czwartek, 04 luty 2021 20:02

Ceny mieszkań w 2021 roku

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ceny mieszkań w 2021 Ceny mieszkań w 2021

W całej Polsce mieszkania do kupna poszybowały mocno w górę. Osoby, które miały nadzieję na niższe ceny nieruchomości wraz z początkiem roku niestety mogą być rozczarowane. We Wrocławiu za m2 zapłacimy 9 tyś. w Krakowie natomiast, coraz bliżej pięciocyfrowych stawek.

W 2020 r. do użytku zostało oddanych 222 tyś mieszkań, co w połączeniu z koronawirusem mogłoby sugerować, że w Nowym Roku będą one tańsze. Nic bardziej mylnego, początek roku pokazuje, jak ceny mieszkań szybują w górę. W większości miast są to niewielkie wzrosty, jednak jeśli chodzi o Wrocław jest to wzrost aż o 2%. Stawki, które możemy zobaczyć po pierwszym miesiącu nowego roku niewiele się różnią od stawek z poprzednich miesięcy. Pokazuje to wyraźną stabilizację na krajowym pierwotnym rynku mieszkaniowym. Zwyżki są podyktowane inwestycjami w poszczególnych miastach np. we Wrocławiu jest to inwestycja microHome Promenady, w Warszawie inwestycja BOHEMA – Strefa Praga, a w Krakowie inwestycja Zabłocie. Przy średnich zarobkach w Polsce na własne mieszkanie trzeba zarabiać 13 lat. Jeśli natomiast chodzi o najtańsze mieszkania to eksperci proponują Poznań lub Łódź. Wydaje się, że ceny mieszkań w 2021 roku będa rosły jeszcze bardziej, więc chyba czas na inwestycje. A co Państwo by wybrali?

 • Kogo dotyczy mechanizm split payment?
  Kogo dotyczy mechanizm split payment?

  Wprowadzanie kolejnych usprawnień związanych z prowadzeniem biznesu ma swoich zwolenników i przeciwników. Ostatnio często wspomina się o split payment czyli o mechanizmie podzielonej płatności, który stworzony został głównie po to, by uszczelnić system podatkowy. Jednak jak każde rozwiązanie ma on swoje wady i zalety.

  Written on sobota, 27 luty 2021 19:01
 • Foundrasing – czym jest w praktyce?
  Foundrasing – czym jest w praktyce?

  Najczęściej chodzą w kamizelkach, są związani z organizacjami charytatywnymi i odwiedzają kolejne osiedla. Mowa o foundraiserach, czyli osobach, które zawodowo pozyskują fundusze od osób indywidualnych, przedsiębiorstw i innych fundacji. Foundraising jest więc formą marketingu bezpośredniego, w którym liczy się dobra wola dobroczyńców. Pieniądze zbierane są przez kampanie 1% podatku lub cykliczne darowizny, a kampanie są również prowadzone przez mailing.

  Written on niedziela, 14 luty 2021 11:28
 • Po co nam nowi przedsiębiorcy? Ile zarabiają?
  Po co nam nowi przedsiębiorcy? Ile zarabiają?

  Na rynku mamy masę małych i średnich firm, które przecież oferują już wszystko. Im więcej ich jest, tym większa konkurencja i większa szansa, że trafi się na oszusta albo partacza. Wydaje się więc, że nowi przedsiębiorcy są nam zupełnie niepotrzebni, a wręcz im mniej ich jest, tym lepiej dla klientów i gospodarki. Jednak zagadnienie przedsiębiorców nie jest takie proste i warto się nad nim pochylić.

  Written on niedziela, 07 luty 2021 18:15
 • Ceny mieszkań w 2021 roku
  Ceny mieszkań w 2021 roku

  W całej Polsce mieszkania do kupna poszybowały mocno w górę. Osoby, które miały nadzieję na niższe ceny nieruchomości wraz z początkiem roku niestety mogą być rozczarowane. We Wrocławiu za m2 zapłacimy 9 tyś. w Krakowie natomiast, coraz bliżej pięciocyfrowych stawek.

  Written on czwartek, 04 luty 2021 20:02
 • Uwaga!! Zmiany w emeryturach
  Uwaga!! Zmiany w emeryturach

  Rząd zapowiada poważne zmiany w zasadach przyznawania i wypłacania emerytur. Toczą się prace nad projektem ustawy, która rozwiąże problem czerwcowych emerytur. Prawdopodobnie wszyscy emeryci będą musieli posiadać konto bankowe. Emerytury będą wypłacane tylko przelewem.

  Written on czwartek, 04 luty 2021 18:56