Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 26 sierpień 2021 17:18

Elbląg: Dziecko zatruło się narkotykami

Dziecko zatruło się narkotykami w Elblągu Dziecko zatruło się narkotykami w Elblągu fot: pixabay

Policja w Elblągu prowadzi śledztwo przeciwko rodzicom dwójki chłopców po tym jak wczoraj jeden z nich trafił do szpitala. Chłopiec był pod wpływem narkotyków.

Dzieci spędzały czas u biologicznych rodziców

Chłopcy (8 i 4-latek) zgodnie z wyrokiem sądu przebywali w rodzinie zastępczej. Nie wiadomo, jakie były przyczyny odebrania ich rodzicom biologicznym. Prawdopodobnie można tu mówić o niewydolności wychowawczej spowodowanej uzależnieniem rodziców. Jednak są to tylko domniemania. Dzieci nie były całkowicie pozbawienia kontaktu z rodzicami - spędzali u nich weekendy. Do zdarzenia doszło w chwili gdy chłopcy przebywali pod ich opieką.

Narkotyki w domu rodzinnym dzieci

Feralnego dnia na pogotowie dodzwoniła się kobieta, twierdząc, że jej młodszy syn traci przytomność i ma drgawki. Była bardzo zaniepokojona stanem zdrowia synka. Na miejsce przybyli ratownicy, którzy po udzieleniu niezbędnej pomocy, przetransportowali 4-latka do szpitala. W toku działań lekarskich okazało się, że do zagrożenia stanu zdrowia i życia dziecka doprowadziły substancje psychoaktywne znajdujące się w jego organizmie. Pewne było, że tak mały chłopiec nie mógł mieć kontaktu z narkotykami w żadnym innym miejscu niż w domu. Informacja o wynikach badań szybko trafiła do prokuratury, która wszczęła śledztwo przeciwko rodzicom biologicznym obu chłopców. Sławomir Karmowski rzecznik elbląskiej prokuratury powiedział:

„W efekcie przeprowadzonych w szpitalu badań ustalono, że przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia dziecka był fakt, że doszło do udzielenia mu szeregu substancji psychoaktywnych, które stanowić mogły zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia”.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie zatrucia narkotykami 4-latka

Służby zatrzymały rodziców zatrutego 4-latka. W toku przeszukiwania miejsca zamieszkania odkryto liczne substancje psychoaktywne. Prawdopodobnie w chwili sprawowania opieki nad dziećmi rodzice byli pod ich wpływem, a same substancje znajdowały się w miejscach swobodnie dostępnym dla dzieci.
Śledczy wystąpili o natychmiastowe aresztowanie rodziców. Sąd przychylił się do wniosku jedynie wobec ojca chłopców. Matka została objęta dozorem policyjnym. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia. Na chwile obecna trwa ustalanie, w jaki sposób narkotyki znalazły się w organizmie 4-latka.

Środki psychoaktywne w Polsce

Problem narkomanii w ostatnich latach znacznie się zwiększył. Nie dotyczy to jedynie naszego kraju, ale całego świata. Ilość substancji psychoaktywnych co roku się zwiększa. Nie są to już tylko znane nam dawniej narkotyki, ale także tak zwane „dopalacze”, których działanie na organizm często nie jest zbadane. Okazuje się, że młodzież pada ofiarą „eksperymentów”, dlatego tak dużo słyszy się o nagłych zgonach spowodowanych substancjami psychoaktywnymi.
Uzależnienie oprócz szkody dla samego zażywającego oraz jego rodziny często wiąże się z łamaniem prawa. Statystyki wskazują, że około 5,4 % polaków w wieku 15-64 w ostatnim roku zażywało narkotyki. Najczęściej mowa o miękkich narkotykach typu marihuana, jednak duży odsetek tych osób zetknęło się z twardymi narkotykami, które zaburzają pracę układu nerwowego, a z biegiem czasu mogą doprowadzić do zgonu. Warto podkreślić, iż bardzo wiele przestępstw popełnianych jest pod wpływem substancji niedozwolonych, które zaburzają świadomość, poczucie moralności i zmieniają hierarchię wartości, czego dobry przykład wystąpił właśnie w Elblągu.

 • Tomisławice: Kobieta z amnezją znaleziona na terenie kopalni
  Tomisławice: Kobieta z amnezją znaleziona na terenie kopalni

  W czwartek 23 listopada, policja opublikowała na social mediach dość nietypowy post. Chodziło o pomoc w zidentyfikowaniu kobiety, która została odnaleziona na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Tomisławicach. 30-latka mówi w języku polskim, jednakże nie pamięta ani tego, jak się nazywa, ani tego, gdzie mieszka i skąd pochodzi. Pomysł z prośbą o identyfikację kobiety w social mediach okazał się strzałem w 10-tkę, ponieważ jeszcze tego samego dnia ustalono, kim jest tajemnicza kobieta. 

  Napisano czwartek, 24 listopad 2022 20:11
 • Łuków: Nożownik ranił dwie osoby z kancelarii komorniczej!
  Łuków: Nożownik ranił dwie osoby z kancelarii komorniczej!

  Agresywny i uzbrojony w nóż 42-letni mężczyzna wkroczył do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie (województwo lubelskie). Policjanci użyli wobec agresora broni palnej, gdyż ten rzucił się także na funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło w piątek, przed godziną 13:00. 

  Napisano niedziela, 20 listopad 2022 14:17
 • Tychy: Dzieci zaczęły słabnąć podczas szkolnej akademii - ewakuowano 600 osób
  Tychy: Dzieci zaczęły słabnąć podczas szkolnej akademii - ewakuowano 600 osób

  Ewakuacja 600 osób (w tym 550) uczniów zaczęła się kilka minut po godzinie 11. Wszyscy uczniowie zgromadzeni byli na apelu i akademii z okazji Święta Niepodległości. Dzieci zaczęły masowo tracić przytomność, zaś pozostałe z nich skarżyły się na ból głowy. Aż 36 dzieci wymagało pomocy medycznej, zaś 5 trafiło do szpitala. Na miejsce przyjechało 14 zastępów PSP, a także specjalna jednostka chemiczna oraz pogotowie gazowe.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 17:43
 • S-17 Otwock: 16-letni pirat drogowy pędził ponad 240km/h! Zobacz nagranie z pościgu!
  S-17 Otwock: 16-letni pirat drogowy pędził ponad 240km/h! Zobacz nagranie z pościgu!

  Niemalże 30 minut trwał pościg za 16-letnim piratem drogowym na trasie S-17 w Otwocku. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, dlatego też policjanci od razu ruszyli za nim w pościg. Warto dodać, że nastolatek uciekał z prędkością przekraczającą 240 km/h, omijał samochody poboczem oraz próbował potrącić funkcjonariuszy na blokadzie zorganizowanej przez policję. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym za 7 przestępstw!

  Napisano środa, 02 listopad 2022 20:37
 • Myszków: Horror 22-latki. Porywacz i gwałciciel wpadł przez udostępnienie lokalizacji
  Myszków: Horror 22-latki. Porywacz i gwałciciel wpadł przez udostępnienie lokalizacji

  Akcja policjantów z Myszkowa oraz kontrterrorystów z Katowic zakończyła się sukcesem. Funkcjonariusze zatrzymali 45-latka, który przetrzymywał i zgwałcił 22-letnią kobietę. Porwana ofiara zachowała zimną krew i w ostatnim momencie udostępniła bliskim swoją lokalizację. Porywaczowi grozi teraz do 12 lat więzienia. 

  Napisano czwartek, 27 październik 2022 20:04
 • Bieszczady: Niedźwiedź zaatakował mężczyznę - leśniczy cudem uszedł z życiem!
  Bieszczady: Niedźwiedź zaatakował mężczyznę - leśniczy cudem uszedł z życiem!

  Do ataku niedźwiedzia doszło 19 października na terenie Nadleśnictwa Lutowiska. Około godziny 9:30 leśniczy doglądał przeglądu uprawy jodłowej i w pewnym momencie zauważył zbliżającego się jego kierunku, małego niedźwiadka. Chwilę później zaatakowała go duża samica. Rozległa rana szarpana na głowie, której szerokość to około 20 cm, oraz poszarpane ucho sprawiły, że leśniczy stracił dużo krwi. Stan poszkodowanego jest stabilny.

  Napisano czwartek, 20 październik 2022 19:22
 • Chojnice: Noworodek z raną ciętą na szyi - mamą 14-latka
  Chojnice: Noworodek z raną ciętą na szyi - mamą 14-latka

  Do szokujących wydarzeń doszło w Chojnicach 27 września, około południa. Chojnicki szpital przyjął 14-letnią dziewczynę, która została przywieziona wraz ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. Co więcej, okazało się, że noworodek miał ranę ciętą na szyi, dlatego lekarze natychmiast zaczęli walkę o jego życie. Na ten moment noworodkowi oraz jego mamie nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 20:10
 • Wrocław: Miasto odwołuje Sylwestra i wyłączy część latarni na ulicach. Ile ma zapłacić za prąd!
  Wrocław: Miasto odwołuje Sylwestra i wyłączy część latarni na ulicach. Ile ma zapłacić za prąd!

  Kryzys energetyczny zaczyna pukać do bram polskich miast. Na wzrost opłat za energię elektryczną można było się przygotować, jednakże skala tego problemu zdaje się przytłaczać samorządy. Świetnym tego przykładem może być Wrocław, który zdecydował się na anulowanie w okresie zimowym zdecydowanej większości imprez masowych, w tym także Sylwestra.

  Napisano środa, 21 wrzesień 2022 16:53
 • Radymno: Śmierć 42-latka podczas interwencji policji na Podkarpaciu
  Radymno: Śmierć 42-latka podczas interwencji policji na Podkarpaciu

  Podczas poniedziałkowej interwencji policji w Radymnie (12 września) doszło do tragicznych w skutkach wydarzeń. W trakcie zatrzymania 42-letniego mieszkańca Radymna doszło do przepychanki z policjantami. Mężczyzna był agresywny, więc policjanci użyli siły, aby go obezwładnić. Niestety, w trakcie wykonywania chwytu obezwładniającego mężczyzna zmarł. Są wstępne ustalenia z sekcji zwłok, co było tego przyczyną.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 17:49
 • Białystok: Awantura pod Biedronką, bo 31-latka wyjęła ze śmietnika wyrzucone jedzenie
  Białystok: Awantura pod Biedronką, bo 31-latka wyjęła ze śmietnika wyrzucone jedzenie

  Do nietypowej sytuacji doszło na zapleczu jednej z białostockich sklepów Biedronka. Kobieta żyjąca według zasad skipowania postanowiła zabrać z kontenera jedzenie wyrzucone przez pracowników sklepu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, jednakże przed wyjazdem z terenu sklepu zatrzymał ja ochroniarz i oskarżył o kradzież. Kobieta odmówiła wyjścia z samochodu, dlatego została wezwana policja.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 17:50
 • Warszawa: Gwałt i brutalne zabójstwo w Parku Praskim
  Warszawa: Gwałt i brutalne zabójstwo w Parku Praskim

  Pracownik firmy sprzątającej natknął się na zwłoki kobiety całkowicie przypadkowo. Do tego szokującego odkrycia doszło w weekend w Parku Praskim. Warto dodać, że jest to miejsce, w którym bardzo często spacerują rodziny z dziećmi, gdyż park ten to zaciszne miejsce w tłocznej stolicy. Niestety zabójca kobiety pomyślał podobnie.

  Napisano poniedziałek, 15 sierpień 2022 18:57
 • Poznań: Pies zakopany żywcem w worku
  Poznań: Pies zakopany żywcem w worku

  Mimo pokaźnych kar za znęcanie się nad zwierzętami, przypadki drastycznego maltretowania i mordowania czworonogów nadal są bardzo częste. Niechlubnym tego przykładem może być ostatnie odkrycie poznańskich policjantów, którzy znaleźli pieska w foliowym worku, w połowie zakopanego żywcem. Niestety najlepszego przyjaciela człowieka nie udało się uratować, pomimo skutecznej pomocy policjantów.

  Napisano środa, 03 sierpień 2022 18:57
 • Przychojec (podkarpackie): Byk zabił 44-latka. Zobacz przypadki ataków byków na ludzi
  Przychojec (podkarpackie): Byk zabił 44-latka. Zobacz przypadki ataków byków na ludzi

  Zwierzęta potrafią być nieprzewidywalne, o czym niestety przekonał się 44-letni mężczyzna z gospodarstwa rolnego niedaleko Leżajska. Atak byka na obrabiającego mężczyznę oborę był tak dotkliwy, że mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku odniesionych ran. Na ten moment nie jest jasne, co sprowokowało zwierzę do ataku.

  Napisano wtorek, 02 sierpień 2022 11:40
 • Skarbiciesz (lubelskie): Psy zaatakowały i zagryzły 48-letniego mężczyznę. Zobacz inne przypadki.
  Skarbiciesz (lubelskie): Psy zaatakowały i zagryzły 48-letniego mężczyznę. Zobacz inne przypadki.

  Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w sobotę 23 lipca 2022, w Skarbicieszu w gminie Jeziorzany (powiat lubartowski). Psy zaatakowały mężczyznę, a jego zwłoki odnaleziono przy drodze gruntowej. Na ciele miał on wiele śladów po ugryzieniach. Policjanci po przyjechaniu na miejsce zdarzenia odstrzelili jednego z psów, jednakże drugi z agresywnych czworonogów uciekł. Czy na powiat lubartowski padnie teraz blady strach?

  Napisano wtorek, 26 lipiec 2022 16:08
 • Czesław Michniewicz: Oświadczenie w mediach społecznościowych
  Czesław Michniewicz: Oświadczenie w mediach społecznościowych

  Niestety zamieszanie wokół selekcjonera Polskiej reprezentacji Czesława Michniewicza nie cichnie. Po publikacji dziennikarza Wirtualnej Polski Szymona Jadczaka sprawa nabrała wręcz drugiego życia. Redaktor przez wiele miesięcy studiował akta sprawy i sprawdzał materiały dowodowe w związku z domniemaną współpracą Michniewicza z "Fryzjerem", czyli Ryszardem Forbrichem.

  Napisano czwartek, 30 czerwiec 2022 16:22
 • Warszawa: Nocny pożar w siedzibie TVP - ogień gasiło kilkanaście oddziałów straży pożarnej!
  Warszawa: Nocny pożar w siedzibie TVP - ogień gasiło kilkanaście oddziałów straży pożarnej!

  Poniedziałkowa noc była dla Telewizji Polskiej wyjątkowo gorąca. W jednym z hangarów, w którym przygotowywano scenografię do filmu, wybuchł pożar. Jednostki straży pożarnej zaraz pojawiły się na miejscu zdarzenia i pracowały przez kilka godzin. Na szczęście nikt nie ucierpiał z powodu pożaru i trwa obecnie ustalanie przyczyn wypadku.

  Napisano wtorek, 28 czerwiec 2022 18:39
 • Szabda: Kolejne doniesienia o zwłokach 2-letniej dziewczynki
  Szabda: Kolejne doniesienia o zwłokach 2-letniej dziewczynki

  Tragiczne wydarzenia z Szabdy obiegły cały kraj lotem błyskawicy. Zbezczeszczone zwłoki dwuletniego dziecka zostały odnalezione w domu wieloletniej rodziny. Przez ostatnie dni nie można było przesłuchać ojca dwuletniej ofiary, ponieważ był on w stanie upojenia alkoholowego. Dziś wiemy już, że Bartosz Ch. usłyszał już zarzut zabójstwa oraz zbezczeszczenia zwłok. Matka dziewczynki nadal nie została przesłuchana, gdyż jest w połogu - urodziła kolejne dziecko. Sprawą zajęła się już prokuratura.

  Napisano wtorek, 28 czerwiec 2022 18:24
 • Małpia ospa: Wirus już w Polsce! Minister zdrowia potwierdził pierwszy przypadek!
  Małpia ospa: Wirus już w Polsce! Minister zdrowia potwierdził pierwszy przypadek!

  Wirus małpiej ospy rozprzestrzenia się w Europie i Ameryce, w dość niepokojącym tempie. Na ślad choroby poza Afryką natrafiono ponad miesiąc temu, o czym informowaliśmy tutaj. W ciągu tego czasu ilość zakażeń wirusem zaczęła systematycznie wzrastać, obejmując swoim zasięgiem większość krajów świata. 10 czerwca minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził pierwszy przypadek małpiej ospy w Polsce - czy mamy się czego obawiać?

  Napisano piątek, 10 czerwiec 2022 21:00
 • Warszawa: Karambol na S8 - zderzyło się aż 11 pojazdów
  Warszawa: Karambol na S8 - zderzyło się aż 11 pojazdów

  Do karambolu doszło na trasie S8, a precyzyjniej mówiąc pomiędzy węzłami Wisłostrada i Marymoncka. Ze względu na dużą ilość pojazdów, które uległy kraksie, w Warszawie w godzinach porannych i popołudniowych trwały duże utrudnienia ruchu. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.

  Napisano wtorek, 07 czerwiec 2022 19:02
 • Mikołajówek (łódzkie): Agresywne, bezpańskie psy zaatakowały 18-latkę - walczy o życie w szpitalu
  Mikołajówek (łódzkie): Agresywne, bezpańskie psy zaatakowały 18-latkę - walczy o życie w szpitalu

  Sfora psów potrafi być niezwykle agresywna, zaś szczególnie mocno widoczne jest to zawsze wtedy, kiedy psy są po prostu głodne. O tym fakcie, w tragiczny sposób dowiedziała się 18-letnia mieszkanka województwa łódzkiego. Atak psów w Borszewicach był tak groźny, że dziewczyna walczy teraz o życie w szpitalu. Jak doszło do tego tragedii i kto jest za nią odpowiedzialny?

  Napisano sobota, 28 maj 2022 11:17