piątek, 29 marzec 2024 11:07

Meksyk, Taxco: Kobieta zlinczowana za rzekome porwanie i morderstwo - film 18+

Lincz na kobiecie w Taxco Lincz na kobiecie w Taxco fot: X

W mieście Taxco w Meksyku doszło do szokującego linczu, gdzie tłum zabił kobietę podejrzaną o porwanie i zamordowanie ośmioletniej dziewczynki. To brutalne wydarzenie miało miejsce tuż przed tradycyjnymi procesjami wielkanocnymi.

Zaginięcie i znalezienie ciała 8 letniej dziewczynki

Dziewczynka zaginęła w środę 28 marca, a jej ciało odnaleziono następnego dnia na przedmieściach Taxco. Kluczowym dowodem w sprawie okazały się nagrania z kamer monitoringu, na których widać było osoby wkładające do taksówki torbę, która mogła zawierać zwłoki dziecka. Informacje te wywołały falę gniewu wśród mieszkańców.

Lincz na podejrzanych

W czwartek, w atmosferze narastającego napięcia, rozgniewany tłum otoczył dom, gdzie mieszkali domniemani sprawcy zbrodni. Podobno zlinczowani ludzie otrzymali wcześniej 250 tysięcy peso okupu. Jak relacjonuje dziennik „El Sol de Mexico”, grupa osób wtargnęła do środka i siłą wyprowadziła dwóch mężczyzn oraz kobietę, następnie poddając ich brutalnemu pobiciu. Dzięki szybkiej interwencji żołnierzy, dwóm mężczyznom udało się przeżyć. Kobieta, uznawana za główną podejrzaną, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Kontrowersje i tradycja

To wydarzenie wywołało kontrowersje na tle wielowiekowej tradycji Wielkiego Tygodnia w Taxco, podczas którego mieszkańcy miasta uczestniczą w procesjach jako forma pokuty. Brutalny akt samosądu rzuca cień na to kolonialne miasto, znane z pięknych tradycji i głębokiej wiary. Ostatecznie, zamiast sprawiedliwości, społeczność zmaga się teraz z konsekwencjami dramatycznych działań, które podważają zaufanie do systemu prawnego i humanitarnych wartości.

Źródło: X, El Sol de Mexico

Artykuły powiązane

 • Meksyk: Metro tonie przez subsydencję Meksyk: Metro tonie przez subsydencję

  Meksyk, znany ze swojego rozbudowanego systemu metra, stoi przed poważnym wyzwaniem. Miasto tonie w wyniku zjawiska zwanego subsydencją, czyli obniżaniem się poziomu gruntu, co ma miejsce szczególnie w stolicy tego kraju. Od czasów, kiedy konkwistadorzy osuszyli jezioro Texcoco dla rozbudowy miejskiej infrastruktury, grunt pod Meksykiem stale się zapada pod ciężarem rozbudowanych konstrukcji miejskich. Subsydencja sprawia, że niektóre części miasta opadają nierównomiernie, co staje się przyczyną licznych problemów dla rozbudowanego systemu publicznych środków transportu.

 • Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie

  W Lincoln, w Anglii, 28-letni Nicholas Metson został skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo swojej 26-letniej żony, Holly Bramley. Zbrodnia, która wstrząsnęła opinią publiczną, została dokonana w marcu zeszłego roku. Metson pociął ciało ofiary na 224 kawałki, co świadczy o wyjątkowym okrucieństwie tego czynu.

 • Ameryka Północna: Całkowite zaćmienie Słońca Ameryka Północna: Całkowite zaćmienie Słońca

  W poniedziałek miliony ludzi w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie spojrzały w niebo, obserwując z zachwytem, jak dzień zamienia się w noc podczas całkowitego zaćmienia Słońca. To niezwykłe zjawisko, podczas którego Księżyc przesuwa się między Ziemię a Słońce, zasłaniając jego światło, było widoczne na ścieżce o szerokości 155 mil, ale rozciągającej się na ponad 4000 mil. Ścieżka całkowitości rozpoczęła się nad meksykańskim kurortem Mazatlán, by zakończyć się na brzegach Nowej Fundlandii w Kanadzie, pozostawiając za sobą uczucie zadziwienia i przypomnienie o miejscu naszej planety we wszechświecie.

 • Niemcy: Żołnierz Bundeswehry zabił 4 osoby Niemcy: Żołnierz Bundeswehry zabił 4 osoby

  W nocy z czwartku na piątek doszło do dramatycznych wydarzeń w Dolnej Saksonii w Niemczech, gdzie żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko. Sprawca dokonał zbrodni w dwóch różnych miejscach w Dolnej Saksonii - w domu jednorodzinnym w Westervesede (gmina Scheessel) oraz w miejscowości Bothel (powiat Rotenburg).

 • Karaiby: Małżeństwo z USA napadnięte przez uciekinierów z więzienia Karaiby: Małżeństwo z USA napadnięte przez uciekinierów z więzienia

  Według raportów policji w Grenadzie, małżeństwo z USA, Ralph Hendry (66 l.) i Kathy Brandel (71 l.), które wypłynęło na katamaranie, prawdopodobnie zginęło po wrzuceniu do morza przez trzech podejrzanych, którzy wcześniej uciekli z więzienia. Niewiele informacji jest dostępnych, jednakże rzecznik policji z Saint Vincent i Grenadyn, Junior Simmons, poinformował, że na pokładzie jachtu znaleziono ślady przemocy oraz substancję przypominającą krew, co wskazuje na zbrodnię.

load more hold SHIFT key to load all load all