Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 07 czerwiec 2022 19:02

Warszawa: Karambol na S8 - zderzyło się aż 11 pojazdów

Karambol na S8 Warszawa Karambol na S8 Warszawa fot: pixabay

Do karambolu doszło na trasie S8, a precyzyjniej mówiąc pomiędzy węzłami Wisłostrada i Marymoncka. Ze względu na dużą ilość pojazdów, które uległy kraksie, w Warszawie w godzinach porannych i popołudniowych trwały duże utrudnienia ruchu. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.

 

7,5 kilometrowy korek, czyli skutek karambolu w Warszawie

Według wstępnych doniesień, początkiem karambolu było zderzenie ciężarówki i motocykla. Kolejnymi pojazdami, które zaczęły dołączać do zdarzenie w efekcie domina, były głównie samochody osobowe. Karambol był na tyle poważny, że zablokowane zostały dwa pasy ruchu, co doskonale było widać zaraz po zdarzeniu (7 rano), ponieważ korek na pasach w stronę Poznania wynosił ponad 7,5 kilometrów. Warto podkreślić, że mimo bardzo poważnego zdarzenia, tylko dwie osoby zostały ranne, dlatego z pewnością można mówić o szczęściu w nieszczęściu.
Na miejscu pracuje epika porządkowa, aby w jak najszybszym tempie udrożnić S8 i wznowić na drodze normalny ruch. Należy zaznaczyć, że poranne godziny na S8 bardzo często naznaczone są wypadkami na tej drodze, dlatego policjanci i służby drogowe apelują o zdjęcie nogi z gazu i wzmożoną ostrożność.