Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 22 czerwiec 2023 14:01

Anglia: Strażak zaginął podczas próby przepłynięcia kanału La Manche

zaginięcie strażaka zaginięcie strażaka fot. pixabay

Iain Hughes, strażak, który pochodzi z miejscowości Dudley postanowił przepłynąć samotnie kanał La Manche w celu zbiórki finansów na cele charytatywne. Mężczyzna wypłynął we wtorek z Dover, a wkrótce utracono z nim kontakt. Teraz poinformowano, że zakończono poszukiwania.

 

Iaina Hughes szukały służby

Poszukiwania strażaka trwały dwa dni. W akcję włączyły się helikoptery wojskowe, łodzie należące do policji i wojska. Niestety, na razie nie odnaleziono, ani Iaina Hughes, ani jego ciała. 42 - latek płynął przez kanał La Manche, by zebrać pieniądze dla organizacji British Heart Foundation, Midlands Air Ambulance i Fire Fighters' Charity. Mężczyzna pracował w straży pożarnej od 19 roku życia. Jego żona i dwójka dzieci czekają na wieści o nim, nie tracąc nadziei na jego powrót. „Pomimo wysiłków poszukiwawczych z udziałem francuskich i belgijskich helikopterów wojskowych oraz łódź marynarki wojennej i policji, miejsce pobytu Iaina pozostaje nieznane” – napisała w oświadczeniu straż pożarna. 

Iain Hughes zaginął u wybrzeży  Cap Gris-Nez

Operacyjne centrum obserwacji i ratownictwa Gris-Nez (CROSS) zaangażowało się w poszukiwania Hughesa po otrzymaniu informacji o jego zaginięciu. Channel Swimming and Piloting Federation (CS&PF) poinformowało w środę, że niestety nie udało się odnaleźć Iaina w wodach kanału La Manche. Przepłynięcie kanału może trwać nawet 27 h. Pływacy muszą przepłynąć aż 34 km.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Anglia, Sheffield: 12 - latek zabił swoją matkę zastępczą! Anglia, Sheffield: 12 - latek zabił swoją matkę zastępczą!

  Tragedia w Sheffield, gdzie 13-letni chłopiec został skazany na dwa lata więzienia za śmierć swojej zastępczej matki. Marcia Grant, lat 60, straciła życie potrącona przez dziecko, które próbowało ukraść jej samochód. Sąd w Sheffield wydał surowy wyrok, podkreślając powagę wyboru chłopca.

 • Anglia, Reading: Niecodzienna akcja ratownicza Anglia, Reading: Niecodzienna akcja ratownicza

  W Reading w południowej Anglii, ponad 50 strażaków stawiło czoła groźnemu pożarowi, który wybuchł w apartamentowcu. Interwencja operatora dźwigu stała się kluczowym elementem akcji ratunkowej, uratowano dzięki niemu mężczyznę uwięzionego na dachu płonącego budynku. Pożar wybuchł w kilkupiętrowym budynku, tworząc niebezpieczną sytuację dla mieszkańców. W trakcie akcji gaśniczej strażacy musieli zmierzyć się nie tylko z płomieniami, ale także z silnym wiatrem, który utrudniał kontrolowanie ognia i ewakuację.

 • Francja: Wyrok sądowy po dekapitacji skoczka Nicolasa Galy'a Francja: Wyrok sądowy po dekapitacji skoczka Nicolasa Galy'a

  Lipiec 2018 roku na zawsze zapisał się w pamięci jako miesiąc tragicznego wypadku nad południową Francją. Doświadczony skoczek spadochronowy, 40-letni Nicolas Galy, stracił życie w dramatycznych okolicznościach. Wypadkowi towarzyszył cios skrzydła samolotu, który odciął mu głowę. Teraz, po długotrwałym procesie sądowym, wydano wyrok dla pilota odpowiedzialnego za tę tragedię.

 • Francja: Nakaz aresztowania wobec prezydenta Syrii! Francja: Nakaz aresztowania wobec prezydenta Syrii!

  Francuski sąd wydał bezprecedensowy nakaz aresztowania wobec prezydenta Syrii, Bashara al-Assada oraz trzech innych wysokich rangą urzędników, oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne. Decyzja ta podnosi znaczące pytania dotyczące międzynarodowej sprawiedliwości i po raz pierwszy kieruje nakaz aresztowania wobec głowy państwa za takie przestępstwa. Sprawa dotyczy użycia zakazanej broni chemicznej przeciwko cywilom w Syrii, a incydent ten miał miejsce w 2013 roku.

 • Anglia, Wolverhampton: 12 - latkowie zabili nożem 19 - latka? Anglia, Wolverhampton: 12 - latkowie zabili nożem 19 - latka?

  W brytyjskim Wolverhampton doszło do przerażającego wydarzenia, które wstrząsnęło lokalną społecznością. Dwóch  chłopców w wieku zaledwie 12 lat zostało zatrzymanych przez policję pod zarzutem brutalnego zabójstwa 19-letniego mężczyzny.  Śmierć Shawn Seesahaia, który padł ofiarą serii ciosów, wywołała obawy przed potencjalnymi niepokojami społecznymi w tej dzielnicy Wolverhampton.

load more hold SHIFT key to load all load all