Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 17 listopad 2023 16:05

Australia: Zarzuty w sprawie śmierci sześciorga dzieci na dmuchanym zamku

śmierć dzieci na dmuchanym zamku śmierć dzieci na dmuchanym zamku fot. pixabay

Prawie dwa lata po tragicznym wypadku na dmuchanym zamku, który odebrał życie sześciorgu dzieci, firma Taz-Zorb w Australii została oskarżona o naruszenie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Prokuratura twierdzi, że firma naraziła dzieci na ryzyko śmierci lub poważnych obrażeń.

 

Wypadek na dmuchanym zamku

Sześcioro dzieci w wieku od 11 do 12 lat zginęło, a trójka została ciężko ranna po tym, jak dmuchany zamek został uniesiony na wysokość około 10 metrów podczas szkolnego jarmarku. Incydent miał miejsce na terenie szkoły podstawowej w Hillcrest w grudniu 2021 r., w ostatnim dniu semestru przed wakacjami. Prokuratura oskarżyła firmę Taz-Zorb o przestępstwo kategorii 2 zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie i higienie pracy z 2012 r. Dyrektor prokuratury domaga się kary do 1,5 miliona dolarów australijskich. Rodzice dzieci zmarłych cieszą się z postawionych zarzutów, a jednocześnie wyrażają potrzebę wyjaśnienia roli szkoły w tragedii.

Firma Taz-Zorb oskarżona

Społeczność lokalna w Devonport na Tasmanii nadal opłakuje stratę dzieci, a rok po wypadku zorganizowano uroczystości upamiętniające ofiary. Organ regulacyjny ds. bezpieczeństwa i higieny pracy podkreśla konieczność dochodzenia w sprawie Taz-Zorb, a szersze śledztwo zostało zawieszone do czasu zakończenia tego postępowania.

Tragedia na dmuchanym zamku w Australii pozostawia pytania o bezpieczeństwo na tego typu atrakcjach oraz odpowiedzialność zarówno firmy, jak i szkoły. Postawione zarzuty stawiają przed sądem operatora zamku, co może mieć dalekosiężne konsekwencje dla branży rozrywkowej tego rodzaju.

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Australia: Nadchodzi ban na papierosy elektroniczne! Australia: Nadchodzi ban na papierosy elektroniczne!

  Australia intensyfikuje swoje wysiłki w walce z uzależnieniem od nikotyny wśród dzieci, wprowadzając od stycznia zakaz importu jednorazowych waporyzatorów. Wapowanie, mimo reklamowania go jako środek do rzucenia palenia, stało się dla wielu młodych ludzi źródłem nowego uzależnienia. Nowe przepisy mają na celu ograniczenie dostępności i promocji jednorazowych vape'ów na terenie kraju.

 • Australia: Przeprosiny dla ofiar Talidomidu! Australia: Przeprosiny dla ofiar Talidomidu!

  Pół wieku po tragedii talidomidu, Australia przyjmuje moralną odpowiedzialność i składa przeprosiny osobom dotkniętym skutkami tego kontrowersyjnego leku przeciwbólowego i przeciwwymiotnego.  Premier Australii, Anthony Albanese, ogłosił, że przeprosiny, które zostaną wygłoszone 29 listopada w parlamencie, stanowią narodowe potwierdzenie tragedii, która dotknęła wiele rodzin.

 • Australia, Leongatha: Postawiono zarzuty w związku z śmiertelnym zatruciem grzybami! Australia, Leongatha: Postawiono zarzuty w związku z śmiertelnym zatruciem grzybami!

  Śledztwo w sprawie zatrucia grzybami kapeluszowymi, które kosztowało życie trzech osób, nabiera tempa. 49-letniej Erin Patterson postawiono poważne zarzuty. Kobieta, która przygotowała i podała posiłek, po zjedzeniu którego umarły trzy osoby, teraz staje przed zarzutami morderstwa oraz usiłowania zabójstwa.

 • Australia: Morderstwo w elitarnej szkole Australia: Morderstwo w elitarnej szkole

  W czwartek, po Sydney rozeszła się wieść o makabrycznym odkryciu w łazience ekskluzywnej prywatnej szkoły. Groza ogarnęła cały kraj. Policja pojawiła się w Szkole Katedralnej św. Andrzeja w Sydney się tuż przed północą po szokującym telefonie alarmowym. Na miejscu natrafiono na makabryczną scenę - 21-letnia trenerka piłki wodnej, Lilie James, nie żyła,.

 • Australia: Kraj nałożył grzywnę na X, dawnego Twittera! Australia: Kraj nałożył grzywnę na X, dawnego Twittera!

  Australijskie władze nałożyły grzywnę w wysokości 610,500 dolarów australijskich (386,000 dolarów) na platformę społecznościową dawniej znana jako Twitter, za "niedostateczne" ujawnianie informacji dotyczących działań mających na celu zwalczanie treści wykorzystujących dzieci. To krok wstecz dla mediów społecznościowych, które są w posiadaniu Elona Muska.

load more hold SHIFT key to load all load all