Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 28 czerwiec 2023 13:40

Sztuczna inteligencja: Czy AI jest wykorzystywana do tworzenia seksualnych zdjęć dzieci?

Sztuczna inteligencja pedofile Sztuczna inteligencja pedofile fot. pixabay

BBC donosi, że przestępcy wykorzystują technologię AI, żeby tworzyć różne materiały związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, a następnie sprzedają je pedofilom. Są ludzie, którzy uzyskują dostęp do takich treści poprzez opłacanie subskrypcji w portalach takich jak Patreon.

 

Osoby chcące wykorzystywać seksualnie dzieci korzystają z AI

Rzecznicy portalu Patreon określiła te praktyki jako oburzające i łamiące ich politykę. Twierdzą, że mają zerową tolerancję i od razu reagują w przypadku pojawiania się zdjęć i filmików ukazujących krzywdę i molestowanie dzieci. Według informacji, jakie uzyskało BBC, twórcy korzystają z oprogramowania Stable Diffusion, które wykorzystując sztuczną inteligencję, miało z założenia generować obrazy do wykorzystania w sztuce lub projektowaniu graficznym. Podobno jednak, oprogramowanie wykorzystywane jest to tworzenia zdjęć przedstawiających gwałty na małych dzieciach i niemowlętach.

Zagrożenie płynące ze sztucznej inteligencji

Zespoły dochodzeniowe policji brytyjskiej ds. wykorzystywania dzieci w Internecie twierdzą, że napotykają takie treści w Internecie. Podobne zdanie ma Octavia Sheepshanks dziennikarka, która zajmuje się badaniem wykorzystywania AI przez pedofili. Zdradziła ona, że generowane zdjęcia przedstawiają coraz młodsze dzieci. Jak informuje policja, obraz generowany przez AI przedstawiający nadużycia seksualne dzieci jest traktowany tak samo jak prawdziwy obraz i jego posiadanie, publikowanie lub przekazywanie jest nielegalne w Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach. Octavia Sheepshanks oświadczyła, że miesięcznie w Internecie pojawiają się tysiące takich zdjęć.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Anglia, Sheffield: 12 - latek zabił swoją matkę zastępczą! Anglia, Sheffield: 12 - latek zabił swoją matkę zastępczą!

  Tragedia w Sheffield, gdzie 13-letni chłopiec został skazany na dwa lata więzienia za śmierć swojej zastępczej matki. Marcia Grant, lat 60, straciła życie potrącona przez dziecko, które próbowało ukraść jej samochód. Sąd w Sheffield wydał surowy wyrok, podkreślając powagę wyboru chłopca.

 • Chiny: Ogromna ilość zachorowań dzieci na zapalenie płuc Chiny: Ogromna ilość zachorowań dzieci na zapalenie płuc

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie wykryła żadnych nowych patogenów w grupie przypadków zapalenia płuc u dzieci w północnych Chinach, ale apeluje o środki ostrożności, ponieważ liczba chorób grypopodobnych rośnie. Pekin przypisuje wzrost przypadków zniesieniu restrykcji związanych z Covid-19, co budzi obawy i skłania WHO do prośby o więcej informacji od chińskich władz.

 • Microsoft: Czy po dołączeniu do firmy Sama Altmana dojdzie do stworzenia superinteligencji? Microsoft: Czy po dołączeniu do firmy Sama Altmana dojdzie do stworzenia superinteligencji?

  Przejęcie OpenAI przez Microsoft budzi kontrowersje w świecie sztucznej inteligencji. Wraz z odejściem Sama Altmana, kluczowych badaczy i masowymi wypowiedzeniami pracowników, koncern z Redmond zdobywa kontrolę nad jednym z najważniejszych ośrodków badawczych w tej dziedzinie. Eksperci biją na alarm, widząc niebezpieczeństwo.

 • Wielka Brytania: Obchody 75 urodzin Króla Karola III! Wielka Brytania: Obchody 75 urodzin Króla Karola III!

  Król Karol świętuje swoje 75. urodziny zdecydowanie i z pełnym zaangażowaniem. Jego urodzinowe plany stanowią jednak znacznie więcej niż wykwintne przyjęcie. Monarcha postanowił połączyć celebrację z innowacyjnym projektem mającym pomóc tym, którzy borykają się z ubóstwem żywnościowym.

 • Wielka Brytania: Mała Indi Gregory została odłączona od aparatury Wielka Brytania: Mała Indi Gregory została odłączona od aparatury

  Ośmiomiesięczna Indi Gregory, brytyjska dziewczynka cierpiąca na nieuleczalną chorobę mitochondrialną, zmarła podczas weekendu. Jej życie było związane z decyzją sądu, który zezwolił na odłączenie jej od aparatury podtrzymującej życie. Mimo desperackich prób rodziców, dziewczynka została przewieziona do hospicjum, gdzie zakończyła swój krótkie, ale pełne bólu, życie.

load more hold SHIFT key to load all load all