wtorek, 20 luty 2024 13:15

Hiszpania: 14-latek zmarł po zażyciu nowego narkotyku

Hiszpania śmierć 14-latka po zażyciu tusi Hiszpania śmierć 14-latka po zażyciu tusi fot. pixabay

Hiszpańska policja bada tragiczny przypadek śmierci 14-letniego chłopca o imieniu Ryan, który zmarł po tym, jak zasłabł przy wyjściu ze stacji metra w Madrycie. Rodzina nastolatka sugeruje, że mógł on być ofiarą żartu, w wyniku którego dosypano mu tusi do napoju, narkotyku znanego również jako "różowa kokaina".

 

Dramatyczny przebieg wydarzeń

W piątek Ryan opuścił swój dom, informując rodzinę, że spotka się z przyjaciółmi. Kilka godzin później, policja skontaktowała się z matką chłopca, informując ją, że jej syn potrzebuje pilnej pomocy medycznej po tym, jak upadł przy wyjściu ze stacji metra. Niestety, pomimo podjętej akcji ratunkowej, życie nastolatka nie udało się uratować.

Podejrzenia rodziny Ryana

Krewni zmarłego donoszą, że widzieli film opublikowany w mediach społecznościowych, na którym dwóch nastolatków, którzy wcześniej towarzyszyli Ryanowi, żartowało z dosypania tusi do jego napoju. Rodzina uważa, że chłopak mógł być ofiarą tegoż żartu, co stało się przyczyną jego śmierci. Nagranie, na które powołuje się rodzina, już nie jest dostępne w mediach społecznościowych. Niejasne jest, czy zostało ono celowo usunięte, czy też zniknęło z powodu automatycznego wygaśnięcia, typowego dla stories na Instagramie.

Śledztwo policji 

Policja podjęła śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci Ryana oraz tego, czy dosypali mu tusi bez jego wiedzy. Jednak na tym etapie śmierć nastolatka nie jest traktowana jako zabójstwo. Tusi, znana również jako "różowa kokaina", to narkotyk w formie proszku o owocowym zapachu. Składa się z 2C-B, MDMA i ketaminy. To substancja psychodeliczna, która może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, a nawet śmierci, zwłaszcza gdy jest stosowana bez odpowiedniej wiedzy i nadzoru.

Śmierć 14-letniego Ryana wstrząsnęła społecznością Madrytu, rzucając pytania o bezpieczeństwo i odpowiedzialność za własne zachowanie. Dla rodziny chłopca to czas żałoby i próby zrozumienia tego, co się wydarzyło, a dla organów ścigania - wyzwanie w wyjaśnieniu tej tragicznej sprawy.

Źródło: El Pais, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

  W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

 • Hiszpania: Kiedy Sagrada Familia wreszcie zostanie ukończona? Hiszpania: Kiedy Sagrada Familia wreszcie zostanie ukończona?

  Po latach oczekiwań i nieustannych prac, słynna Sagrada Familia w Barcelonie, będąca nie tylko symbolem miasta, ale i jednym z najbardziej rozpoznawalnych kościołów na świecie, ma w końcu doczekać się zakończenia budowy. Rozpoczęta w 1882 roku przez katalońskiego architekta Antoniego Gaudíego, ta monumentalna bazylika zaliczona do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, przyciąga uwagę zarówno turystów, jak i ekspertów z całego globu. Prezes organizacji odpowiedzialnej za prace, Esteve Camps, potwierdził, że dzięki zgromadzonym środkom finansowym oraz materiałom budowlanym, Sagrada Familia zostanie ukończona w 2026 roku, czyli dokładnie w stulecie śmierci Gaudiego.

 • Kanada, Halifax: Dziecko przyniosło do szkoły żelki z marihuaną! Kanada, Halifax: Dziecko przyniosło do szkoły żelki z marihuaną!

  Do niepokojącego zdarzenia doszło w szkole podstawowej w Halifax, kiedy to pięcioro uczniów zostało zabranych do szpitala po spożyciu żelków zawierających THC, aktywny składnik konopi indyjskich. Przysmaki te zostały przyniesione do szkoły przez jednego z uczniów, co wywołało szerokie dyskusje na temat bezpieczeństwa i edukacji dotyczącej substancji psychoaktywnych wśród dzieci.

 • Nitazeny: Nowy rodzaj silnych narkotyków Nitazeny: Nowy rodzaj silnych narkotyków

  W obliczu rosnącego zagrożenia śmiertelnymi narkotykami syntetycznymi, znane jako nitazeny, brytyjski system zdrowia i organy ścigania napotykają poważne wyzwania. Pomimo klasyfikacji tych substancji jako narkotyków klasy A, co teoretycznie zaostrza kary za ich dystrybucję i posiadanie, krytycy argumentują, że Wielka Brytania jest zbyt wolna w reagowaniu na rozprzestrzenianie się tych narkotyków. Zgodnie z danymi Narodowej Agencji ds. Przestępczości, od lata zanotowano już ponad 100 zgonów związanych z nitazenami, a eksperci twierdzą, że rzeczywista liczba może być znacznie większa.

 • Jeziorzany: 26-latek, który został podpalony podczas libacji, nie żyje Jeziorzany: 26-latek, który został podpalony podczas libacji, nie żyje

  W szpitalu zmarł 26-latek, który został w styczniu podpalony podczas libacji w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie). Podejrzanemu Kamilowi P. grozi dożywocie. Prokurator rozważa zmianę kwalifikacji z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Decyzję podejmie po sekcji. Jak ustaliła policja, w nocy z 15 na 16 stycznia czterech mężczyzn piło alkohol w mieszkaniu w gminie Jeziorzany. Doszło między nimi do kłótni, podczas której 31-letni Kamil P. miał chwycić za kanister z łatwopalną substancją, polać nią i podpalić 26-letniego kompana.

load more hold SHIFT key to load all load all