czwartek, 22 czerwiec 2023 14:09

Niemcy: Członkini ISIS skazana za posiadanie niewolnicy

Kobieta niemieckiego pochodzenia, która dołączyła do organizacji terrorystycznej ISIS została skazana na 9 lat więzienia m. in. za posiadanie niewolnicy Jazydki. Niemka została uznana za winną zbrodni przeciwko ludzkości i członkostwa w zagranicznej organizacji terrorystycznej.

 

Niemka dołączyła do ISIS

Sąd w Niemczech skazał 37 - latkę na 9 lat więzienia, po tym, jak okazało się, że kobieta znęcała się nad młodą Jazydką przez 3 lata podczas swojego pobytu w Syrii i Iraku. Niemka miała nakłaniać swojego męża do gwałtów i przemocy na młodej kobiecie, którą trzymali w domu jako niewolnicę. "Wszystko to służyło zadeklarowanemu celowi Państwa Islamskiego, czyli zniszczeniu wiary Jazydów” - poinformowali prokuratorzy w sądzie w Koblencji. Około 20 - letnia wtedy Jazydka została uwolniona z niewoli dopiero w 2019 r. i była obecna w sądzie podczas rozpraw.

Niemka i jej mąż znęcali się nad młodą Jazydką

To nie pierwszy taki proces w Niemczech. Już wcześniej występowały takie przypadki, gdy obywatele Niemiec dołączali do organizacji terrorystycznych i przeprowadzali się do Syrii lub Iraku, gdzie dokonywali zbrodni. W 2021 r. niemiecki sąd skazał inną Niemkę za zamordowanie Jazydki, którą kupiła z mężem jako niewolnicę. Kilka tygodni później zbrodnie ISIS przeciwko Jazydom uznano w Niemczech za ludobójstwo. Bojownicy Państwa Islamskiego zaatakowali region, w którym mieszkali Jazydzi w 2014 r. Zamordowano wtedy wielu chłopców i mężczyzn, a tysiące kobiet brutalnie wykorzystano i porwano.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael

    W rocznicę tragicznych wydarzeń z 7 października 2023 roku, Berlin staje się miejscem licznych uroczystości i demonstracji. Tego dnia, dokładnie rok temu, Hamas przeprowadził brutalny atak na Izrael, w wyniku którego zginęło około 1200 osób, a wielu zostało porwanych. Stolica Niemiec upamiętnia te wydarzenia poprzez liczne manifestacje, uroczystości oraz pokojowe marsze. Różnorodność wydarzeń sprawia, że w mieście panuje napięta atmosfera, a policja mobilizuje aż 2000 funkcjonariuszy, by zapewnić porządek wśród protestujących.

  • Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy

    W sobotnie popołudnie, 43-letni mężczyzna dokonał zuchwałej kradzieży samochodu dostawczego w Lipsku. Złodziej potrącił właściciela pojazdu, kiedy ten próbował powstrzymać przestępstwo. Policja szybko namierzyła sprawcę oraz odzyskała skradziony pojazd w miejscowości Leuna. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany, a policja prowadzi dalsze śledztwo.

  • Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii

    Uniwersytet Charlotte Fresenius – Uniwersytet Psychologii kontynuuje swój dynamiczny rozwój, otwierając nowy kampus w Heidelbergu. Od października 2024 roku, uczelnia oferować będzie program licencjacki z psychologii, który stanowi pierwszy krok na ścieżce do uzyskania kwalifikacji psychoterapeuty. Nowa lokalizacja dołącza do istniejących już kampusów w Wiesbaden, Monachium, Kolonii, Düsseldorfie i Hamburgu, wzmacniając obecność Uniwersytetu Charlotte Fresenius na mapie edukacyjnej Niemiec.

  • Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami

    65-letnia kobieta z Düsseldorfu została skazana na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu za pomoc w handlu narkotykami. Sąd uznał, że przyjęła dwie paczki zawierające łącznie 21 kilogramów marihuany, z zamiarem ich przekazania dalej. Kobieta utrzymywała, że działała w dobrej wierze, pomagając znajomemu syna.

load more hold SHIFT key to load all load all