czwartek, 04 luty 2021 18:26

Przedsiębiorcy bojkotują obostrzenia. Co zrobi rząd?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bojkot obostrzeń Bojkot obostrzeń

Przedstawiciele rządu polskiego na czele z premierem Mateuszem Morawieckim postawieni są przez przedsiębiorców pod ścianą w związku z bojkotem obostrzeń. Dzisiaj lub jutro zapaść mają kolejne kluczowe decyzje w sprawie ewentualnego luzowania zakazów.

W ostatnich konferencjach często pojawia się temat związany z hotelarstwem, można się więc spodziewać, że właśnie tej branży dotyczyć będą wprowadzane zmiany. Ale co z restauracjami i klubami fitness? To właśnie te branże zaczęły solidarnie bojkotować obostrzenia w myśl zasady #otwieraMy. Nie zapowiada się jednak, żeby przywrócić ich działalność w najbliższym czasie.

Czy branże zostaną odmrażane?

Co prawda liczba zakażeń utrzymuje się na znacznie niższym poziomie niż kilka tygodni temu, można więc zakładać, że jeśli ta tendencja się utrzyma gospodarka zacznie wychodzić na prostą i coraz to więcej branży będzie odmrażanych. Oczywiście pomimo spekulacji dotyczących otwarcia hoteli pewnym jest, że nie w pełni ich działalności- zamknięte bowiem zostaną w nich usługi takie jak restauracje i punkty fitness. Adam Niedzielski, minister zdrowia podtrzymuje swoje stanowisko, że zmiany w obostrzeniach powinny być delikatne i wprowadzane stopniowo. Pozostało tylko czekać na konferencję i pewne informacje oraz deklaracje rządzących.