sobota, 06 styczeń 2024 20:26

Kraków: Schroniska proszą o tymczasowe adopcje zwierząt ze względu na mrozy!

Kraków tymczasowe adopcje Kraków tymczasowe adopcje fot. pixabay

Zbliża się surowa zima, a ze spadkiem temperatury do minus 20 stopni pojawia się niebezpieczeństwo dla bezdomnych psów w schronisku w Krakowie. Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt KTOZ ogłasza "akcję mrozy", zachęcając do tymczasowej adopcji psów, aby zapewnić im bezpieczeństwo i ciepło w okresie nadchodzących mrozów.

 

Apel o pomoc dla potrzebujących czworonogów

W związku z nieuniknionym spadkiem temperatury, schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krakowie zwraca się z pilnym apelem o pomoc dla psów, które nie mają skąd schronić się przed mrozem. Niektóre z nich śpią w kojcach, które nie zapewniają im odpowiedniej ochrony przed zimnem, stawiając je w obliczu trudnych warunków zimowych.

Tymczasowa adopcja 

Wprowadzając "akcję mrozy", schronisko prosi ludzi dobrej woli o tymczasową adopcję psów na okres mrozów. Prośba kierowana jest do wszystkich, którzy mogą zaopiekować się pupilem chociaż przez ten trudny czas. Schronisko nie ogranicza się jedynie do adopcji psów ze zdjęć, a ich liczba jest naprawdę duża, obejmując setki potrzebujących czworonogów. Aby wziąć udział w tymczasowej adopcji, schronisko organizuje spotkania w godzinach 10-17 przy ul. Rybnej 3 w Krakowie przez najbliższe dni, aż do odwołania. Proces adopcji jest ułatwiony - nie obowiązują spacery zapoznawcze ani wcześniejsze zapisy. Wystarczy przyjechać i zadeklarować chęć pomocy, a pracownicy schroniska pomogą w doborze pupila indywidualnie.

Alternatywa dla adopcji

Dla tych, którzy nie mają możliwości zabrania psa do domu, istnieje opcja wsparcia w postaci udziału w zbiórce na koce i maty grzewcze. Dzięki tym darom, psy pozostające w schronisku będą mogły poczuć więcej ciepła i komfortu w trakcie zimy. Organizatorzy akcji podkreślają, że każda pomoc, czy to w postaci adopcji, czy zbiórki na artykuły potrzebne zwierzętom, jest niezwykle cenna. W przypadku adopcji tymczasowej, większe psy będą mogły być przeniesione do pomieszczeń wewnętrznych, co zwiększy ich szanse na przetrwanie zimowych warunków.

Zbliżające się mrozy stawiają przed schroniskiem wyjątkowe wyzwania, a wspólna mobilizacja społeczności może okazać się kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i opieki potrzebującym zwierzętom.

Źródło: Polsat News, Facebook, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Serbia: Ewakuacja zwierząt z wyspy Krcedinska Ada Serbia: Ewakuacja zwierząt z wyspy Krcedinska Ada

  Na serbskiej wyspie Krcedinska Ada na Dunaju rozgrywa się dramatyczna scena. Po intensywnych opadach deszczu, poziom wody w rzece gwałtownie wzrósł i uwięził setki krów i koni. To idylliczne miejsce, gdzie zwierzęta przebywają  na co dzień, stało się pułapką, wymagającą natychmiastowej interwencji ludzi, by zapewnić bezpieczną ewakuację zagrożonych koni i krów.

 • USA: Burze śnieżne i ulewy nawiedzają kraj USA: Burze śnieżne i ulewy nawiedzają kraj

  Ekstremalna burza śnieżna przybrała na sile i zapanowała nad północno-wschodnimi Stanami Zjednoczonymi. Znaczne opady śniegu, ujemne temperatury, silne wiatry oraz ulewne deszcze sparaliżowały życie codzienne na dużym obszarze. Burza ta przyniosła za sobą tragiczne skutki, pozostawiając za sobą przerwy w dostawie prądu, zniszczenia i ofiary śmiertelne.

 • Kruklanki: Pierwsza ofiara ogromnych mrozów w kraju Kruklanki: Pierwsza ofiara ogromnych mrozów w kraju

  Siarczysty mróz ogarnął Polskę, przynosząc ze sobą nie tylko piękne, zimowe pejzaże, ale także tragiczne skutki dla tych, którzy narażeni są na ekstremalne warunki atmosferyczne. Pierwszą ofiarą zimowego chłodu stał się 73-letni mieszkaniec gminy Kruklanki, który został odnaleziony martwy w śnieżnej zaspie niedaleko Giżycka. Niestety, zimowe warunki stają się śmiertelnym zagrożeniem dla wielu osób, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają odpowiednich ubrań i schronienia.

 • Warszawa: Właściciele zostawili 3 psy bez opieki na tydzień! Warszawa: Właściciele zostawili 3 psy bez opieki na tydzień!

  Na warszawskiej Ochocie trzy psy, dwa mopsy i buldog francuski, przeżywały koszmar pozostawione bez opieki przez swoich właścicieli. Sprawę ujawnili zaniepokojeni sąsiedzi, słysząc szczekanie zwierząt, które od tygodnia były same w domu.

 • USA: Katastrofalne skutki nawałnic na wschodnim wybrzeżu USA: Katastrofalne skutki nawałnic na wschodnim wybrzeżu

  Potężna burza, która przeszła przez wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, pozostawia za sobą śmierć, powodzie i setki tysięcy domów pozbawionych prądu. Co najmniej cztery osoby straciły życie, a setki zostały ewakuowane w wyniku katastrofalnych zjawisk pogodowych, które ogarnęły region.

 • Knurów-Szczygłowice: Śmiertelny wypadek w kopalni
  Knurów-Szczygłowice: Śmiertelny wypadek w kopalni

  Wczoraj, 21 lipca, około godziny 9:45 w kopalni Knurów-Szczygłowice, Ruch Szczygłowice, doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 54-letni pracownik firmy zewnętrznej. Mężczyzna wykonywał prace związane z transportem i był kierowcą kolejki podwieszanej. Do wypadku doszło na poziomie 850 metrów na skrzyżowaniu pochylni I z przecznicą IIa.

  Napisano poniedziałek, 22 lipiec 2024 07:33
 • Lipowa: Śmierć 75-letniego pilota
  Lipowa: Śmierć 75-letniego pilota

  Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło tuż po starcie z aeroklubu Żar, kiedy to 75-letni pilot poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna startował z lotniska około godz. 9.30, a maszyna z niewyjaśnionych przyczyn spadła na pobliskie pole.

  Napisano niedziela, 21 lipiec 2024 12:56
 • Radomsko: Seria wypadków na A1. Jedna osoba w szpitalu
  Radomsko: Seria wypadków na A1. Jedna osoba w szpitalu

  W okolicach Radomska na autostradzie A1 miał miejsce groźny wypadek. Duże utrudnienia napotkają kierowcy poruszający się w kierunku Łodzi, Warszawy oraz Gdańska. Policja wyznaczyła objazdy.

  Napisano sobota, 20 lipiec 2024 13:06
 • Dąbrowa Zielona: Znaleziono ciało poszukiwanego Jacka Jaworka!
  Dąbrowa Zielona: Znaleziono ciało poszukiwanego Jacka Jaworka!

  Mężczyzna, którego ciało znaleziono w województwie śląskim, to Jacek Jaworek. Jak dowiedział się dziennikarz tvn24.pl, Robert Zieliński, badania DNA potwierdziły tożsamość zmarłego. Jaworek był podejrzany o potrójne morderstwo, do którego doszło trzy lata temu.

  Napisano sobota, 20 lipiec 2024 12:06
 • Gliwice: Do czego taka kolejka w CH Forum?
  Gliwice: Do czego taka kolejka w CH Forum?

  Jak to w piątki wyruszyłem z Patrycją na cotygodniowe zakupy. Po bazarku Lipowym wstąpiliśmy do Forum do Careffoura, Tediego, Rossmana i standardowo na kebaba z Berlina. Bardzo się zdziwiłem widząc największą kolejkę jaką widziałem w Forum Gliwice. Setki młodych ludzi z telefonami w rękach czekających na coś...na co? Później się dowiedziałem.

  Napisano sobota, 20 lipiec 2024 10:10
 • Powiat świebodziński: Wypadek busa na A2 - 9 osób rannych
  Powiat świebodziński: Wypadek busa na A2 - 9 osób rannych

  Weekend niestety zaczynamy od poważnego wypadku drogowego. Na autostradzie A2 w powiecie świebodzińskim doszło do poważnego wydarzenia, w którym bus uderzył w samochód służby drogowej. Dziewięć osób zostało rannych, z czego pięć znajduje się w stanie ciężkim.

  Napisano sobota, 20 lipiec 2024 09:51
 • Powiat olecki: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana!
  Powiat olecki: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana!

  W powiecie oleckim odkryto i zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. W wyniku przeprowadzonej akcji zatrzymano 13 osób oraz zabezpieczono ogromne ilości wyrobów tytoniowych i sprzętu produkcyjnego.

  Napisano piątek, 19 lipiec 2024 14:11
 • Tarnobrzeg: 6-latka wypadła z balkonu
  Tarnobrzeg: 6-latka wypadła z balkonu


  6-letnia dziewczynka przez nieostrożność wypadła z drugiego piętra. Do wypadku doszło na osiedlu w Tarnobrzegu. Matka dziecka nie byłą pijana. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają miejscowi policjanci.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 11:53
 • Grudziądz: Sąd zmniejsza wyrok za śmierć trzylatka
  Grudziądz: Sąd zmniejsza wyrok za śmierć trzylatka

  W odpowiedzi na kontrowersyjny wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który znacząco zmniejszył karę skazanemu za zabójstwo trzyletniego chłopca z Grudziądza, Rzecznik Praw Dziecka złożył kasację do Sądu Najwyższego. Radosław M., początkowo skazany na 25 lat więzienia, otrzymał teraz wyrok 15 lat. Rzecznik Praw Dziecka, Monika Horna-Cieślak, argumentuje, że taka decyzja sądu jest obarczona poważnymi błędami.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 12:16
 • Toruń: Przez skrzyżowanie na czerwonym świetle - wypadek Policji
  Toruń: Przez skrzyżowanie na czerwonym świetle - wypadek Policji

  Dwóch policjantów i aresztowany mężczyzna z awantury domowej uczestniczyli w wypadku drogowym z innym samochodem osobowym w którym podróżowały cztery osoby. Policjanci używali sygnałów świetlnych, lecz wjechali na skrzyżowanie czerwonym świetle. Policjanci z mężczną trafili do szpitala, a podróżujący Kią osoby wyszły ze zdarzenia bez urazu.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 16:37
 • Straż pożarna: Tragiczny bilans weekendu
  Straż pożarna: Tragiczny bilans weekendu

  Blisko 14 tysięcy zdarzeń odnotowano na terenie całej Polski podczas minionego weekendu. W okresie od piątku 12 lipca do niedzieli 14 lipca doszło do 679 pożarów oraz 12 367 miejscowych zagrożeń. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP) podała, że w wyniku tych zdarzeń życie straciły trzy osoby w pożarach oraz 102 osoby w innych miejscowych zagrożeniach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 12:16
 • Żagań: 23-latka zgromadziła 236 punktów karnych! - film z pościgu
  Żagań: 23-latka zgromadziła 236 punktów karnych! - film z pościgu

  W niedzielny poranek patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymał 23-letnią kobietę, która prowadziła samochód osobowy marki Volkswagen, mimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas ucieczki przed policją, popełniła szereg wykroczeń drogowych, gromadząc aż 236 punktów karnych.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 11:13
 • Gdańsk: Pożar hali magazynowej w porcie - film
  Gdańsk: Pożar hali magazynowej w porcie - film

  W niedzielne popołudnie na terenie Portu Gdańsk wybuchł pożar hali magazynowej. Zdarzenie, do którego doszło przy ulicy Oliwskiej w Nowym Porcie, zaskoczyło swoją skalą – płomienie objęły obszar o powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Według wstępnych informacji, w magazynie znajdowały się artykuły z tworzywa sztucznego, co mogło przyczynić się do szybkiego rozprzestrzeniania się ognia.

  Napisano niedziela, 14 lipiec 2024 19:14
 • Szczecin: Natalia Wiśnik straciła 120 tysięcy złotych
  Szczecin: Natalia Wiśnik straciła 120 tysięcy złotych

  Pochodząca ze Szczecina Natalia Wiśnik padła ofiarą oszustwa metodą na policjanta. Zarabiająca w mediach społecznościowych kobieta straciła 120 tysięcy złotych. Kobieta straciła czujność po tym jak podane dane przez oszustów okazały się prawdziwe.

  Napisano niedziela, 14 lipiec 2024 15:34
 • Lublin: Kierowca autobusu zasłabł w czasie służby
  Lublin: Kierowca autobusu zasłabł w czasie służby

  Pięć osób potrzebowało pomocy po tym jak kierowca autobusu w Lublinie wjechał w grupkę mieszkańców oczekujących n transport komunikacji miejskiej. Przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie. Kierowca autobusu był trzeźwy.

  Napisano niedziela, 14 lipiec 2024 14:19
 • Zamość: Włamanie do restauracyjnej lodówki
  Zamość: Włamanie do restauracyjnej lodówki

  W Zamościu doszło do niecodziennego zdarzenia. 55-letnia matka wraz z 20-letnim synem postanowili za pomocą przestępstwa ochłodzić się w upalny dzień. Na jednym z ogródków restauracyjnych włamali się do lodówek z napojami. Skradziony alkohol został wyceniony na 8 tysięcy złotych, a włamywacze znaleźli się w rękach policji.

  Napisano niedziela, 14 lipiec 2024 12:55
 • Lubin: Nie żyje 41-letni górnik
  Lubin: Nie żyje 41-letni górnik

  W kopalni miedzi w Lubinie doszło do tragicznego wypadku, w którym życie stracił 41-letni górnik. Spółka KGHM poinformowała o zdarzeniu i wprowadziła trzydniową żałobę.

  Napisano sobota, 13 lipiec 2024 15:40
 • Gdynia: Polski samolot szkoleniowy M-346 Bielik rozbił się - pilot nie żyje
  Gdynia: Polski samolot szkoleniowy M-346 Bielik rozbił się - pilot nie żyje

  Podczas treningu przed pokazami lotniczymi w Gdyni doszło do tragicznego wypadku. Polski samolot szkolenia zaawansowanego M-346 Bielik rozbił się. W wyniku katastrofy trwa akcja ratunkowa, a na pokładzie maszyny znajdowała się jedna osoba. Niestety pilot mjr pil. Robert „Killer" Jeł nie zdołał się katapultować i zginął na miejscu.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 13:53
 • Stalowa Wola: Cztery dni czekała na poród, dziecka nie udało się uratować
  Stalowa Wola: Cztery dni czekała na poród, dziecka nie udało się uratować

  24-letnia Sara Ożga przeleżała w szpitalu w Stalowej Woli cztery dni w oczekiwaniu na poród. Pomimo zgłaszania złego samopoczucia i wyników KTG wskazujących na pilne cesarskie cięcie, lekarze zwlekali z decyzją. Niestety, dziecka nie udało się uratować.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 18:27
 • Krosno: Pożar marketu budowlanego
  Krosno: Pożar marketu budowlanego

  Trwa akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w markecie budowlanym w Krośnie. Skutki pożaru mogą być rozległe. Piana gaśnicza spłynęła do pobliskiego potoku, powodując śnięcie ryb, a w okolicy wykryto podwyższony poziom amoniaku. Mieszkańcy proszeni są o nieotwieranie okien.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 17:54