poniedziałek, 08 maj 2023 18:56

Niemcy: Lekarz aresztowany za podwójne morderstwo!

szpital Charite kardiolog szpital Charite kardiolog pixabay

Niemiecka policja aresztowała specjalistę kardiologii, który pracował w szpitalu Charite w Berlinie pod zarzutem morderstwa, jak poinformowała w poniedziałek policja i prokuratura. Lekarz miał przyczynić się do śmierci co najmniej dwójki pacjentów.

 

Lekarz zabił pacjentów?

Jak wynika z oświadczenia, 55-letni kardiolog podejrzewany jest o świadome podawanie wysokich dawek środka uspokajającego dwóm poważnie chorym pacjentom na oddziale intensywnej terapii. Podanie im leków poskutkowało ich śmiercią. Kardiochirurg został zawieszony w berlińskim szpitalu Charite w sierpniu 2022 roku. Prokuratorzy rozpoczęli wtedy dochodzenie, ale nakaz aresztowania mógł zostać wydany dopiero po otrzymaniu raportu medycznego, który wykazał, że wysokie dawki środka uspokajającego nie były medycznie uzasadnione.

Kardiolog podejrzany o morderstwa

Jak podano, że lekarz podejrzany jest o spowodowanie 4 zgonów, ale tylko w dwóch przypadkach można bez wątpienia wykazać, że podanie dawek, o które podejrzewa się kardiologa, nie było medycznie uzasadnione. Mężczyzna ma zeznawać przed sądem w Berlinie jeszcze dzisiaj.

Źródło: Reuters, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Monachium: Tragiczny finał nocnej interwencji pod klubem - śmierć 20-latki Monachium: Tragiczny finał nocnej interwencji pod klubem - śmierć 20-latki

  Pomimo wielu wysiłków, nie udało się uratować młodej kobiety. Jak informuje policja, w niedzielny poranek (21 lipca) 20-letnia mieszkanka Monachium zmarła po wizycie w dzielnicy Werksviertel. Próby reanimacji nie przyniosły skutku.

 • Berlin: Proces w sprawie próby podpalenia domu Berlin: Proces w sprawie próby podpalenia domu

  W Berlinie-Steglitz trwa proces przeciwko 55-letniemu obywatelowi Rosji, oskarżonemu o próbę zabójstwa oraz ciężkiego podpalenia. Mężczyzna miał usiłować podpalić budynek mieszkalny, w którym zamieszkują pracownicy rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti. Zarzuty te postawiła Prokuratura Generalna w Berlinie, a wyrok w tej sprawie spodziewany jest w najbliższy poniedziałek w sądzie karnym Moabit.

 • Berlin: Coraz więcej prywatnych muzeów przyciąga młodzież Berlin: Coraz więcej prywatnych muzeów przyciąga młodzież

  Selfie-Muzeum, Illuseum czy Paradox-Muzeum - w Berlinie powstaje coraz więcej małych prywatnych muzeów, które oferują rozrywkę i zabawę. Ale czy są to tylko idealne tła do zdjęć na Instagramie, czy prawdziwe muzea? Marie Kaiser przedstawia szczegóły.

 • Barsinghausen: Morderstwo drogowe dwojga dzieci - Ewa P. sądzona Barsinghausen: Morderstwo drogowe dwojga dzieci - Ewa P. sądzona

  Polka Ewa P., oskarżona o spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwóch małych chłopców, ponownie staje przed niemieckim sądem. Sprawa budzi ogromne kontrowersje, ponieważ kobieta była uczestniczką nielegalnego wyścigu drogowego.

 • Monachium: Restauracja "Beim Sedlmayr" ogłasza upadłość Monachium: Restauracja "Beim Sedlmayr" ogłasza upadłość

  Znana restauracja "Beim Sedlmayr" w Monachium ogłosiła upadłość. Rezerwacje będą przyjmowane tylko do 29 maja 2024 roku. Decyzja ta jest dramatyczna zarówno dla właściciela, jak i dla personelu.

load more hold SHIFT key to load all load all