Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 08 czerwiec 2023 12:55

Annecy: Atak nożownika we Francji!

Annecy atak nożownika Annecy atak nożownika pixabay

W wyniku ataku nożownika w Annecy we francuskich Alpach, zostały ranne cztery osoby. Napastnik został zatrzymany. Policja informuje, że ucierpiała czwórka dzieci i jedna osoba dorosła. Dwie osoby mają być w stanie krytycznym. Na miejsce zdarzenia udaje się premier Francji i szef MSW.

 

Nożownik zranił czwórkę małych dzieci

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin przekazał, że napastnik został zatrzymany przez policję. Na miejscu obecnie trwa akcja ratunkowa. Zaangażowane jest wojsko, śmigłowce i policja. "Kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych przez osobę uzbrojoną w nóż na placu w Annecy. Mężczyzna został zatrzymany dzięki bardzo szybkiej interwencji policji" - poinformował szef MSW Gerald Darmanin we wpisie na Twitterze. Do ataku doszło na terenie parku. Prawdopodobnie napastnikiem jest Syryjczyk, który we Francji ubiegał się o azyl.

Napastnik został schwytany

Prezydent Francji Emmanuel Macron na Twitterze napisał, że atak był aktem "absolutnego tchórzostwa". Poinformował, że jedno z dzieci i osoba dorosła są w stanie krytycznym. "Naród jest w szoku. Nasze myśli są z nimi, ich rodzinami" - dodał prezydent. Premier kraju i szef MSW są w drodze do miejscowości Annecy. Ranne dzieci miały otrzymać ciosy nożem w brzuch.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Chiny: Atak nożownika na przedszkole Chiny: Atak nożownika na przedszkole

  W prowincji Guangdong w Chinach doszło do ataku nożownika w przedszkolu. Sześć osób zginęło w jego wyniku, w tym troje dzieci. Napastnik - 25 - letni mężczyzna został aresztowany przez policjantów. Nie wiadomo jakim motywem się kierował. Chińska społeczność jest oburzona tą sytuacją.

 • Francja: "Zabójca HR" skazany na dożywocie! Francja: "Zabójca HR" skazany na dożywocie!

  48-letni Gabriel Fortin oskarżony o śmiertelne postrzelenie trzech kobiet, które miały zniszczyć jego karierę, został skazany na dożywocie. Za kratkami może spędzić nawet 22 lat. Fortin, nazywany „zabójcą HR”, został aresztowany w 2021 roku.

 • Francja, Paryż: Zamieszki po zabiciu 17 - latka przez policjantów Francja, Paryż: Zamieszki po zabiciu 17 - latka przez policjantów

  We Francji doszło do protestów i zamieszek tej nocy, po tym jak oficerowie policji zastrzelili 17-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. W mediach społecznościowych pojawiło się wideo, na którym policjant wycelował z pistoletu w kierowcę i strzelił, a samochód rozbił się chwilę później.

 • Anglia: Strażak zaginął podczas próby przepłynięcia kanału La Manche Anglia: Strażak zaginął podczas próby przepłynięcia kanału La Manche

  Iain Hughes, strażak, który pochodzi z miejscowości Dudley postanowił przepłynąć samotnie kanał La Manche w celu zbiórki finansów na cele charytatywne. Mężczyzna wypłynął we wtorek z Dover, a wkrótce utracono z nim kontakt. Teraz poinformowano, że zakończono poszukiwania.

 • Francja: 11 - letnia dziewczynka zastrzelona podczas zabawy Francja: 11 - letnia dziewczynka zastrzelona podczas zabawy

  11-letnia dziewczynka z brytyjskiej rodziny, która została zastrzelona podczas zabawy na huśtawce w swoim ogrodzie we Francji, została zidentyfikowana jako Solaine Thornton. Rodzina bawiła się na grillu w sobotni wieczór, gdy doszło do strzelaniny we wsi Saint-Herbot w rejonie Brytanii.

load more hold SHIFT key to load all load all