czwartek, 04 luty 2021 18:56

Uwaga!! Zmiany w emeryturach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zmiany w emeryturach Zmiany w emeryturach

Rząd zapowiada poważne zmiany w zasadach przyznawania i wypłacania emerytur. Toczą się prace nad projektem ustawy, która rozwiąże problem czerwcowych emerytur. Prawdopodobnie wszyscy emeryci będą musieli posiadać konto bankowe. Emerytury będą wypłacane tylko przelewem.

Takie rozwiązanie może być dość zaskakujące dla osób, które przyzwyczajone są, że emeryturę przynosi zaprzyjaźniony listonosz. Projektem nowej ustawy zajmuje się Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Obecnie prowadzone są szeroko zakrojone konsultacje.

Jakie zmiany czekają emerytów?

Jak wcześniej wspominano każdy emeryt będzie musiał mieć konto bankowe. Jednak dotyczy to wyłącznie osób, którym emerytury przyznano po 1 stycznia 2022 roku. A zatem każdy emeryt będzie musiał mieć konto w banku. Ustawodawca przewiduje odstąpienie od tej zasady.
Kolejna ważna zmiana wiąże się z likwidacją tak zwanych “czerwcowych emerytur”. Do tej pory przejście na emeryturę w konkretnym miesiącu było mniej korzystne niż w innym. Nie każdy wie, że złożenie wniosku o przejście na emeryturę właśnie w czerwcu pozbawia przyszłych emerytów jednej waloryzacji zgromadzonych przez lata składek i kapitału.

ZUS bardziej eko?

Co ciekawe najnowszy projekt ustawy zakłada znaczne ograniczenie zużycia papieru przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory emeryci każdorazowo otrzymywali list, w którym ZUS zawiadamiał o waloryzacji, trzynastce, a także innych zmianach, które dotyczą wszystkich seniorów. Listy będziemy dostawać w sprawach indywidualnych.
Takie działania niosą za sobą sporą oszczędność. Dodatkowo warto zaznaczyć, że współcześni emeryci są coraz bardziej zaznajomieni z nowoczesnymi technologiami. Jeżeli będziemy potrzebować jakichś informacji z ZUS-u możemy po prostu wysłać e-mail.

 • Foundrasing – czym jest w praktyce?
  Foundrasing – czym jest w praktyce?

  Najczęściej chodzą w kamizelkach, są związani z organizacjami charytatywnymi i odwiedzają kolejne osiedla. Mowa o foundraiserach, czyli osobach, które zawodowo pozyskują fundusze od osób indywidualnych, przedsiębiorstw i innych fundacji. Foundraising jest więc formą marketingu bezpośredniego, w którym liczy się dobra wola dobroczyńców. Pieniądze zbierane są przez kampanie 1% podatku lub cykliczne darowizny, a kampanie są również prowadzone przez mailing.

  Written on niedziela, 14 luty 2021 11:28
 • Po co nam nowi przedsiębiorcy? Ile zarabiają?
  Po co nam nowi przedsiębiorcy? Ile zarabiają?

  Na rynku mamy masę małych i średnich firm, które przecież oferują już wszystko. Im więcej ich jest, tym większa konkurencja i większa szansa, że trafi się na oszusta albo partacza. Wydaje się więc, że nowi przedsiębiorcy są nam zupełnie niepotrzebni, a wręcz im mniej ich jest, tym lepiej dla klientów i gospodarki. Jednak zagadnienie przedsiębiorców nie jest takie proste i warto się nad nim pochylić.

  Written on niedziela, 07 luty 2021 18:15
 • Ceny mieszkań w 2021 roku
  Ceny mieszkań w 2021 roku

  W całej Polsce mieszkania do kupna poszybowały mocno w górę. Osoby, które miały nadzieję na niższe ceny nieruchomości wraz z początkiem roku niestety mogą być rozczarowane. We Wrocławiu za m2 zapłacimy 9 tyś. w Krakowie natomiast, coraz bliżej pięciocyfrowych stawek.

  Written on czwartek, 04 luty 2021 20:02
 • Uwaga!! Zmiany w emeryturach
  Uwaga!! Zmiany w emeryturach

  Rząd zapowiada poważne zmiany w zasadach przyznawania i wypłacania emerytur. Toczą się prace nad projektem ustawy, która rozwiąże problem czerwcowych emerytur. Prawdopodobnie wszyscy emeryci będą musieli posiadać konto bankowe. Emerytury będą wypłacane tylko przelewem.

  Written on czwartek, 04 luty 2021 18:56
 • Wcześniejsza spłata kredytu
  Wcześniejsza spłata kredytu

  Zaciągając kredyt w banku decydujemy się na co miesięczną spłatę zobowiązania. W zależności od rodzaju kredytu może to być okres kilku lub kilkudziesięciu miesięcy do nawet 35 lat. Przed podpisaniem umowy kredytowej, sprzedawca przeprowadza nam symulację tak, aby dopasować wysokość miesięcznej raty do naszej zdolności finansowej.

  Written on środa, 03 luty 2021 19:17