środa, 24 marzec 2021 11:32

Minister zdrowia: Z powodu 3 fali koronawirusa nie spotka się z protestującymi lekarzami!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Minister zdrowia - spotkanie z lekarzami Minister zdrowia - spotkanie z lekarzami Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Adam Niedzielski dodał wpis na Twittera, w którym napisał, że nie ma czasu na rozmowy o reformie zdrowia lub zmianach w kwestii bieżącej walki z pandemią COVID-19. Napisał też, że nie ma zamiaru spotykać się z lekarzami, którzy protestują. Jego wpis nie spotkał się z pozytywnym odbiorem obywateli.

 

Lekarze od wczoraj protestują

Przyczyną protestów jest bierność rządu w okresie pandemii oraz absurdalne decyzje rządu. Lekarze żądają zmian w służbie zdrowia, zniesienia egzaminu ustnego by umożliwić medykom szybsze dołączenie do szpitali i walkę z koronawirusem. W ramach protestu lekarze zamierzają brać cały tydzień urlopy zdrowotne.

Wpis Niedzielskiego wywołał oburzenie

Minister zdrowia ewidentnie nie zrozumiał postulatów lekarzy. W swoim wpisie napisał, że teraz trzeba się skupić na III fali koronawirusa, a dopiero później poruszać tematy służby zdrowia. Niemniej jednak lekarzom chodzi właśnie o III fale, a przede wszystkim o szybsze przyłączenie przyszłych medyków do szpitalnych szeregów. Spekuluje się, że minister obawia się rozmów z medykami ponieważ nie chce przyznać się do błędu. Rozgoryczeni lekarze zamiast pomagać na szpitalnych salach muszą uczyć się do części ustnej egzaminu.