czwartek, 29 czerwiec 2023 14:56

Francja: "Zabójca HR" skazany na dożywocie!

Zabójca HR skazany Zabójca HR skazany fot. pixabay

48-letni Gabriel Fortin oskarżony o śmiertelne postrzelenie trzech kobiet, które miały zniszczyć jego karierę, został skazany na dożywocie. Za kratkami może spędzić nawet 22 lat. Fortin, nazywany „zabójcą HR”, został aresztowany w 2021 roku.

 

Gabriel Fortin zabił kobiety, które miały “zrujnować jego karierę”

Pierwszy raz, Fortin zabił 6 stycznia 2021 r. w regionie Alzacji we wschodniej Francji. Estelle Luce, specjalistka HR została zamordowana na firmowym parkingu, gdy skończyła pracę. Strzelono jej w głowę. Tego samego wieczoru, inny menedżer HR został zaatakowany w swoim domu przez Fortina, który udawał dostawcę pizzy. Szczęśliwie, Meichel przeżył. Po dwóch dniach doszło do kolejnego ataku. Patricia Pasquion została zamordowana w urzędzie pracy poprzez użycie broni palnej. Napastnik miał wtedy na sobie maskę. Po kilku minutach kolejna menedżerka HR, Géraldine Caclin również została zabita.

Ofiary miały ze sobą coś wspólnego

Poza wykonywaniem tego samego zawodu, ofiary Fortina łączyło jeszcze jedno: Luce i Meichel odpowiadali za zwolnienie Fortina z pracy 2006 r. Caclin również prowadziła postępowanie w sprawie jego zwolnienia, tym razem z innej firmy. Pani Pasquion nigdy nie miała do czynienia z Fortinem, ale policja uważa, że żywił on urazę do pracowników urzędu pracy w Valence, gdzie był zarejestrowany do 2013 roku. Prawnicy Fortina sugerowali, że był psychicznie niezdolny do stawienia się przed sądem, twierdząc, że był odizolowany i cierpiał na zaburzenia osobowości, jednak prokuratura obaliła tę tezę, twierdząc, że ataki zostały przez niego szczegółowo przygotowane.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

 

Artykuły powiązane

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Mike Jeffries: Były prezes Abercrombie & Fitch aresztowany za handel ludźmi Mike Jeffries: Były prezes Abercrombie & Fitch aresztowany za handel ludźmi

    Mike Jeffries, były dyrektor generalny znanej marki modowej Abercrombie & Fitch, został aresztowany we wtorek pod zarzutami handlu ludźmi i prostytucji międzystanowej. Wraz z nim aresztowano jego partnera, Matthew Smitha, oraz trzeciego podejrzanego, Jamesa Jacobsona. Śledztwo prowadzone przez FBI i prokuraturę obejmuje działalność trwającą od 2008 do 2015 roku.

  • Francja: Powstał nowy rząd! Francja: Powstał nowy rząd!

    Francja zakończyła polityczny impas, który trwał dwa miesiące, ogłaszając nowy skład rządu. Prezydent Emmanuel Macron zatwierdził propozycje premiera Michela Barniera dotyczące obsady kluczowych stanowisk ministerialnych. Nowy gabinet to kombinacja doświadczonych ministrów oraz nowych twarzy, a pierwsze posiedzenie ma się odbyć już w najbliższy poniedziałek.

  • Francja: Atak na synagogę, aresztowano podejrzanego Francja: Atak na synagogę, aresztowano podejrzanego

    W sobotę francuskie służby aresztowały mężczyznę podejrzanego o wywołanie pożarów i eksplozji w pobliżu synagogi w kurorcie La Grande-Motte na południu Francji. Minister Spraw Wewnętrznych Gérald Darmanin potwierdził, że podejrzany został zatrzymany, a policja wykazała się "wielkim profesjonalizmem".

  • Wielka Brytania: Szczątki w walizkach w Bristolu i Londynie Wielka Brytania: Szczątki w walizkach w Bristolu i Londynie

    W Londynie i Bristolu znaleziono szczątki ludzkie, co doprowadziło do postawienia zarzutów morderstwa 34-letniemu mężczyźnie.

load more hold SHIFT key to load all load all