wtorek, 14 marzec 2023 13:15

Nowy Jork: Zagrożenie poważną burzą śnieżną, wprowadzono stan wyjątkowy

burza śnieżna w Nowym Jorku burza śnieżna w Nowym Jorku pixabay

Do północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych zbliża się burza śnieżna znana jako nor'easter. Oczekuje się, że będzie ona charakteryzować się obfitymi opadami śniegu, silnym wiatrem i ulewami. Władze stanu Nowy Jork przygotowują się na poważne straty i apelują do mieszkańców o odpowiednie przygotowanie się na trudne warunki pogodowe.

 

Nowy Jork - niebezpieczna burza śnieżna

We wtorek nad północny wschód Stanów Zjednoczonych zbliża się pierwszy nor'easter w tym sezonie Jest gwałtowna burza, która zwykle występuje między wrześniem a kwietniem, przynoszącą ze sobą ulewny deszcz, a zimą niejednokrotnie również opady śniegu. Według amerykańskiej Krajowej Służby Pogodowej (NWS), trudne warunki pogodowe będą utrzymywać się co najmniej do środy. Kathy Hochul, gubernator stanu Nowy Jork w poniedziałek zdecydowała o wprowadzeniu stanu wyjątkowego ze względu na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą burza śnieżna dla mieszkańców.

Stan wyjątkowy w Nowym Jorku

W poniedziałek Krajowa Służba Pogodowa (NWS) wydała komunikat, w którym meteorolodzy ostrzegają przed nadchodzącymi śnieżycami i niebezpiecznie silnym wiatrem. W stanie Nowy Jork oraz regionie Nowej Anglii (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut) spodziewane są opady śniegu przekraczające nawet siedem centymetrów na godzinę, a w połączeniu z silnymi podmuchami wiatru dochodzącymi do 88 kilometrów na godzinę mogą spowodować, że przemieszczanie się będzie niemożliwe. Na wybrzeżu przewidywane są także powodzie. Najgorsza pogoda przypadać będzie na wtorek.

Źródło: CBS, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

  W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

 • Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju? Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju?

  Setki tysięcy mężczyzn w wieku poborowym opuściło Ukrainę od wybuchu wojny, unikając służby wojskowej - donosi portal Politico. Tymczasem malejące morale społeczeństwa ukraińskiego oraz brak wystarczającego wsparcia ze strony Zachodu stawiają kraj w trudnej sytuacji.

 • Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film

  W wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku odbyło się spotkanie między prezydentem Polski Andrzejem Dudą a byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Rozmowy, które trwały niemal dwie i pół godziny, zostały ocenione przez obie strony jako owocne i przebiegające w przyjaznej atmosferze.

 • Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami

  W Białym Domu odbyło się pierwsze w historii wspólne spotkanie prezydentów USA Joe Bidena i Filipin Ferdinanda Marcosa jr. oraz premiera Japonii Fumio Kishidy. Liderzy zadeklarowali pogłębienie współpracy obronnej i wyrazili sprzeciw wobec agresywnej polityki Chin w regionie.

 • USA: Bogaci inwestują w drugie paszporty z obawy przed wojną USA: Bogaci inwestują w drugie paszporty z obawy przed wojną

  W obliczu globalnej niestabilności, zamożni Amerykanie coraz częściej zdobywają drugie, a nawet trzecie lub czwarte obywatelstwa jako formę zabezpieczenia finansowego i osobistego. Firma prawnicza Henley & Partners, specjalizująca się w obywatelstwach dla osób o wysokich dochodach, zauważa, że Amerykanie przodują w liczbie zabezpieczeń alternatywnych rezydencji czy dodatkowych obywatelstw.

load more hold SHIFT key to load all load all