Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
sobota, 10 luty 2024 15:54

Filipiny: 3-letnie dziecko uratowane po 60 godzinach od zejścia osuwiska

Filipiny akcja ratunkowa po zejściu osuwiska Filipiny akcja ratunkowa po zejściu osuwiska fot. pixabay

Sześćdziesiąt godzin po tragicznym osunięciu się ziemi, w którym zginęło 28 osób, pojawiło się światełko nadziei. Na południowych Filipinach, w prowincji Davao de Oro, ratownicy uratowali trzyletnią dziewczynkę z osuwiska. To wydarzenie stało się symbolem nadziei w obliczu tragedii.

 

Dramatyczna sytuacja na Filipinach

Osuwisko, które miało miejsce w pobliżu wioski Masara, w której wydobywa się złoto, spowodowało śmierć dziesiątek osób, a kolejnych 77 uznano za zaginionych. Region Mindanao, gdzie doszło do katastrofy, pogrążył się w żałobie i szoku po tej tragedii. Ratownicy nie tracili nadziei, choć minęło już 60 godzin od wypadku. Ich starania zostały wynagrodzone, kiedy udało się odnaleźć trzyletnią dziewczynkę.To wydarzenie zostało okrzyknięte cudem, podnosząc morale ratowników i dając nadzieję rodzinom zaginionych.

3-latka odnaleziona po 60 godzinach

Osuwiska ziemi są powszechnym zjawiskiem na Filipinach, głównie ze względu na górzysty teren, obfite opady deszczu oraz działalność górniczą i wylesianie. Niestety, tragedie tego rodzaju stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców, zwłaszcza w regionach poddanych intensywnej działalności górniczej.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Nawet po trzęsieniu ziemi o sile 5,9 w skali Richtera, które miało miejsce w sobotę, ratownicy nie rezygnują z wysiłków. Mimo przeciwności losu, kontynuują swoje działania w nadziei na odnalezienie kolejnych ocalałych. Tragedia na Filipinach stawia przed nami wyzwanie solidarności i wsparcia dla poszkodowanych.

Historia uratowania trzyletniej dziewczynki z osuwiska na Filipinach jest źródłem nadziei i inspiracji. W obliczu tragedii, społeczność jednoczy się w działaniach ratunkowych, pokazując siłę solidarności i ludzkiego współczucia. Jednakże katastrofa ta przypomina nam o pilnej potrzebie działań prewencyjnych i ochrony przed zagrożeniami naturalnymi, które wciąż czyhają na mieszkańców tego pięknego kraju.

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Kenia, Nairobi: Wybuch gazu, setki rannych! Kenia, Nairobi: Wybuch gazu, setki rannych!

  Potężny wybuch gazu w Nairobi, w dzielnicy Embakasi, wywołał tragiczne konsekwencje. Co najmniej trzy osoby straciły życie, a prawie 300 zostało rannych. Wydarzenie to spowodowało ogromne zniszczenia w okolicy, uszkadzając domy, firmy i samochody. Rząd podjął działania, a przyczyny tragedii są nadal przedmiotem intensywnego śledztwa.

 • Karkonosze: Dwie osoby spadły ze zbocza Śnieżki Karkonosze: Dwie osoby spadły ze zbocza Śnieżki

  Tragiczny wypadek w Karkonoszach na najwyższym szczycie Polski, Śnieżce, zakończył się śmiercią dwóch obywateli Polski - 23-latka i 47-latka. Wtorkowe popołudnie przyniosło dramatyczne wydarzenia, gdy trzy osoby zsunęły się do Kotła Łomniczki, stawiając ratownikom GOPR oraz czeskiej Horskiej Służbie przed wyzwaniem.

 • Chiny: Silne trzęsienie ziemi w regionie Xinjiang Chiny: Silne trzęsienie ziemi w regionie Xinjiang

  Wtorek nad ranem przyniósł niebezpieczne wstrząsy ziemi w zachodnich Chinach, w słabo zaludnionym regionie Xinjiang. Trzęsienie o magnitudzie 7,1 st. pozostawiło po sobie zniszczone domy, rannych oraz wyzwania dla służb ratunkowych. Incydent miał miejscw w rejonie, gdzie głównie zamieszkują Ujgurzy, mniejszość etniczna, już wcześniej dotknięta brutalną polityką asymilacji.

 • Chiny: Osunięcie ziemi w prowincji Yunnan Chiny: Osunięcie ziemi w prowincji Yunnan

  W Zhaotong,  mieście położonym w prowincji Yunnan na południu Chin, doszło do tragicznego w skutkach osunięcia ziemi. W wyniku tego dramatu życie straciło co najmniej 47 osób, a liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć, gdy trwa intensywna akcja ratunkowa. W poniedziałek chińskie media państwowe doniosły o wydarzeniach, które wstrząsnęły społecznością w regionie. Około godziny 5:51 miejscowego czasu, mieszkańcy Zhaotong zostali zaskoczeni gwałtownym osunięciem ziemi. Władze lokalne natychmiast rozpoczęły akcję ratowniczą, mając nadzieję na odnalezienie ocalałych w gruzach i zabezpieczenie obszaru przed dalszym zagrożeniem.

 • Ciecierzyn: Zderzenie pługopiaskarki i osobówki Ciecierzyn: Zderzenie pługopiaskarki i osobówki

  Na drodze krajowej numer 19 w Ciecierzynie między Lublinem a Lubartowem doszło do tragicznego zderzenia samochodu osobowego z pługopiaskarką. Informacje na temat tego dramatycznego wydarzenia przekazał dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Lublinie, młodszy brygadier Sylwester Wójcik.

load more hold SHIFT key to load all load all