Akcja ratunkowa w Uttarkashi
Ratownicy kontynuują trudną operację ratunkową w Himalajach. Po kilku dniach skomplikowanych prób, wreszcie udało się nawiązać kontakt z 41 uwięzionymi robotnikami. Film z wnętrza tunelu rzuca światło na ich trudne warunki, stawiając pytanie o skuteczność działań ratunkowych. 12 listopada wejście do tunelu zawaliło się, pozostawiając mężczyzn całkowicie uwięzionych pod gruzami. Mimo przekazywania przez rury żywności, wody i tlenu, trwa walka o przeciągnięcie kolejnej rury, która umożliwi bezpieczne wydostanie się z pułapki. Ratownicy stoją przed wyborem strategii, a cała operacja wydaje się być wyjątkowo trudna ze względu na niestabilność terenu.
W tunelu uwięzionych jest 41 mężczyzn
W poniedziałek ratownicy osiągnęli "pierwszy sukces", przeciągając rurę o długości 53 metrów i dostarczając uwięzionym pierwszy gorący posiłek. Prowizoryczny szpital przy wejściu do tunelu jest tylko jednym z etapów trudnej operacji. Mimo nadziei operacja ratunkowa nadal stoi przed wieloma wyzwaniami. Wiertła, osunięcia gruzu i trudności z wierceniem sprawiają, że ratownicy muszą kreatywnie szukać rozwiązań. Przede wszystkim jednak starają się zminimalizować ryzyko dla uwięzionych mężczyzn.
W obliczu złożoności sytuacji, władze rozważają nawet międzynarodową pomoc dla Indii. Zespoły specjalistów od akcji ratunkowych mogą przyczynić się do skuteczniejszego przebiegu operacji. Rodziny oczekują na informacje o swoich bliskich, a społeczność łączy się w nadziei, by tragedia w Uttarkashi zakończyła się szczęśliwie.
1st glimpse of 41 Miners trapped for 10 days in Uttarakhand tunnel, Pic was taken by medical camera pic.twitter.com/PxsUAbESJz
— Squint Neon (@TheSquind) November 22, 2023
Uttarkashi tunnel collapse | About 67% augur drilling completed. Horizontal Pipe inserted up to 42 metres#UttarakhandTunnelCollapse #TunnelRescue #Uttarakashi pic.twitter.com/AcNiW77t1b
— Business Standard (@bsindia) November 22, 2023
Źródło: CNN, X, Trybuna Polska