Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 14 wrzesień 2023 14:54

Morze Czarne: Rosyjski myśliwiec próbował zestrzelić brytyjski samolot!

próba zestrzelania brytyjskiego samolotu próba zestrzelania brytyjskiego samolotu fot. pixabay

BBC poinformowało, że we wrześniu 2022 r. rosyjski samolot dokonał próby zestrzelania brytyjskiego samolotu obserwacyjnego. Doszło wtedy do wystrzelenia dwóch pocisków w kierunku RAF-u RC-135 Rivet Joint, którym podróżowało ok. 30 osób. Według Rosjan winę za incydent ponosi awaria techniczna. Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii oficjalnie zaakceptowało tę wersję. Teraz pojawiły się nowe fakty w tej sprawie.

 

Rosjanie próbowali zestrzelić brytyjski samolot

Brytyjski RAF był w trakcie misji obserwacyjnej nad Morzem Czarnym 29 września poprzedniego roku. Znajdował się on w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, gdy w jego kierunku wystrzelono dwa pociski. Rząd Wielkiej Brytanii trzy tygodnie po tym incydencie potwierdził, że według Rosjan doszło do awarii technicznej. Ben Wallace, ówczesny sekretarz obrony, stwierdził, że było to “potencjalnie niebezpieczne starcie”.  Mimo to Wielka Brytania zaakceptowała tłumaczenia Rosjan. Teraz doszło do wycieku tajnych danych wywiadowczych i okazało się, że incydent był znacznie poważniejszy niż początkowo zakładano.  

W samolot RAF wystrzelono dwa pociski

Jak wynika z przechwyconej rozmowy rosyjskich pilotów, która toczyła się na chwilę przed próbą zestrzelenia brytyjskiego samolotu, jeden z dwóch pilotów myślał, że otrzymał pozwolenie na wystrzał pocisku w stronę samolotu. Prawdopodobnie błędnie zrozumiał wydane mu z ziemi polecenie. Drugi z pilotów odniósł przeciwne wrażenie i przeklął, gdy skrzydłowy wystrzelił pierwszy pocisk. Kolejny pocisk zsunął się ze skrzydła, prawdopodobnie wystrzał został przerwany lub coś nie zadziałało prawidłowo. Wszystko wskazuje więc na to, że incydent nie był przypadkowy,

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Wielka Brytania, Leicester: Odnaleziono ciało Gabrieli Kosiłko! Wielka Brytania, Leicester: Odnaleziono ciało Gabrieli Kosiłko!

  Polka Gabriela Kosiłko zaginęła w piątek. Kobieta pracowała jako kosmetyczka i mieszkała w Leicester w Anglii . Ciało Polki odnaleziono w lesie, a osoba podejrzana o porwanie jej popełniła samobójstwo w celi. Podejrzany i zaginiona najprawdopodobniej się znali. Policja wciąż sprawdza co dokładnie się stało.

 • Wielka Brytania: Trucizna z Kanady zabiła 88 osób! Wielka Brytania: Trucizna z Kanady zabiła 88 osób!

  Z informacji podanych przez Narodową Agencję ds. Przestępczości (NCA) wynika, że w Wielkiej Brytanii niedawno 88 osób zmarło w ten sam sposób. Wszystkie te osoby miały kupić trującą substancję od sprzedawcy w Kanadzie. Trucizna sprzedawana była w Internecie jako środek służący do pełnienia samobójstwa.  W tej sprawie wciąż prowadzone jest dochodzenie.

 • Morze Czarne: Rosyjski tankowiec zaatakowany przez drony! Morze Czarne: Rosyjski tankowiec zaatakowany przez drony!

  Rosyjskie władze poinformowały, że ukraińskie drony zaatakowały rosyjski tankowiec, który pływał po Morzu Czarnym. Na pokładzie statku znajdowało się 11 osób, ale nikomu nic się nie stało. Uszkodzona została maszynownia statku. Prawdopodobnie do ataku użyto tzw. dronów morskich. To nie pierwszy atak tego typu podczas tej wojny.

 • Sztuczna inteligencja: Czy AI jest wykorzystywana do tworzenia seksualnych zdjęć dzieci? Sztuczna inteligencja: Czy AI jest wykorzystywana do tworzenia seksualnych zdjęć dzieci?

  BBC donosi, że przestępcy wykorzystują technologię AI, żeby tworzyć różne materiały związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, a następnie sprzedają je pedofilom. Są ludzie, którzy uzyskują dostęp do takich treści poprzez opłacanie subskrypcji w portalach takich jak Patreon.

 • Londyn: Trwa śledztwo w sprawie śmierci polskiej rodziny Londyn: Trwa śledztwo w sprawie śmierci polskiej rodziny

  Policja oświadczyła, że matka, która została znaleziona martwa wraz ze swoim trzyletnim synem i jedenastoletnią córką w ich domu na zachodnim Londynie, została zamordowana. Na razie nie wiadomo co dokładnie wydarzyło się w domu rodziny Włodarczyków.

load more hold SHIFT key to load all load all