sobota, 06 styczeń 2024 20:26

Kraków: Schroniska proszą o tymczasowe adopcje zwierząt ze względu na mrozy!

Kraków tymczasowe adopcje Kraków tymczasowe adopcje fot. pixabay

Zbliża się surowa zima, a ze spadkiem temperatury do minus 20 stopni pojawia się niebezpieczeństwo dla bezdomnych psów w schronisku w Krakowie. Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt KTOZ ogłasza "akcję mrozy", zachęcając do tymczasowej adopcji psów, aby zapewnić im bezpieczeństwo i ciepło w okresie nadchodzących mrozów.

 

Apel o pomoc dla potrzebujących czworonogów

W związku z nieuniknionym spadkiem temperatury, schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krakowie zwraca się z pilnym apelem o pomoc dla psów, które nie mają skąd schronić się przed mrozem. Niektóre z nich śpią w kojcach, które nie zapewniają im odpowiedniej ochrony przed zimnem, stawiając je w obliczu trudnych warunków zimowych.

Tymczasowa adopcja 

Wprowadzając "akcję mrozy", schronisko prosi ludzi dobrej woli o tymczasową adopcję psów na okres mrozów. Prośba kierowana jest do wszystkich, którzy mogą zaopiekować się pupilem chociaż przez ten trudny czas. Schronisko nie ogranicza się jedynie do adopcji psów ze zdjęć, a ich liczba jest naprawdę duża, obejmując setki potrzebujących czworonogów. Aby wziąć udział w tymczasowej adopcji, schronisko organizuje spotkania w godzinach 10-17 przy ul. Rybnej 3 w Krakowie przez najbliższe dni, aż do odwołania. Proces adopcji jest ułatwiony - nie obowiązują spacery zapoznawcze ani wcześniejsze zapisy. Wystarczy przyjechać i zadeklarować chęć pomocy, a pracownicy schroniska pomogą w doborze pupila indywidualnie.

Alternatywa dla adopcji

Dla tych, którzy nie mają możliwości zabrania psa do domu, istnieje opcja wsparcia w postaci udziału w zbiórce na koce i maty grzewcze. Dzięki tym darom, psy pozostające w schronisku będą mogły poczuć więcej ciepła i komfortu w trakcie zimy. Organizatorzy akcji podkreślają, że każda pomoc, czy to w postaci adopcji, czy zbiórki na artykuły potrzebne zwierzętom, jest niezwykle cenna. W przypadku adopcji tymczasowej, większe psy będą mogły być przeniesione do pomieszczeń wewnętrznych, co zwiększy ich szanse na przetrwanie zimowych warunków.

Zbliżające się mrozy stawiają przed schroniskiem wyjątkowe wyzwania, a wspólna mobilizacja społeczności może okazać się kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i opieki potrzebującym zwierzętom.

Źródło: Polsat News, Facebook, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Serbia: Ewakuacja zwierząt z wyspy Krcedinska Ada Serbia: Ewakuacja zwierząt z wyspy Krcedinska Ada

  Na serbskiej wyspie Krcedinska Ada na Dunaju rozgrywa się dramatyczna scena. Po intensywnych opadach deszczu, poziom wody w rzece gwałtownie wzrósł i uwięził setki krów i koni. To idylliczne miejsce, gdzie zwierzęta przebywają  na co dzień, stało się pułapką, wymagającą natychmiastowej interwencji ludzi, by zapewnić bezpieczną ewakuację zagrożonych koni i krów.

 • USA: Burze śnieżne i ulewy nawiedzają kraj USA: Burze śnieżne i ulewy nawiedzają kraj

  Ekstremalna burza śnieżna przybrała na sile i zapanowała nad północno-wschodnimi Stanami Zjednoczonymi. Znaczne opady śniegu, ujemne temperatury, silne wiatry oraz ulewne deszcze sparaliżowały życie codzienne na dużym obszarze. Burza ta przyniosła za sobą tragiczne skutki, pozostawiając za sobą przerwy w dostawie prądu, zniszczenia i ofiary śmiertelne.

 • Kruklanki: Pierwsza ofiara ogromnych mrozów w kraju Kruklanki: Pierwsza ofiara ogromnych mrozów w kraju

  Siarczysty mróz ogarnął Polskę, przynosząc ze sobą nie tylko piękne, zimowe pejzaże, ale także tragiczne skutki dla tych, którzy narażeni są na ekstremalne warunki atmosferyczne. Pierwszą ofiarą zimowego chłodu stał się 73-letni mieszkaniec gminy Kruklanki, który został odnaleziony martwy w śnieżnej zaspie niedaleko Giżycka. Niestety, zimowe warunki stają się śmiertelnym zagrożeniem dla wielu osób, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają odpowiednich ubrań i schronienia.

 • Warszawa: Właściciele zostawili 3 psy bez opieki na tydzień! Warszawa: Właściciele zostawili 3 psy bez opieki na tydzień!

  Na warszawskiej Ochocie trzy psy, dwa mopsy i buldog francuski, przeżywały koszmar pozostawione bez opieki przez swoich właścicieli. Sprawę ujawnili zaniepokojeni sąsiedzi, słysząc szczekanie zwierząt, które od tygodnia były same w domu.

 • USA: Katastrofalne skutki nawałnic na wschodnim wybrzeżu USA: Katastrofalne skutki nawałnic na wschodnim wybrzeżu

  Potężna burza, która przeszła przez wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, pozostawia za sobą śmierć, powodzie i setki tysięcy domów pozbawionych prądu. Co najmniej cztery osoby straciły życie, a setki zostały ewakuowane w wyniku katastrofalnych zjawisk pogodowych, które ogarnęły region.

 • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA
  Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

  W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 12:04
 • Mysłowice-Wesoła: Wstrząs w kopalni - trwa akcja ratownicza
  Mysłowice-Wesoła: Wstrząs w kopalni - trwa akcja ratownicza

  W kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do silnego wstrząsu, w wyniku którego dwóch pracowników zostało rannych. Obecnie trwa intensywna akcja ratownicza. Jedna z poszkodowanych osób jest reanimowana na głębokości 665 metrów.

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 08:53
 • Gdynia-Bohumin: Pił, grał i zasnął w pociągu - oskarżył kolegę o gwałt!
  Gdynia-Bohumin: Pił, grał i zasnął w pociągu - oskarżył kolegę o gwałt!

  Nietypowa i skandaliczna sytuacja miała miejsce w pociągu relacji Gdynia-Bohumin, która znacząco wpłynęła na ruch kolejowy w Katowicach. Pasażer oskarżył innego podróżnego o gwałt, co doprowadziło do zatrzymania pociągu i zatrzymania oskarżonego.

  Napisano środa, 17 kwiecień 2024 11:36
 • Ruda Śląska, Halemba: Pijana babcia zostawiła wnuczkę w autobusie
  Ruda Śląska, Halemba: Pijana babcia zostawiła wnuczkę w autobusie

  Dramatyczne zdarzenie miało miejsce wczoraj w Halembie, gdzie 5-letnia dziewczynka została zostawiona sama w autobusie przez swoją nietrzeźwą babcię. Całą sytuację zauważył czujny pasażer, co umożliwiło szybką interwencję i odnalezienie opiekunki dziecka.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 14:29
 • Sprawa Saturna: Kontrowersyjne przeszczepy nerek u psów
  Sprawa Saturna: Kontrowersyjne przeszczepy nerek u psów

  Sprawa Saturna, psa z podwarszawskiego schroniska, który został dawcą nerki dla rasowego owczarka, ponownie trafia na wokandę. W świetle nowych rozpraw sądowych, kwestia etyczności przeszczepów organów u zwierząt domowych staje się tematem gorącej debaty.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 08:29
 • Bydgoszcz: Strzelał obok placu zabaw
  Bydgoszcz: Strzelał obok placu zabaw

  Na placu zabaw w Bydgoszczy, gdzie zazwyczaj panuje radosny gwar dziecięcych zabaw, niedzielne popołudnie nabrało dramatycznego obrót. Rodzice, którzy przybyli tam, by cieszyć się czasem ze swoimi pociechami, nagle stanęli w obliczu zagrożenia, którego źródło tkwiło tuż za ogrodzeniem.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 13:25
 • Włodawa: Ugotowali żywcem ptaka, myśleli o człowieku - drastyczny film
  Włodawa: Ugotowali żywcem ptaka, myśleli o człowieku - drastyczny film

  Grupa nastolatków z powiatu włodawskiego stała się obiektem policyjnego śledztwa po tym, jak opublikowali w internecie nagranie, na którym widać, jak ugotowali żywcem ptaka podlegającego ochronie. Policjanci z włodawskiej komendy, monitorując internet, natknęli się na bulwersujący materiał wideo i niezwłocznie rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawców.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 12:15
 • Będzin: Zatrzymanie poszukiwanego mieszkańca Sosnowca
  Będzin: Zatrzymanie poszukiwanego mieszkańca Sosnowca

  Będzińscy funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Sosnowca, poszukiwanego za wcześniej popełnione przestępstwa, który dodatkowo wpadł na kradzieży butli z gazem i tablic rejestracyjnych.

  Napisano sobota, 30 marzec 2024 17:47
 • Gliwice: Policja zapobiega ulicznym starciom pseudokibiców pod GCH
  Gliwice: Policja zapobiega ulicznym starciom pseudokibiców pod GCH

  Wczorajsza akcja policji pod Gliwickim Centrum Handlowym (GCH) udaremniła planowaną napaść kiboli z Katowic, Rybnika i Zabrza na gliwickich fanów. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na uniknięcie potencjalnych starć.

  Napisano sobota, 30 marzec 2024 13:03
 • Końskowola: Śmiertelne potrącenie osoby leżącej na jezdni
  Końskowola: Śmiertelne potrącenie osoby leżącej na jezdni

  Wstrząsający incydent wstrząsnął mieszkańcami Końskowoli w Lubelskim. W środę, 13 marca, na ulicy Kurowskiej doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego życie stracił 34-letni mężczyzna. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód najechał na leżącego na jezdni mężczyznę, co doprowadziło do jego śmierci na miejscu.

  Napisano piątek, 15 marzec 2024 11:54
 • Zielona Góra: Bójka w centrum miasta!
  Zielona Góra: Bójka w centrum miasta!

  W poniedziałek, 11 marca, mieszkańcy Zielonej Góry byli świadkami brutalnej bójki, która przerodziła się w dramatyczne starcie. Sprawcy uzbrojeni byli w kije bejsbolowe, co skutkowało poważnymi obrażeniami jednej z osób, która trafiła do szpitala z ciężkim urazem głowy.

  Napisano piątek, 15 marzec 2024 11:46
 • Konfiskata pojazdów pijanym kierowcom: Kogo dotyczy?
  Konfiskata pojazdów pijanym kierowcom: Kogo dotyczy?

  W życie weszły nowe przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów mechanicznych dla osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Regulacje te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz skuteczniejsze egzekwowanie odpowiedzialności karnej za jazdę po spożyciu alkoholu.

  Napisano czwartek, 14 marzec 2024 11:17
 • Ostrołęka: Odnaleziono niewybuch, musieli interweniować saperzy
  Ostrołęka: Odnaleziono niewybuch, musieli interweniować saperzy

  Na Stadionie Miejskim w Ostrołęce w Mazowieckiem, w trakcie prac ziemnych, natrafiono na niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Incydent ten wywołał ogromne zaniepokojenie wśród mieszkańców i wymagał natychmiastowej interwencji saperów oraz służb porządkowych.

  Napisano środa, 13 marzec 2024 18:32
 • Sprostowanie artykułu z 11.03.2024 r.
  Sprostowanie artykułu z 11.03.2024 r.

  W związku z nieprawdziwymi informacjami zamieszczonymi w “Trybunie Polskiej” w artykule z 10.02.2024 r. o pożarze w Przysiece Polskiej informujemy, że nieprawdą jest, iż do pożaru, doszło na "składowisku odpadów", a w miejscu, gdzie są one magazynowane. Przepraszamy za pomyłkę.

  Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 17:21
 • Sanok: Pobita kobieta odnaleziona na ulicy!
  Sanok: Pobita kobieta odnaleziona na ulicy!

  W sobotni poranek przypadkowy przechodzień odkrył nieprzytomną kobietę leżącą przed jedną z kamienic przy ulicy Jagiellońskiej w Sanoku. Kobieta, która miała widoczne obrażenia twarzy i głowy, została przetransportowana do szpitala w Sanoku, gdzie stwierdzono u niej stan hipotermii. Prawdopodobnie została pobita.

  Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 14:20
 • "Belmondziak": Marcin K. w rękach policji!
  "Belmondziak": Marcin K. w rękach policji!

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) przez blisko dwa lata tropili Marcina K., znanego jako "Belmondziak" lub "Wściekły". Ich starania, wsparte przez listy gończe i współpracę międzynarodową, doprowadziły do jego aresztowania. Okazało się, że "Belmondziak" schronił się w Niemczech, gdzie operował pod zmienioną tożsamością. Został zatrzymany przez CBŚP i niemieckich funkcjonariuszy, gdy opuszczał siłownię po treningu. Jego umiejętność kamuflażu sprawiła, że unikał aresztowania przez wiele lat.

  Napisano poniedziałek, 11 marzec 2024 14:11
 • Obiecanowo: Zatrzymano podejrzanego o potrącenie 2-latka
  Obiecanowo: Zatrzymano podejrzanego o potrącenie 2-latka

  Po blisko dwóch tygodniach od śmiertelnego potrącenia dwuletniego Oliwiera w Obiecanowie pod Makowem Makowieckim w końcu zatrzymano podejrzanego kierowcę. Mężczyzna w wieku 64 lat został podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu chłopcu. Śledczy dotarli do niego dzięki zapisom z kamer monitoringu.

  Napisano czwartek, 07 marzec 2024 16:08
 • Warszawa: Starcia rolników i policji pod Sejmem
  Warszawa: Starcia rolników i policji pod Sejmem

  W wyniku starć podczas protestu rolników przed Sejmem, 14 funkcjonariuszy policji zostało rannych, z których jeden jest w poważnym stanie. Zatrzymano także 23 osoby, które Minister Spraw Wewnętrznych określił jako prowokatorów. Incydent ten wywołał gwałtowne dyskusje na temat przemocy i odpowiedzialności.

  Napisano czwartek, 07 marzec 2024 12:28
 • Tatry: Wypadek na Nosalu, turysta nie żyje
  Tatry: Wypadek na Nosalu, turysta nie żyje

  Śmiertelny wypadek w Tatrach wstrząsnął społecznością turystyczną. Pod szczytem Nosalu, jednego z popularnych celów wycieczek, znaleziono ciało około 35-letniego mężczyzny, który spadł z wysokości 40 metrów. Niepokój turystki, która zaalarmowała Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, wzbudził leżący na górze plecak.

  Napisano środa, 06 marzec 2024 16:00
 • Jeziorzany: 26-latek, który został podpalony podczas libacji, nie żyje
  Jeziorzany: 26-latek, który został podpalony podczas libacji, nie żyje

  W szpitalu zmarł 26-latek, który został w styczniu podpalony podczas libacji w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie). Podejrzanemu Kamilowi P. grozi dożywocie. Prokurator rozważa zmianę kwalifikacji z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Decyzję podejmie po sekcji. Jak ustaliła policja, w nocy z 15 na 16 stycznia czterech mężczyzn piło alkohol w mieszkaniu w gminie Jeziorzany. Doszło między nimi do kłótni, podczas której 31-letni Kamil P. miał chwycić za kanister z łatwopalną substancją, polać nią i podpalić 26-letniego kompana.

  Napisano środa, 06 marzec 2024 15:47