Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 05 czerwiec 2023 15:22

Australia: Kathleen Folbigg uwolniona po 20 latach z więzienia!

 Kathleen Folbigg uwolniona Kathleen Folbigg uwolniona pixabay

Kathleen Folbigg spędziła dwadzieścia lat w więzieniu za zamordowanie swoich czworga dzieci. Hiszpańska naukowczyni odkryła jednak prawdę i przyczyniła się do odkrycia “największej niesprawiedliwości Hiszpanii”. Niesłusznie skazana kobieta po dwóch dekadach wyszła na wolność.

 

Kim jest Kathleen Folbigg?

To australijska kobieta, która spędziła 20 lat w więzieniu za zabójstwo swoich czterech dzieci, ale została ułaskawiona i zwolniona w poniedziałek po przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie jej winy. Kathleen Folbigg, obecnie 55-letnia, została nazwana "najgorszym seryjnym mordercą Australii", po tym jak w 2003 roku została skazana za zamordowanie trójki swoich dzieci i za nieumyślne spowodowanie śmierci czwartego. Według prokuratorów, dzieci w wieku od dziewięciu tygodni do trzech lat zostały uduszone przez Folbigg, która zawsze odrzucała te zarzuty, twierdząc, że każda z ich śmierci była spowodowana naturalną przyczyną. Kathleen Folbigg spędziła dwie dekady w więzieniu.

Oczyścić dobre imię Flobigg pomogła hiszpańska naukowczyni

Swoje kiedyś najbardziej znienawidzone nazwisko w Australii, Folbigg została oczyścić dzięki m.in. hiszpańskiej naukowczyni Caroli García Vinuesa, która wraz z innymi naukowcami udowodniła, że dzieci mogły umrzeć z przyczyn naturalnych. "Teoria, że zabiła swoje dzieci, nie miała żadnych dowodów. Jedynym dowodem były okolicznościowe, ponieważ to ona je znalazła martwe" - przekazała García Vinuesa w rozmowie z Euronews. "Folbigg jest bardzo wdzięczna, nie tylko nam - naukowcom, ale także swoim prawnikom, którzy wykonali większość pracy za darmo" - dodaje. 

Źródło: Euronews, Twitter, Trybuna Polska

 

load more hold SHIFT key to load all load all