Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 08 czerwiec 2023 13:37

Watykan: Papież Franciszek już po operacji!

papież Franciszek operacja papież Franciszek operacja fot. pixabay

Watykan  poinformował, że papież Franciszek przeszedł operację jamy brzusznej i aktualnie przebywa w szpitalu Gemelli. Lekarze poinformowali, że Franciszek będzie mógł wrócić do pełnienia swoich obowiązków po okresie rekonwalescencji, który potrwa kilkanaście dni.

 

Papież wymagał operacji

Franciszek cierpiał na bolesną przepuklinę rozetną w miejscu, gdzie wcześniej miał zabieg chirurgiczny. W związku z tym, głowa kościoła katolickiego wymagała przeprowadzenia operacji, której podjął się profesor chirurgii Sergio Alfieri. Zabieg trwał 3 godziny i przebiegł bez komplikacji. Franciszek wyjechał do szpitala w środę po audiencji ogólnej na Placu św. Piotra, gdzie zatrzymał się, aby porozmawiać z tłumem - podaje Reuters. Następnie papież udał się do rzymskiego szpitala Gemelli, który posiada apartament na dziesiątym piętrze zarezerwowany dla papieży. Turyści i wierni w Watykanie powiedzieli CNN, że "modlą się za papieża Franciszka", gdy opuszcza on stolicę Włoch.

Papież Franciszek będzie musiał zostać w szpitalu przez kilka dni

Ze względu na zaawansowany wiek papieża, musi on pozostać w szpitalu przez kilka dni. Mimo to, lekarze twierdzą, że stan Franciszka jest stabilny, po prostu musi dużo odpoczywać. Po okresie rekonwalescencji będzie mógł on dalej wywiązywać się ze swoich obowiązków i podróżować. Papież został zmuszony do odwołania kilku zobowiązań służbowych pod koniec maja, gdy został osłabiony przez gorączkę. W marcu również trafił do szpitala z powodu zapalenia oskrzeli, ale dobrze zareagował na antybiotyki. Opuszczając szpital wówczas, Franciszek żartował, że "wciąż żyje".

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

load more hold SHIFT key to load all load all