środa, 28 czerwiec 2023 13:40

Sztuczna inteligencja: Czy AI jest wykorzystywana do tworzenia seksualnych zdjęć dzieci?

Sztuczna inteligencja pedofile Sztuczna inteligencja pedofile fot. pixabay

BBC donosi, że przestępcy wykorzystują technologię AI, żeby tworzyć różne materiały związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, a następnie sprzedają je pedofilom. Są ludzie, którzy uzyskują dostęp do takich treści poprzez opłacanie subskrypcji w portalach takich jak Patreon.

 

Osoby chcące wykorzystywać seksualnie dzieci korzystają z AI

Rzecznicy portalu Patreon określiła te praktyki jako oburzające i łamiące ich politykę. Twierdzą, że mają zerową tolerancję i od razu reagują w przypadku pojawiania się zdjęć i filmików ukazujących krzywdę i molestowanie dzieci. Według informacji, jakie uzyskało BBC, twórcy korzystają z oprogramowania Stable Diffusion, które wykorzystując sztuczną inteligencję, miało z założenia generować obrazy do wykorzystania w sztuce lub projektowaniu graficznym. Podobno jednak, oprogramowanie wykorzystywane jest to tworzenia zdjęć przedstawiających gwałty na małych dzieciach i niemowlętach.

Zagrożenie płynące ze sztucznej inteligencji

Zespoły dochodzeniowe policji brytyjskiej ds. wykorzystywania dzieci w Internecie twierdzą, że napotykają takie treści w Internecie. Podobne zdanie ma Octavia Sheepshanks dziennikarka, która zajmuje się badaniem wykorzystywania AI przez pedofili. Zdradziła ona, że generowane zdjęcia przedstawiają coraz młodsze dzieci. Jak informuje policja, obraz generowany przez AI przedstawiający nadużycia seksualne dzieci jest traktowany tak samo jak prawdziwy obraz i jego posiadanie, publikowanie lub przekazywanie jest nielegalne w Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach. Octavia Sheepshanks oświadczyła, że miesięcznie w Internecie pojawiają się tysiące takich zdjęć.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • West Yorkshire: Tragiczny wypadek na drodze West Yorkshire: Tragiczny wypadek na drodze

  W niedzielne popołudnie na drodze A61 Wakefield Road pomiędzy Wakefield a Barnsley doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęło sześć osób, w tym dwójka dzieci.

 • Londyn: Poszukiwania zbiegłego więźnia Londyn: Poszukiwania zbiegłego więźnia

  Trwa obława na więźnia, który uciekł z więzienia w zachodnim Londynie podczas leczenia w szpitalu. Graham Gomm, 63-letni oskarżony o włamania, został przewieziony do szpitala Hammersmith przez personel więzienny po tym, jak poczuł się źle.

 • Wielka Brytania: Szczątki w walizkach w Bristolu i Londynie Wielka Brytania: Szczątki w walizkach w Bristolu i Londynie

  W Londynie i Bristolu znaleziono szczątki ludzkie, co doprowadziło do postawienia zarzutów morderstwa 34-letniemu mężczyźnie.

 • Atak izraelskiego lotnictwa w Strefie Gazy: 90 ofiar śmiertelnych, setki rannych Atak izraelskiego lotnictwa w Strefie Gazy: 90 ofiar śmiertelnych, setki rannych

  Ministerstwo Zdrowia w Strefie Gazy, zarządzane przez Hamas, poinformowało o śmierci co najmniej 90 Palestyńczyków w wyniku izraelskiego nalotu w strefie humanitarnej al-Mawasi. Około 300 osób zostało rannych. Izrael twierdzi, że celem ataku byli wysocy rangą liderzy Hamasu, Mohammed Deif i jego zastępca Rafa Salama.

 • Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie

  W Lincoln, w Anglii, 28-letni Nicholas Metson został skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo swojej 26-letniej żony, Holly Bramley. Zbrodnia, która wstrząsnęła opinią publiczną, została dokonana w marcu zeszłego roku. Metson pociął ciało ofiary na 224 kawałki, co świadczy o wyjątkowym okrucieństwie tego czynu.

load more hold SHIFT key to load all load all