Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 29 czerwiec 2023 14:50

Implozja Titana: Prawdopodobnie odnaleziono ludzkie szczątki we wraku!

Implozja Titana szczątki Implozja Titana szczątki fot. pixabay

Kontrowersje wokół ekspedycji do wraku Titanica batyskafem Titanem nie milkną. Tym razem straż przybrzeżna poinformowała, że we wraku łodzi podwodnej znaleziono prawdopodobnie ludzkie szczątki. Sprawą domniemanych szczątek i ich badaniem zajmują się amerykańscy lekarze.

 

Kontrowersje wokół Titana

Części Titana wyładowano w St John's w Kanadzie. Straż przybrzeżna doniosła, że znaleziono m.in. ramę do lądowania łodzi podwodnej i tylną pokrywę. Śledczy poinformowali o zachowaniu wszelkich środków oszczędności, przy dotarciu do szczątek ludzkich. Analizę domniemanych fragmentów ciał mają przeprowadzić amerykańscy lekarze. Wszyscy pasażerowie, 5 mężczyzn, zmarło w ok. 90 min po rozpoczęciu zanurzania w skutek implozji. Marine Board of Investigation transportuje dowody do USA, by przeprowadzić dokładną analizę i śledztwo. Ustalane są przyczyny implozji i ewentualne osoby, które zawiniły.

Śledztwo w sprawie implozji Titana

Przypomnijmy, że pasażerami byli: szef firmy Ocen Gate odpowiedzialnej za nurkowanie, 61-letni Stockton Rush; brytyjski odkrywca Hamish Harding, który miał 58 lat; Shahzada Dawood w wieku 48 lat, i jego syn, 19 - letni syn Suleman Dawood; oraz francuski nurek Paul-Henry Nargeolet, lat 77. Pięć głównych fragmentów Titana odnaleziono w polu szczątków na dnie, zaraz przy dziobie Titanica. Firma Ocean Gate była krytykowana za niedostateczne zbadanie łodzi podwodnej, a byli pracownicy protestowali przeciwko zezwoleniu na nurkowanie Titana uważając, że nie jest to bezpieczne.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

load more hold SHIFT key to load all load all