąpieniem biegunki, skurczów brzucha, nudności, wymiotów. Często towarzyszy im gorączka i dreszcze. Te objawy pojawiają się po ok. dobie od zakażenia bakterią i trwają ok. 3 dni. 74 - latek pływał w Bałtyku mając na ciele świeże, niezagojone rany. Chorował też przewlekle, choć nie ujawniono na co. Nie wiadomo też w którym dokładnie miejscu mężczyzna korzystał z kąpieli. Według urzędu zdrowia i spraw społecznych kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie w Rostocku jest on pierwszą osobą w tym roku, która zmarła z powodu zakażenia bakterią Vibrio vulnificus.

Źródło: Bild, TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Niemcy: Żydzi przerażeni rosnącym antysemityzmem! Niemcy: Å»ydzi przerażeni rosnącym antysemityzmem!

  Niedawne ataki antysemickie w Niemczech wzbudziły oburzenie i zaniepokojenie, przywracając traumę związaną z historią kraju. Kanclerz Olaf Scholz, przemawiając podczas ceremonii upamiętniającej noc Kryształową, wyraził swoje zaniepokojenie, podkreślając, że jest "zawstydzony i oburzony". Niemcy, zważając na swoją nazistowską przeszłość, zwracają uwagę na kulisy konfliktu izraelsko-palestyńskiego, który podważa jedność społeczeństwa.

 • Niemcy, Blankenese: Uzbrojeni ludzie wtargnęli do szkoły! Niemcy, Blankenese: Uzbrojeni ludzie wtargnęli do szkoły!

  W Hamburgu doszło do dramatycznego incydentu w jednej ze szkół, gdy uzbrojeni napastnicy wtargnęli do budynku. Według wstępnych doniesień, atakujących jest dwóch. Obecnie przebywają w jednej z klas, co wywołuje obawy i konieczność pilnej interwencji służb. Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o uzbrojonych mężczyznach w szkole, niemiecka policja podjęła błyskawiczną akcję.

 • Niemcy, Hamburg: Na lotnisku ojciec wziął własne dziecko jako zakładnika! Niemcy, Hamburg: Na lotnisku ojciec wziął własne dziecko jako zakładnika!

  Na lotnisku w Hamburgu rozegrała scena z jak z gangsterskiego filmu, kiedy uzbrojony mężczyzna wjechał na płytę lotniska z zamiarem porwania swojej czteroletniej córki. Po intensywnej akcji policyjnej, która trwała aż 18 godzin, mężczyzna wreszcie poddał się. Dziecko, które cały czas przebywało w obecności ojca, nie odniosło obrażeń i jest teraz w dobrym stanie. Oto szczegóły tego dramatycznego wydarzenia.

 • Niemcy: Dramatyczny wzrost liczby nielegalnych migrantów! Niemcy: Dramatyczny wzrost liczby nielegalnych migrantów!

  Niemcy zaostrzają kontrole na granicach w odpowiedzi na rosnące przypadki nielegalnej migracji. Patrole uzbrojonych policjantów patrolują autostrady prowadzące z Polski do Niemiec w poszukiwaniu przemytników oraz migrantów w potrzebie. Mimo wysiłków rządu, sytuacja w rejonach przygranicznych wciąż sprawia wrażenie braku kontroli i chaosu.

 • Izrael: Shani Luk nie żyje! Izrael: Shani Luk nie żyje!

  Wstrząsająca tragedia spotkała 23-letnią Shani Luk, która została porwana przez bojowników Hamasu podczas festiwalu muzycznego na Bliskim Wschodzie. Niemka z izraelskim obywatelstwem doświadczyła nieopisanej przemocy, co prowadzi do ogromnego oburzenia na całym świecie. Ciało Shani Luk zostało odnalezione przez izraelskich żołnierzy, co zatwierdziła również ambasada Izraela w Polsce. Media donoszą, że dziewczyna padła ofiarą brutalnych tortur po uprowadzeniu przez Hamas.

load more hold SHIFT key to load all load all