Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 04 luty 2021 20:02

Ceny mieszkań w 2021 roku

Ceny mieszkań w 2021 Ceny mieszkań w 2021

W całej Polsce mieszkania do kupna poszybowały mocno w górę. Osoby, które miały nadzieję na niższe ceny nieruchomości wraz z początkiem roku niestety mogą być rozczarowane. We Wrocławiu za m2 zapłacimy 9 tyś. w Krakowie natomiast, coraz bliżej pięciocyfrowych stawek.

W 2020 r. do użytku zostało oddanych 222 tyś mieszkań, co w połączeniu z koronawirusem mogłoby sugerować, że w Nowym Roku będą one tańsze. Nic bardziej mylnego, początek roku pokazuje, jak ceny mieszkań szybują w górę. W większości miast są to niewielkie wzrosty, jednak jeśli chodzi o Wrocław jest to wzrost aż o 2%. Stawki, które możemy zobaczyć po pierwszym miesiącu nowego roku niewiele się różnią od stawek z poprzednich miesięcy. Pokazuje to wyraźną stabilizację na krajowym pierwotnym rynku mieszkaniowym. Zwyżki są podyktowane inwestycjami w poszczególnych miastach np. we Wrocławiu jest to inwestycja microHome Promenady, w Warszawie inwestycja BOHEMA – Strefa Praga, a w Krakowie inwestycja Zabłocie. Przy średnich zarobkach w Polsce na własne mieszkanie trzeba zarabiać 13 lat. Jeśli natomiast chodzi o najtańsze mieszkania to eksperci proponują Poznań lub Łódź. Wydaje się, że ceny mieszkań w 2021 roku będa rosły jeszcze bardziej, więc chyba czas na inwestycje. A co Państwo by wybrali?