wtorek, 09 luty 2021 17:44

ONZ: Korea Północna kradnie kryptowaluty. Zobacz w co inwestują łup.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Raport ONZ o Korei Północnej Raport ONZ o Korei Północnej

W swoim raporcie eksperci Organizacji Narodów Zjednoczonych wykazali, że Korea Północna ignoruje sankcje nałożone przez ONZ i nabywa nowoczesne technologie, które pomogą jej produkować broń i pociski balistyczne. Wirtualne aktywa, które zostały skradzione przez Pjongjang w okresie od końca 2021 do listopada 2020 osiągnęły wartość 316 milionów dolarów.

 

Inwestycja w broń jądrową

Raport ONZ ujawnił, że Północnokoreański rząd zaczął pracę nad produkcją materiałów rozszczepialnych, które są jednym z głównych składników przy produkcji broni jądrowej. Podczas parad wojskowych rząd prezentował nowe systemy pocisków balistycznych krótkiego i średniego zasięgu, odpalanych z łodzi podwodnych o zasięgu międzykontynentalnym. Zapowiedział też przygotowania do testowania i produkcji nowych głowic do pocisków balistycznych oraz rozwój taktycznej broni jądrowej. Zmodernizował także infrastrukturę pocisków balistycznych" - wskazali eksperci.

Korea Północna obchodzi sankcje nałożone przez ONZ

Od 2006 roku, gdy Korea Północna dokonała pierwszej próby detonacji ładunku jądrowego nakładane są na nią coraz to ostrzejsze kary. Nałożono takie blokady na eksport, że praktycznie nie był możliwy. Jeżeli chodzi o import, to też został znacząco obniżony. Niemniej jednak Północnokoreański rząd nic sobie z tych blokad nie zrobił, ponieważ postanowił nielegalnie importować między innymi rafinowaną ropę czy w sposób nielegalny uzyskiwał dostęp do międzynarodowych kanałów bankowych. Gospodarka Korei Północnej od dawna nie była w idealnej formie, ale pandemia COVID-19 znacząco ją pogorszyła, nawet nielegalny import i eksport na tym ucierpiał.

Mapa Korei Północnej

 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56
 • Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje
  Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje

  Aż 27 szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej zezwoliło na opracowanie nowej listy sankcyjnej dla Rosjan. Ta lista będzie obejmować zakaz wjazdu na tereny UE oraz zamrożenie majątku na tym terenie.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:31
 • Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.
  Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.

  Boeing jest koncernem znanym na całym świecie. Jest jednym z największych twórców samolotów pasażerskich, które latają, transportując tysiące ludzi dziennie. Niestety sobotnia awaria samolotu, wprowadziła chaos w koncernie i strach pasażerów, korzystających z wielu linii lotniczych.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 18:04
 • Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.
  Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.

  Do tragedii doszło w niedzielę, kiedy to odbywały się wybory prezydenckie w Nigrze. Samochód należący do tamtejszej komisji wyborczej wjechał na minę w południowo - zachodniej części kraju, a dokładnie w wiejskiej gminie Dragol, która znajduje się w regionie Tillabery.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 13:54