piątek, 22 wrzesień 2023 13:19

Niemcy: 74 - latek zakaził się bakterią w Bałtyku i zmarł!

śmierć po kąpieli w Bałtyku śmierć po kąpieli w Bałtyku fot. pixabay

Bild donosi, że po tym jak 74 - letni mężczyzna kąpał się w Bałtyku, doszło u niego do zakażenia niebezpieczną bakterią Vibrio vulnificus. W momencie kąpieli mężczyzna miał mieć otwarte rany na ciele i chorować przewlekle.  W krótki czas po kąpieli 74 - latek zmarł. To pierwszy zgon spowodowany zakażeniem tą bakterią w tym sezonie.

 

 Zakażenie bakterią Vibrio vulnificus

Bakteria Vibrio vulnificus wywołuje martwicze zapalenie powięzi. Ta choroba powoduje martwicę tkanek. Do zakażenia mięsożerną bakterią może dojść, gdy wejdziemy do ciepłego słonego morza mając na ciele otwarte rany. Ryzykowne jest też zjedzenie nieodpowiednio przygotowanych owoców morza. Ryzyko zarażenia się Vibrio vulnificus rośnie w przypadku osób starszych, noworodków ,niemowląt i tych, którzy chorują przewlekle lub mają osłabioną odporność. Bakterie są obecne m. in. w Morzu Bałtyckim, a ich obecność spowodowana jest wyjątkowo wysokimi temperaturami we wrześniu tego roku. W poprzednim roku bakterią zaraziło się w Meklemburgii-Pomorzu Przednim 10 osób, a w tym roku 5.

Śmierć 74 - latka po kąpieli w Bałtyku

Wibroza, którą wywołuje bakteria, charakteryzuje się wystąpieniem biegunki, skurczów brzucha, nudności, wymiotów. Często towarzyszy im gorączka i dreszcze. Te objawy pojawiają się po ok. dobie od zakażenia bakterią i trwają ok. 3 dni. 74 - latek pływał w Bałtyku mając na ciele świeże, niezagojone rany. Chorował też przewlekle, choć nie ujawniono na co. Nie wiadomo też w którym dokładnie miejscu mężczyzna korzystał z kąpieli. Według urzędu zdrowia i spraw społecznych kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie w Rostocku jest on pierwszą osobą w tym roku, która zmarła z powodu zakażenia bakterią Vibrio vulnificus.

Źródło: Bild, TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael

    W rocznicę tragicznych wydarzeń z 7 października 2023 roku, Berlin staje się miejscem licznych uroczystości i demonstracji. Tego dnia, dokładnie rok temu, Hamas przeprowadził brutalny atak na Izrael, w wyniku którego zginęło około 1200 osób, a wielu zostało porwanych. Stolica Niemiec upamiętnia te wydarzenia poprzez liczne manifestacje, uroczystości oraz pokojowe marsze. Różnorodność wydarzeń sprawia, że w mieście panuje napięta atmosfera, a policja mobilizuje aż 2000 funkcjonariuszy, by zapewnić porządek wśród protestujących.

  • Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy

    W sobotnie popołudnie, 43-letni mężczyzna dokonał zuchwałej kradzieży samochodu dostawczego w Lipsku. Złodziej potrącił właściciela pojazdu, kiedy ten próbował powstrzymać przestępstwo. Policja szybko namierzyła sprawcę oraz odzyskała skradziony pojazd w miejscowości Leuna. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany, a policja prowadzi dalsze śledztwo.

  • Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii

    Uniwersytet Charlotte Fresenius – Uniwersytet Psychologii kontynuuje swój dynamiczny rozwój, otwierając nowy kampus w Heidelbergu. Od października 2024 roku, uczelnia oferować będzie program licencjacki z psychologii, który stanowi pierwszy krok na ścieżce do uzyskania kwalifikacji psychoterapeuty. Nowa lokalizacja dołącza do istniejących już kampusów w Wiesbaden, Monachium, Kolonii, Düsseldorfie i Hamburgu, wzmacniając obecność Uniwersytetu Charlotte Fresenius na mapie edukacyjnej Niemiec.

  • Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami

    65-letnia kobieta z Düsseldorfu została skazana na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu za pomoc w handlu narkotykami. Sąd uznał, że przyjęła dwie paczki zawierające łącznie 21 kilogramów marihuany, z zamiarem ich przekazania dalej. Kobieta utrzymywała, że działała w dobrej wierze, pomagając znajomemu syna.

load more hold SHIFT key to load all load all