Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
sobota, 10 luty 2024 15:33

Niemcy: Polak nie dopuścił do pożaru w tunelu!

Niemcy bohaterski akt Polaka Niemcy bohaterski akt Polaka fot. pixabay

Niemieckie media donoszą o wyjątkowym akcie bohaterstwa, który miał miejsce niedawno na autostradzie A71 w Turyngii. Historia ta wstrząsnęła społecznością i wzbudziła uznanie dla odwagi oraz determinacji 41-letniego polskiego kierowcy. W czwartek wieczorem 41-letni Polak podróżujący przez najdłuższy tunel drogowy w Niemczech, Rennsteig, napotkał na niebezpieczeństwo, które mogło skończyć się tragicznie. Jego pojazd stanął w płomieniach, a na lawecie przewożone były nowiutkie samochody.

 

Bohaterski czyn Polaka w Niemczech

Kierowca nie zastanawiał się długo. Widząc, że próby ugaszenia pożaru opon są daremne, natychmiast podjął decyzję o działaniu. Nie tylko włączył alarm, lecz także podjął desperacką próbę wyjazdu z tunelu, mając świadomość, że jego działania mogą zaważyć na życiu innych osób podróżujących tym samym odcinkiem drogi.

Heroiczna ucieczka z płomieni

Ryzykując własnym życiem, polski kierowca wsiadł za kierownicę swojego pojazdu i ruszył w kierunku wyjazdu. Chociaż płomienie szybko obejmowały całą naczepę, to w ostatniej chwili, zanim ogień mógłby się przeniknąć do wnętrza tunelu, udało mu się wyjechać na zewnątrz.

Po zakończeniu dramatycznej sytuacji, straż pożarna przejęła kontrolę nad gaszeniem ognia. Niemiecka prasa podaje, że 6 z 9 samochodów przewożonych przez Polaka na lawecie całkowicie spłonęło, a straty zostały oszacowane na kwotę 250 tysięcy euro. Media zwracają uwagę, że to dzięki stalowym nerwom polskiego kierowcy nie doszło do tragedii w tunelu Rennsteig. Jego szybka reakcja i odwaga zasługują na najwyższe uznanie. 

Źródło: RMF 24, Youtube, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Niemcy: Żołnierz Bundeswehry zabił 4 osoby Niemcy: Å»ołnierz Bundeswehry zabił 4 osoby

  W nocy z czwartku na piątek doszło do dramatycznych wydarzeń w Dolnej Saksonii w Niemczech, gdzie żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko. Sprawca dokonał zbrodni w dwóch różnych miejscach w Dolnej Saksonii - w domu jednorodzinnym w Westervesede (gmina Scheessel) oraz w miejscowości Bothel (powiat Rotenburg).

 • Niemcy: Zatrzymanie Danieli Klette po wielu latach! Niemcy: Zatrzymanie Danieli Klette po wielu latach!

  Daniela Klette, długo uchodząca za nieuchwytną członkinię niemieckiej grupy terrorystycznej Frakcji Czerwonej Armii (RAF), została aresztowana w poniedziałek w Berlinie. Po kilkudziesięciu latach poszukiwań, niemiecka prokuratura i policja kryminalna wreszcie dopadły kobietę odpowiedzialną za przeprowadzenie licznych napadów z bronią w ręku oraz usiłowanie morderstwa.

 • Arnold Schwarzenegger: Aktor wpadł w kłopoty na lotnisku w Monachium Arnold Schwarzenegger: Aktor wpadł w kłopoty na lotnisku w Monachium

  W środę Arnold Schwarzenegger, były gubernator Kalifornii i ikona kina akcji, znalazł się w centrum uwagi po zatrzymaniu na lotnisku w Monachium. Powodem było podróżowanie z luksusowym zegarkiem, który miał być wystawiony na aukcji charytatywnej w Austrii. Incydent ten może teraz skutkować postępowaniem karnym.

 • Niemcy: Strajk maszynistów Deutsche Bahn Niemcy: Strajk maszynistów Deutsche Bahn

  Rok 2024 rozpoczął się wyjątkowo burzliwie dla Niemiec. Od poniedziałku trwają masowe demonstracje rolników, sprzeciwiających się rządowym planom oszczędnościowym. W ślad za nimi dołączyli maszyniści Deutsche Bahn, sprawiając, że ruch kolejowy w kraju został sparaliżowany. Konsekwencje tych działań odczuje większość społeczeństwa, a sytuacja zdaje się tylko pogarszać.

 • Niemcy: Strajk rolników w całym kraju Niemcy: Strajk rolników w całym kraju

  Poniedziałek przyniósł rozpoczęcie strajku niemieckich rolników, który wywołał znaczne utrudnienia w komunikacji na terenie całego kraju. Protestujący rolnicy sprzeciwiają się planowanym oszczędnościom rządu federalnego, szczególnie zmniejszeniu dopłat do oleju napędowego. Niemieckie firmy transportowe dołączyły do blokad, protestując przeciwko przewidywanemu wzrostowi obciążeń i opłat dla przewoźników.

load more hold SHIFT key to load all load all