poniedziałek, 05 czerwiec 2023 15:29

Indie: Trwa śledztwo po piątkowej katastrofie kolejowej!

Indie katastrofa kolejowa Indie katastrofa kolejowa pixabay

Ministerstwo kolei Indii zaleciło, aby najważniejsza agencja detektywistyczna kraju zbadała tragiczny wypadek, w którym zginęło 275 osób. Decyzję tę ogłosił minister kolei Ashwini Vaishnaw, ale nie podał więcej szczegółów. O swoich traumach związanych z wypadkiem opowiadały osoby ranne i rodziny zmarłych.

 

Prowadzone są śledztwa w celu ustalania wypadków

Śledztwa prowadzone przez koleje zostały już rozpoczęte, a wstępne raporty wskazują, że to awaria sygnału doprowadziła do wypadku. Trzykrotna kolizja pociągów w piątkowy wieczór została opisana jako najtragiczniejszy wypadek kolejowy w Indiach w tym wieku. Ponad 1000 osób odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitali. Niektóre rodziny wciąż poszukują swoich bliskich. Nie jest jasne, dlaczego Kolejowa Rada, najwyższy organ decyzyjny ministerstwa, zaleciła oddzielne śledztwo przez Centralne Biuro Śledcze (CBI), skoro inne dochodzenia zostały już rozpoczęte.

Niektóre ofiary wypadku są wciąż zaginione

CBI prowadzi śledztwa w sprawach wysokiej rangi kryminalnych, w tym poważnych oszustw finansowych i morderstw. Raport Komisarza Bezpieczeństwa Kolejowego zostanie wkrótce ujawniony, a w nim zostanie ujawniona przyczyna wypadku. Przypomnijmy, że siła zderzenia wyrzuciła wagony pociągu Coromandel Express na trzeci tor, gdzie zderzyły się z tylnymi wagonami pociągu Bengaluru-Howrah Superfast Express, który nadjeżdżał z dużą prędkością. Przypuszcza się, że na pokładzie obu pociągów pasażerskich znajdowało się ponad 3000 osób. Setki karetek, lekarzy, pielęgniarek i służb ratowniczych zostało wysłanych na miejsce i przez 18 godzin pracowali, aby ratować pasażerów i wydobywać ciała.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Indie: Historia wyzysku na polu cukru Indie: Historia wyzysku na polu cukru

  Przemysł cukrowniczy w Maharasztrze, zachodniej części Indii, stoi na straży okrutnego systemu wyzysku, który dotyka tysięcy pracowników. Archana Ashok Chaure, jedna z wielu, została wydana za mąż za robotnika związku cukrowniczego, gdy miała zaledwie 14 lat. Dług wobec pracodawcy sprawia, że nie ma ona wyboru, jak tylko pozostać na polach pracy.

 • Indie: Turystka napadnięta w miejscowości Dumka Indie: Turystka napadnięta w miejscowości Dumka

  Zbiorowy gwałt na turystce brazylijsko-hiszpańskiej w Indiach wzbudził oburzenie. Kobieta wraz z mężem podróżowała na motocyklach po Azji, zatrzymując się na noc w Dumka, gdzie miała miejsce tragedia. Policja zatrzymała czterech mężczyzn i poszukuje trzech kolejnych podejrzanych o gwałt. Tożsamość napastników oraz szczegóły sprawy wciąż pozostają tajemnicą.

 • Indie: Pociąg przejechał 78 kilometrów bez maszynisty Indie: Pociąg przejechał 78 kilometrów bez maszynisty

  W Indiach doszło do niezwykłego zdarzenia z udziałem pociągu towarowego, który przejechał 78 kilometrów bez maszynisty w lokomotywie. Sytuacja ta wywołała ogromne zaniepokojenie i zaangażowanie personelu kolejowego w zatrzymanie rozpędzonego składu.

 • Indie: Protesty rolników w Delhi Indie: Protesty rolników w Delhi

  Wstrząsy społeczne i polityczne w Indiach pogłębiają się, gdy policja w północnych Indiach sięgnęła po gazu łzawiącego, próbując zapobiec marszowi na Delhi tysiącom protestujących rolników domagających się gwarantowanych cen minimalnych za swoje plony. Rząd Indii podjął środki bezpieczeństwa, aby powstrzymać protesty, otaczając stolicę drutem kolczastym, blokami cementowymi i ogrodzeniem z trzech stron.

 • Indie: Dramatyczny proces w sprawie krzywdy Bilkis Bano Indie: Dramatyczny proces w sprawie krzywdy Bilkis Bano

  W poniedziałek indyjski sąd najwyższy podjął kontrowersyjną decyzję, uchylając zwolnienie z więzienia 11 mężczyzn skazanych za zbiorowy gwałt na ciężarnej muzułmance Bilkis Bano podczas zamieszek hindusko-muzułmańskich w 2002 roku. Mężczyźni, wcześniej skazani na dożywocie, zostali uwolnieni w sierpniu 2022 r., co wywołało oburzenie w społeczeństwie. Decyzja sądu wyznacza nowy rozdział w walce o sprawiedliwość dla Bilkis Bano.

load more hold SHIFT key to load all load all