Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 05 czerwiec 2023 15:29

Indie: Trwa śledztwo po piątkowej katastrofie kolejowej!

Indie katastrofa kolejowa Indie katastrofa kolejowa pixabay

Ministerstwo kolei Indii zaleciło, aby najważniejsza agencja detektywistyczna kraju zbadała tragiczny wypadek, w którym zginęło 275 osób. Decyzję tę ogłosił minister kolei Ashwini Vaishnaw, ale nie podał więcej szczegółów. O swoich traumach związanych z wypadkiem opowiadały osoby ranne i rodziny zmarłych.

 

Prowadzone są śledztwa w celu ustalania wypadków

Śledztwa prowadzone przez koleje zostały już rozpoczęte, a wstępne raporty wskazują, że to awaria sygnału doprowadziła do wypadku. Trzykrotna kolizja pociągów w piątkowy wieczór została opisana jako najtragiczniejszy wypadek kolejowy w Indiach w tym wieku. Ponad 1000 osób odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitali. Niektóre rodziny wciąż poszukują swoich bliskich. Nie jest jasne, dlaczego Kolejowa Rada, najwyższy organ decyzyjny ministerstwa, zaleciła oddzielne śledztwo przez Centralne Biuro Śledcze (CBI), skoro inne dochodzenia zostały już rozpoczęte.

Niektóre ofiary wypadku są wciąż zaginione

CBI prowadzi śledztwa w sprawach wysokiej rangi kryminalnych, w tym poważnych oszustw finansowych i morderstw. Raport Komisarza Bezpieczeństwa Kolejowego zostanie wkrótce ujawniony, a w nim zostanie ujawniona przyczyna wypadku. Przypomnijmy, że siła zderzenia wyrzuciła wagony pociągu Coromandel Express na trzeci tor, gdzie zderzyły się z tylnymi wagonami pociągu Bengaluru-Howrah Superfast Express, który nadjeżdżał z dużą prędkością. Przypuszcza się, że na pokładzie obu pociągów pasażerskich znajdowało się ponad 3000 osób. Setki karetek, lekarzy, pielęgniarek i służb ratowniczych zostało wysłanych na miejsce i przez 18 godzin pracowali, aby ratować pasażerów i wydobywać ciała.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Indie: Epidemia wirusa Nipah Indie: Epidemia wirusa Nipah

  W Indiach wykryto rzadki, ale groźny wirus Nipah. Póki co odnotowano dwie ofiary śmiertelne. Władze kraju zdecydowały o zamknięciu szkół, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.  W Kerali, stanie, który mieści się w południowych Indiach obecnie sprawdzono 700 osób na obecność wirusa. To już czwarta epidemia,  jaka wybuchła w tym stanie od 2018 r.

 • Indie: Nauczycielka kazała uczniom bić 7 - letniego chłopca! Indie: Nauczycielka kazała uczniom bić 7 - letniego chłopca!

  Do Internetu wyciekło szokujące nagranie. Przedstawia ono 7 - letniego chłopca, który znajduje się w szkole w Indiach. Nauczycielka każe innym uczniom po kolei uderzać 7 - latka. Przerażone dziecko płacze. Policja oświadczyła, że prowadzi śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności tego potwornego dla niewinnego dziecka zdarzenia.

 • Indie: Co najmniej 26 osób nie żyje po zawaleniu się mostu kolejowego! Indie: Co najmniej 26 osób nie żyje po zawaleniu się mostu kolejowego!

  Władze Indii poinformowały o tragedii, do jakiej doszło w pobliżu miasta Sairang w stanie Mizoram. Most kolejowy, na którym trwały prace budowlane, uległ zawaleniu. Wiadomo na pewno o 26 ofiarach, ale kilkanaście osób jest wciąż zaginionych. Podczas incydentu na moście mogło znajdować się nawet 40 robotników.

 • Indie: 15 osób zginęło w wyniku eksplozji Indie: 15 osób zginęło w wyniku eksplozji

  Na brzegu rzeki Alaknanda w północno indyjskim stanie Uttarakhand doszło do eksplozji transformatora elektrycznego. W jej wyniku zginęło 15 osób, w tym też funkcjonariusz policji. 15 innych osób zostało rannych.  Do wypadku doszło w dystrykcie Chamoli. W Indiach porażenia prądem zdarzają się często.

 • Indie: 41 osób umarło podczas powodzi Indie: 41 osób umarło podczas powodzi

  Gwałtowne opady, powodzie i osunięcia ziemi spowodowane przez mocne opady zabiły co najmniej 41 osób w północnych Indiach. 31 osób zmarło w Himachal Pradesh, a pozostałe 10 w sąsiednim Pendżabie. To nie pierwsze tragiczne doniesienia z tego kraju - bywały już inne powodzie, cyklony i fale upałów.

load more hold SHIFT key to load all load all