Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 06 grudzień 2022 19:48

Indonezja: Drastyczne kary za seks pozamałżeński!

Seks pozamałżeński w Indonezji Seks pozamałżeński w Indonezji fot: pixabay

Indonezyjski parlament zatwierdził we wtorek 6 grudnia nowelizację kodeksu karnego. Wśród wielu zmian, znalazł się także zapis o zakazie seksu pozamałżeńskiego pod karą roku pozbawienia wolności. Warto zaznaczyć, że zakaz ten będzie obowiązywał nie tylko Indonezyjczyków, ale Take wszystkich obcokrajowców przebywających w tym państwie, np. turystów. Nowy kodeks karny został zatwierdzony przez wszystkie partie polityczne w indonezyjskim parlamencie. 

 

Czy Indonezja coraz mocniej zagraża respektowaniu praw człowieka i wolności? 

Okazuje się, że seks przedmałżeński nie jest jedyną kontrowersyjną zmianą w indonezyjskim kodeksie prawa. Wtorkowe posiedzenie parlamentu zatwierdziło także surowe kary za np. apostazję, czyli akt wystąpienia z danej religii. Warto dodać, że Indonezja oficjalnie jest państwem świeckim, jednakże 87% populacji wyznaje islam z czego aż 99% to sunnici. 

Pakiet kar w Indonezji sie powiększył

Zmiana prawa dotyczy także kar za znieważenie prezydenta, wyrażanie poglądów sprzecznych z ideologią narodową (czyli zdławienie wszelkich buntów w zarodku), a także organizację publicznych zgromadzeń, bez wcześniejszego powiadomienia władz państwowych. To definitywnie pokazuje, że władze Indonezji próbują narzucać na swoich obywateli coraz bardziej represyjne prawo, które będzie karało za przejaw jakiejkolwiek formy niesubordynacji. Warto dodać, że nowe przepisy odnośnie seksu pozamałżeńskiego dotyczą także sytuacji, w których skargę będą mogli złożyć rodzice dzieci, które mieszkają razem i im się to po prostu nie podoba.

 

Źródło: BBC, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Indonezja: Wulkan Semeru znów się przebudził - ciemna, toksyczna chmura pędząca 180 km/h! Indonezja: Wulkan Semeru znów się przebudził - ciemna, toksyczna chmura pędząca 180 km/h!

  Pierwszy grudniowy weekend 2022 roku mieszkańcy wyspy Jawy zapamiętają na długo. Erupcja Semeru wymusiła na mieszkańcach okolicznych miejscowości natychmiastową ewakuację. Co więcej, kamerom udało się zarejestrować niezwykle ciekawe i jednocześnie śmiertelnie niebezpieczne zjawisko, czyli lawinę piroklastyczną. Co ciekawe, to już drugi z wybuchów dużych wulkanów na w przeciągu ostatnich dni. 

 • Szczyt G20: Ławrow w szpitalu na Bali?! Szczyt G20: Ławrow w szpitalu na Bali?!

  W poniedziałkowy poranek media z całego świata obiegła informacja o rzekomym pobycie w szpitalu rosyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych Siergieja Ławrowa. Doniesienia te zostały upublicznione przez agencję Associated Press, która powołała się na władze Indonezji. 

 • Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie

  Do tragedii doszło w ubiegłą sobotę na indonezyjskiej wyspie Sumatrze. Zwłoki 54-letniej kobiety znaleziono w ponad 7 metrowym pytonie. Według wstępnych ustaleń, kobieta została zmiażdżona przez potężne ciało węża i następnie zjedzona. Jahrah, bo tak nazywała się ofiara węża, pracowała na jednej z plantacji kauczuku. Warto dodać, że to nie jedyny przypadek śmiertelnego ataku pytona na człowieka w Indonezji. 

 • Indonezja: Zaginięcie łodzi podwodnej! Załodze pozostały 72 godziny tlenu. EDIT: Odnaleziono szczątki okrętu. Indonezja: Zaginięcie łodzi podwodnej! Załodze pozostały 72 godziny tlenu. EDIT: Odnaleziono szczątki okrętu.

  Według marynarki Indonezji pozostało około 72 godzin na uratowanie 53 członków załogi zaginionego okrętu podwodnego marynarki wojennej. Uważa się, że statek KRI Nanggala-402 zniknął około 60 mil (100 km) od wybrzeża Bali, wcześnie w środę rano. Sześć okrętów wojennych, helikopter i 400 osób bierze udział w poszukiwaniach. Singapur i Malezja wysłały statki, a Stany Zjednoczone, Australia, Francja i Niemcy zaoferowały pomoc.