środa, 17 luty 2021 17:44

Korea Północna: Żona Kim Dzong Una po raz pierwszy od roku pokazała się publicznie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Żona Kim Dzong Una Żona Kim Dzong Una

Kim Dzong Un wraz z Ri Sol Ju wzięli udział w koncercie zorganizowanym z okazji rocznicy urodzin zmarłego ojca Kim, byłego przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Il’a. Ostatni raz publicznie była widziana w styczniu ubiegłego roku. Niegdyś Pani Ri często towarzyszyła Kimowi podczas ważnych wydarzeń w związku z czym koreańczycy byli zaniepokojeni tak długą absencją żony Kima. Pojawiło się wiele spekulacji na temat jej zdrowia lub potencjalnej ciąży.

 

Jaki jest powód tak długiej nieobecności?

Krajowa służba wywiadowcza Korei Południowej wyjawiła deputowanym, że powód przez który pani Ri Sol Ju unika publicznych zgromadzeń to pandemia koronawirusa. Jest to dość niespójne z oficjalnymi wiadomościami z Korei Północnej, według których w kraju nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Niemniej jednak eksperci z innych krajów poddają to w wątpliwość.

Kim jest Ri Sol-Ju?

Niestety ale nie wiadomo zbyt wiele na temat żony przywódcy Korei Północnej. Sol Ju Wywodzi się z klasy wyższej, jej ojciec jest profesorem, a matka położną. Przed małżeństwem z przywódcą, była śpiewaczką w państwowej orkiestrze. Spekuluje się, że ich małżeństwo było zaaranżowane przez Kim Dzong Ila w związku z jego pogarszającym się stanem zdrowia. Para doczekała się trójki dzieci.

Ostatnie oskarżenia wobec Kim Dzong-Una

Korea Północna została oskarżona o włamanie do firmy Pfizer w celu uzyskania szczepionki. Spekuluje się, że północnokoreańscy hakerzy podjęli próbę włamania się na serwery koncernu Pfizera, w celu kradzieży danych dotyczących szczepionki i leków przeciw COVID-19. Onz podało także do wiadomosci, że Korea kradnie kryptowaluty o czym isaliśmy tutaj