Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 08 maj 2023 18:56

Niemcy: Lekarz aresztowany za podwójne morderstwo!

szpital Charite kardiolog szpital Charite kardiolog pixabay

Niemiecka policja aresztowała specjalistę kardiologii, który pracował w szpitalu Charite w Berlinie pod zarzutem morderstwa, jak poinformowała w poniedziałek policja i prokuratura. Lekarz miał przyczynić się do śmierci co najmniej dwójki pacjentów.

 

Lekarz zabił pacjentów?

Jak wynika z oświadczenia, 55-letni kardiolog podejrzewany jest o świadome podawanie wysokich dawek środka uspokajającego dwóm poważnie chorym pacjentom na oddziale intensywnej terapii. Podanie im leków poskutkowało ich śmiercią. Kardiochirurg został zawieszony w berlińskim szpitalu Charite w sierpniu 2022 roku. Prokuratorzy rozpoczęli wtedy dochodzenie, ale nakaz aresztowania mógł zostać wydany dopiero po otrzymaniu raportu medycznego, który wykazał, że wysokie dawki środka uspokajającego nie były medycznie uzasadnione.

Kardiolog podejrzany o morderstwa

Jak podano, że lekarz podejrzany jest o spowodowanie 4 zgonów, ale tylko w dwóch przypadkach można bez wątpienia wykazać, że podanie dawek, o które podejrzewa się kardiologa, nie było medycznie uzasadnione. Mężczyzna ma zeznawać przed sądem w Berlinie jeszcze dzisiaj.

Źródło: Reuters, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Niemcy: 74 - latek zakaził się bakterią w Bałtyku i zmarł! Niemcy: 74 - latek zakaził się bakterią w Bałtyku i zmarł!

  Bild donosi, że po tym jak 74 - letni mężczyzna kąpał się w Bałtyku, doszło u niego do zakażenia niebezpieczną bakterią Vibrio vulnificus. W momencie kąpieli mężczyzna miał mieć otwarte rany na ciele i chorować przewlekle.  W krótki czas po kąpieli 74 - latek zmarł. To pierwszy zgon spowodowany zakażeniem tą bakterią w tym sezonie.

 • Niemcy: Członkini ISIS skazana za posiadanie niewolnicy Niemcy: Członkini ISIS skazana za posiadanie niewolnicy

  Kobieta niemieckiego pochodzenia, która dołączyła do organizacji terrorystycznej ISIS została skazana na 9 lat więzienia m. in. za posiadanie niewolnicy Jazydki. Niemka została uznana za winną zbrodni przeciwko ludzkości i członkostwa w zagranicznej organizacji terrorystycznej.

 • Niemcy: Poważny wypadek polskiego autokaru! Niemcy: Poważny wypadek polskiego autokaru!

  54 osoby ucierpiały w wypadku polskiego autokaru w Niemczech, w tym dwoje dzieci, które są w poważnym stanie. Według doniesień niemieckich mediów powołujących się na policję autostradową, autobus zderzył się z dwoma ciężarówkami na autostradzie A12 w kierunku Polski.

 • Niemcy: Mężczyzna staranował ludzi na lotnisku Kolonia/Bonn! Niemcy: Mężczyzna staranował ludzi na lotnisku Kolonia/Bonn!

  Na parkingu lotniska Kolonia/Bonn w Niemczech rozegrały się prawdziwe chwile grozy - 57-letni napastnik wjechał z impetem w inne samochodu oraz ludzi. W trakcie całego incydentu jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. W trakcie zatrzymania mężczyzna stawiał opór przez co poszkodowanych zostało dwóch funkcjonariuszy policji. Ostatecznie napastnik został przewieziony do szpitala, gdzie jego stan zdrowia psychicznego ma być zbadany przez lekarzy.

 • Niemcy: Zaginiona w sobotę 12-latka odnaleziona martwa, prawdopodobnie została zamordowana Niemcy: Zaginiona w sobotę 12-latka odnaleziona martwa, prawdopodobnie została zamordowana

  Rodzice 12-letniej dziewczynki, Luise, zgłosili jej zaginięcie w sobotę wieczorem w Freudenbergu, w zachodnich Niemczech. Luise była ostatnio widziana około godziny 17:30, gdy opuściła koleżankę i udała się w drogę do domu. Po tym, jak nie dotarła do domu, jej rodzice natychmiast zgłosili sprawę na policję.

load more hold SHIFT key to load all load all