czwartek, 02 marzec 2023 15:28

USA: Próba nadania ładunku wybuchowego w bagażu na lotnisku

USA: Próba nadania ładunku wybuchowego w bagażu na lotnisku USA: Próba nadania ładunku wybuchowego w bagażu na lotnisku Pixabay

Mężczyzna został aresztowany przez FBI pod zarzutem umieszczenia ładunku wybuchowego w samolocie. Na lotnisku w Pensylwanii, 40-latek został zatrzymany w momencie, gdy próbował nadać walizkę zawierającą środki wybuchowe oraz dwa zapalniki jako bagaż. Teraz grozi mu więzienie.

 

Pensylwania - mężczyzna chciał nadać walizkę z bombą w środku

Mark Muffley, 40-letni Amerykanin, oddał swoją walizkę do odprawy na międzynarodowym lotnisku Lehigh Valley w Pensylwanii, z zamiarem przetransportowania jej na pokład samolotu lecącego do Sanford na Florydzie. Przy przeprowadzaniu standardowej procedury przeszukania bagażu, jeden z funkcjonariuszy Amerykańskiej Administracji Bezpieczeństwa Transportu znalazł w walizce podejrzany przedmiot, który wyglądał na urządzenie wybuchowe.

Próba nadania walizki z materiałami wybuchowymi w Pensylwanii

"FBI i lokalni policyjni saperzy ustalili, że przedmiot rzeczywiście był aktywnym urządzeniem wybuchowym. Ładunek wybuchowy był ukryty w podszewce walizki, z dwoma zapalnikami oraz proszkiem umieszczonym w papierze woskowanym i plastikowym opakowaniu" - poinformował rzecznik Amerykańskiej Administracji Bezpieczeństwa Transportu. Po wykryciu podejrzanego bagażu na lotnisku ogłoszono alarm i wezwano właściciela, aby zgłosił się do ochrony lotniska. Muffley zdążył opuścić lotnisko, ale niedługo później został zatrzymany w swoim domu. 

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy

  Coraz więcej przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych decyduje się na wprowadzenie opieki nad dziećmi bezpośrednio w miejscu pracy. Jest to odpowiedź na rosnące koszty usług opiekuńczych oraz trudności związane z ich dostępnością, które odczuwają pracujący rodzice. Pomysł ten, chociaż cieszy się popularnością wśród rodziców ze względu na wygodę i niższe koszty, budzi też pewne obawy ekspertów.

 • USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela? USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela?

  Prezydent Joe Biden ostrzegł Izrael, że Stany Zjednoczone wstrzymają dostawy niektórych rodzajów broni, jeśli Izrael przeprowadzi dużą operację lądową w mieście Rafah w Strefie Gazy.

 • USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu

  W sobotę wieczorem 4 maja w Waszyngtonie doszło do groźnego zdarzenia. Samochód z dużą prędkością uderzył w zewnętrzną bramę Białego Domu. Jak podaje Associated Press, za kierownicą pojazdu był mężczyzna, który zginął na miejscu. Tożsamość kierowcy wciąż jest nieznana.

 • USA: Fenomenalny powrót cykad USA: Fenomenalny powrót cykad

  W południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, w tym roku obserwuje się niezwykłe zjawisko natury - tysiące czerwonych cykad wyłaniają się z ziemi po wielu latach. Te dwa stada, które wychodzą, mają cykle życia trwające 13 lub 17 lat, i od wieków nie zdarzało się, by wydostały się na powierzchnię w tym samym czasie.

 • Kongres USA: 61 miliardów dolarów dla Ukrainy przegłosowane Kongres USA: 61 miliardów dolarów dla Ukrainy przegłosowane

  Nareszcie! Uff! Udało się! Wiele krajów odetchnęło z ulgą. Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zdecydowanie poparła pakiet pomocy dla Ukrainy, wart 61 miliardów dolarów, mający na celu wsparcie tego kraju w walce z rosyjską inwazją. Decyzja ta, choć opóźniona, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wewnątrz, jak i poza granicami Stanów Zjednoczonych.

load more hold SHIFT key to load all load all