sobota, 10 luty 2024 15:33

Niemcy: Polak nie dopuścił do pożaru w tunelu!

Niemcy bohaterski akt Polaka Niemcy bohaterski akt Polaka fot. pixabay

Niemieckie media donoszą o wyjątkowym akcie bohaterstwa, który miał miejsce niedawno na autostradzie A71 w Turyngii. Historia ta wstrząsnęła społecznością i wzbudziła uznanie dla odwagi oraz determinacji 41-letniego polskiego kierowcy. W czwartek wieczorem 41-letni Polak podróżujący przez najdłuższy tunel drogowy w Niemczech, Rennsteig, napotkał na niebezpieczeństwo, które mogło skończyć się tragicznie. Jego pojazd stanął w płomieniach, a na lawecie przewożone były nowiutkie samochody.

 

Bohaterski czyn Polaka w Niemczech

Kierowca nie zastanawiał się długo. Widząc, że próby ugaszenia pożaru opon są daremne, natychmiast podjął decyzję o działaniu. Nie tylko włączył alarm, lecz także podjął desperacką próbę wyjazdu z tunelu, mając świadomość, że jego działania mogą zaważyć na życiu innych osób podróżujących tym samym odcinkiem drogi.

Heroiczna ucieczka z płomieni

Ryzykując własnym życiem, polski kierowca wsiadł za kierownicę swojego pojazdu i ruszył w kierunku wyjazdu. Chociaż płomienie szybko obejmowały całą naczepę, to w ostatniej chwili, zanim ogień mógłby się przeniknąć do wnętrza tunelu, udało mu się wyjechać na zewnątrz.

Po zakończeniu dramatycznej sytuacji, straż pożarna przejęła kontrolę nad gaszeniem ognia. Niemiecka prasa podaje, że 6 z 9 samochodów przewożonych przez Polaka na lawecie całkowicie spłonęło, a straty zostały oszacowane na kwotę 250 tysięcy euro. Media zwracają uwagę, że to dzięki stalowym nerwom polskiego kierowcy nie doszło do tragedii w tunelu Rennsteig. Jego szybka reakcja i odwaga zasługują na najwyższe uznanie. 

Źródło: RMF 24, Youtube, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael

    W rocznicę tragicznych wydarzeń z 7 października 2023 roku, Berlin staje się miejscem licznych uroczystości i demonstracji. Tego dnia, dokładnie rok temu, Hamas przeprowadził brutalny atak na Izrael, w wyniku którego zginęło około 1200 osób, a wielu zostało porwanych. Stolica Niemiec upamiętnia te wydarzenia poprzez liczne manifestacje, uroczystości oraz pokojowe marsze. Różnorodność wydarzeń sprawia, że w mieście panuje napięta atmosfera, a policja mobilizuje aż 2000 funkcjonariuszy, by zapewnić porządek wśród protestujących.

  • Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy

    W sobotnie popołudnie, 43-letni mężczyzna dokonał zuchwałej kradzieży samochodu dostawczego w Lipsku. Złodziej potrącił właściciela pojazdu, kiedy ten próbował powstrzymać przestępstwo. Policja szybko namierzyła sprawcę oraz odzyskała skradziony pojazd w miejscowości Leuna. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany, a policja prowadzi dalsze śledztwo.

  • Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii

    Uniwersytet Charlotte Fresenius – Uniwersytet Psychologii kontynuuje swój dynamiczny rozwój, otwierając nowy kampus w Heidelbergu. Od października 2024 roku, uczelnia oferować będzie program licencjacki z psychologii, który stanowi pierwszy krok na ścieżce do uzyskania kwalifikacji psychoterapeuty. Nowa lokalizacja dołącza do istniejących już kampusów w Wiesbaden, Monachium, Kolonii, Düsseldorfie i Hamburgu, wzmacniając obecność Uniwersytetu Charlotte Fresenius na mapie edukacyjnej Niemiec.

  • Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami

    65-letnia kobieta z Düsseldorfu została skazana na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu za pomoc w handlu narkotykami. Sąd uznał, że przyjęła dwie paczki zawierające łącznie 21 kilogramów marihuany, z zamiarem ich przekazania dalej. Kobieta utrzymywała, że działała w dobrej wierze, pomagając znajomemu syna.

load more hold SHIFT key to load all load all