czwartek, 04 luty 2021 18:26

Przedsiębiorcy bojkotują obostrzenia. Co zrobi rząd?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bojkot obostrzeń Bojkot obostrzeń

Przedstawiciele rządu polskiego na czele z premierem Mateuszem Morawieckim postawieni są przez przedsiębiorców pod ścianą w związku z bojkotem obostrzeń. Dzisiaj lub jutro zapaść mają kolejne kluczowe decyzje w sprawie ewentualnego luzowania zakazów.

W ostatnich konferencjach często pojawia się temat związany z hotelarstwem, można się więc spodziewać, że właśnie tej branży dotyczyć będą wprowadzane zmiany. Ale co z restauracjami i klubami fitness? To właśnie te branże zaczęły solidarnie bojkotować obostrzenia w myśl zasady #otwieraMy. Nie zapowiada się jednak, żeby przywrócić ich działalność w najbliższym czasie.

Czy branże zostaną odmrażane?

Co prawda liczba zakażeń utrzymuje się na znacznie niższym poziomie niż kilka tygodni temu, można więc zakładać, że jeśli ta tendencja się utrzyma gospodarka zacznie wychodzić na prostą i coraz to więcej branży będzie odmrażanych. Oczywiście pomimo spekulacji dotyczących otwarcia hoteli pewnym jest, że nie w pełni ich działalności- zamknięte bowiem zostaną w nich usługi takie jak restauracje i punkty fitness. Adam Niedzielski, minister zdrowia podtrzymuje swoje stanowisko, że zmiany w obostrzeniach powinny być delikatne i wprowadzane stopniowo. Pozostało tylko czekać na konferencję i pewne informacje oraz deklaracje rządzących.

 • Parlament Europejski: Dyskusja na temat aborcji 24.02 - zobacz debatę
  Parlament Europejski: Dyskusja na temat aborcji 24.02 - zobacz debatę

  Komisarz Unii Europejskiej ds równości, Helena Dalli powiedziała, że UE nie ma kompetencji w zakresie prawa aborcyjnego. Debata na temat aborcji została zorganizowana w związku z wyrokiem polskiego Trybunału, który zakazuje aborcji eugenicznej.

  Written on środa, 24 luty 2021 18:30
 • Prezydent Duda pociesza: Będzie lek na koronawirusa!
  Prezydent Duda pociesza: Będzie lek na koronawirusa!

  Sytuacja epidemiologiczna znów się pogarsza. Ostatnie trudności z dostawą szczepionek nie poprawiają sytuacji. Wielu osobom wydaje się, że obecny stan rzeczy nigdy nie minie. Jednak iskierkę nadziei ostatnio dał obywatelom Prezydent Duda.

  Written on środa, 24 luty 2021 18:13
 • 23.02 - od dziś obowiązują nas nowe obostrzenia!
  23.02 - od dziś obowiązują nas nowe obostrzenia!

  Decyzję odnośnie nowych obostrzeń, rząd opublikował w formie rozporządzenia przez północą w poniedziałek 22 lutego. Prawie wszystkie z nich mają adnotację, że wchodzą w życie “z dniem następującym po dniu ogłoszenia” - czyli od dziś, 23 lutego.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:51
 • Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!
  Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!

  Sylwia Spurek, europarlamentarzystka oraz aktywistka pro zwierzęca w piątek zaproponowała dość kontrowersyjny projekt ustawy “piątka dla branży roślinnej”.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 14:01
 • Będziemy nosili tylko maseczki chirurgiczne?
  Będziemy nosili tylko maseczki chirurgiczne?

  Obecne rozporządzenie w sprawie ochrony przed wirusem Covid-19 nakazuje obywatelom zasłanianie nosa i ust. Zazwyczaj stosuje się do tego maseczki, jednak dozwolone jest zakrywanie wskazanych części ciała np. szalikiem, kominem, chustą itp. Dopuszczalne jest także stosowanie przyłbic w celu ochrony. Coraz częściej słychać głosy, że ten stan rzeczy może ulec zmianie.

  Written on piątek, 19 luty 2021 18:05