środa, 21 luty 2024 16:29

USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi

Ruby Franke skazana Ruby Franke skazana fot. pixabay

Matka z Utah, Ruby Franke, której surowe porady rodzicielskie uczyniły ją popularną influencerką YouTube, została skazana na co najmniej cztery lata więzienia za krzywdzenie jej dzieci. Razem z nią, jej była partnerka biznesowa, Jodi Hildebrandt, również została skazana identycznym wyrokiem. Skazujące wyroki zostały ogłoszone w sądzie w obliczu zarzutów głodzenia, znęcania się i brutalnego traktowania dzieci.

 

Okrutne warunki życia dzieci

Prokurator stanu Utah, Eric Clarke, opisał środowisko życia dzieci Franke jako przypominające obóz koncentracyjny, narażając je na głód, brak wody, spania oraz prawie wszelkiej formy rozrywki. Clarke podkreślił, że taka sytuacja stanowi poważne zagrożenie dla społeczności.

Rozpad mitycznego wizerunku

Ruby Franke, widziana jako ikona rodzicielstwa na YouTube, po ogłoszeniu wyroku zalała się łzami, przepraszając swoje dzieci i wyrażając żal za swoje postępowanie. Jej popularność na platformie opadła po zwróceniu uwagi na kontrowersyjne metody wychowawcze, w tym wstrzymywanie jedzenia, groźby karania oraz inne praktyki uznane za skrajne.

Konsekwencje dla Ruby Franke

Mimo braku działań prawnych wobec podejrzeń o znęcanie się nad dziećmi, spadek popularności i wstrząsające zeznania o torturach i przemocy fizycznej podczas procesu ostatecznie doprowadziły do skazania Franke i Hildebrandt na długoletnie więzienie. Ojciec dzieci, Kevin Franke, wezwał do nałożenia maksymalnej kary, nazywając to, co spotkało się z jego dziećmi, przerażającym i nieludzkim. Historia Ruby Franke to przykład dramatycznego upadku influencerki, której wizerunek jako idealnej matki został zrujnowany przez oskarżenia o maltretowanie i znęcanie się nad własnymi dziećmi. Skazanie na więzienie oznacza koniec jej kariery na YouTube i zakończenie kontrowersyjnej ery w jej życiu.

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Kolonia: Proces ws. zlecenia morderstwa członka "Hells Angels" rozpoczęty Kolonia: Proces ws. zlecenia morderstwa członka "Hells Angels" rozpoczęty

  W maju ubiegłego roku, 27-letni mężczyzna miał zlecić zabójstwo 35-letniego byłego członka grupy motocyklowej "Hells Angels". Od piątku stanie on przed sądem w Kolonii oskarżony o podżeganie do  mordu. Oskarżenie obejmuje również naruszenia prawa broni.

 • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

  W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

 • Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju? Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju?

  Setki tysięcy mężczyzn w wieku poborowym opuściło Ukrainę od wybuchu wojny, unikając służby wojskowej - donosi portal Politico. Tymczasem malejące morale społeczeństwa ukraińskiego oraz brak wystarczającego wsparcia ze strony Zachodu stawiają kraj w trudnej sytuacji.

 • Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film

  W wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku odbyło się spotkanie między prezydentem Polski Andrzejem Dudą a byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Rozmowy, które trwały niemal dwie i pół godziny, zostały ocenione przez obie strony jako owocne i przebiegające w przyjaznej atmosferze.

 • Włochy: Ojciec podał syna do sądu z powodu braku samodzielności Włochy: Ojciec podał syna do sądu z powodu braku samodzielności

  W Turynie, malowniczym mieście we Włoszech, rozegrała się niezwykła historia, która poruszyła serca mieszkańców i zwróciła uwagę mediów na problematykę dorosłego życia w domu rodzinnym. Trzydziestoletni mieszkaniec tego miasta, mimo że osiągnął wiek dorosły, nie tylko nie podjął stałej pracy, ale również odmówił wyprowadzenia się z rodzinnego domu. Sytuacja ta doprowadziła do tego, że jego ojciec, zaniepokojony brakiem aktywności zawodowej i samodzielności syna, postanowił podjąć niezwykłą decyzję - podał go do sądu.

load more hold SHIFT key to load all load all