środa, 17 luty 2021 17:44

Korea Północna: Żona Kim Dzong Una po raz pierwszy od roku pokazała się publicznie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Żona Kim Dzong Una Żona Kim Dzong Una

Kim Dzong Un wraz z Ri Sol Ju wzięli udział w koncercie zorganizowanym z okazji rocznicy urodzin zmarłego ojca Kim, byłego przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Il’a. Ostatni raz publicznie była widziana w styczniu ubiegłego roku. Niegdyś Pani Ri często towarzyszyła Kimowi podczas ważnych wydarzeń w związku z czym koreańczycy byli zaniepokojeni tak długą absencją żony Kima. Pojawiło się wiele spekulacji na temat jej zdrowia lub potencjalnej ciąży.

 

Jaki jest powód tak długiej nieobecności?

Krajowa służba wywiadowcza Korei Południowej wyjawiła deputowanym, że powód przez który pani Ri Sol Ju unika publicznych zgromadzeń to pandemia koronawirusa. Jest to dość niespójne z oficjalnymi wiadomościami z Korei Północnej, według których w kraju nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Niemniej jednak eksperci z innych krajów poddają to w wątpliwość.

Kim jest Ri Sol-Ju?

Niestety ale nie wiadomo zbyt wiele na temat żony przywódcy Korei Północnej. Sol Ju Wywodzi się z klasy wyższej, jej ojciec jest profesorem, a matka położną. Przed małżeństwem z przywódcą, była śpiewaczką w państwowej orkiestrze. Spekuluje się, że ich małżeństwo było zaaranżowane przez Kim Dzong Ila w związku z jego pogarszającym się stanem zdrowia. Para doczekała się trójki dzieci.

Ostatnie oskarżenia wobec Kim Dzong-Una

Korea Północna została oskarżona o włamanie do firmy Pfizer w celu uzyskania szczepionki. Spekuluje się, że północnokoreańscy hakerzy podjęli próbę włamania się na serwery koncernu Pfizera, w celu kradzieży danych dotyczących szczepionki i leków przeciw COVID-19. Onz podało także do wiadomosci, że Korea kradnie kryptowaluty o czym isaliśmy tutaj

 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56
 • Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje
  Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje

  Aż 27 szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej zezwoliło na opracowanie nowej listy sankcyjnej dla Rosjan. Ta lista będzie obejmować zakaz wjazdu na tereny UE oraz zamrożenie majątku na tym terenie.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:31
 • Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.
  Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.

  Boeing jest koncernem znanym na całym świecie. Jest jednym z największych twórców samolotów pasażerskich, które latają, transportując tysiące ludzi dziennie. Niestety sobotnia awaria samolotu, wprowadziła chaos w koncernie i strach pasażerów, korzystających z wielu linii lotniczych.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 18:04
 • Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.
  Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.

  Do tragedii doszło w niedzielę, kiedy to odbywały się wybory prezydenckie w Nigrze. Samochód należący do tamtejszej komisji wyborczej wjechał na minę w południowo - zachodniej części kraju, a dokładnie w wiejskiej gminie Dragol, która znajduje się w regionie Tillabery.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 13:54