środa, 22 listopad 2023 13:22

Indie, Uttarkashi: Nadal nie uwolniono pracowników, którzy utknęli w tunelu

Indie ratunek dla pracowników w tunelu Indie ratunek dla pracowników w tunelu fot. pixabay

Tragedia w Uttarkashi trwa już dziesięć dni, gdy zawiła ratownicy usiłują uwolnić uwięzionych w zawalonym tunelu robotników. Pomimo skomplikowanych przeszkód terenowych, ratownicy nieustannie pracują, by dotrzeć do poszkodowanych. Pierwsze zdjęcia z wnętrza tunelu ukazują dramatyczną sytuację.

 

Akcja ratunkowa w Uttarkashi

Ratownicy kontynuują trudną operację ratunkową w Himalajach. Po kilku dniach skomplikowanych prób, wreszcie udało się nawiązać kontakt z 41 uwięzionymi robotnikami. Film z wnętrza tunelu rzuca światło na ich trudne warunki, stawiając pytanie o skuteczność działań ratunkowych. 12 listopada wejście do tunelu zawaliło się, pozostawiając mężczyzn całkowicie uwięzionych pod gruzami. Mimo przekazywania przez rury żywności, wody i tlenu, trwa walka o przeciągnięcie kolejnej rury, która umożliwi bezpieczne wydostanie się z pułapki. Ratownicy stoją przed wyborem strategii, a cała operacja wydaje się być wyjątkowo trudna ze względu na niestabilność terenu.

W tunelu uwięzionych jest 41 mężczyzn

W poniedziałek ratownicy osiągnęli "pierwszy sukces", przeciągając rurę o długości 53 metrów i  dostarczając uwięzionym pierwszy gorący posiłek. Prowizoryczny szpital przy wejściu do tunelu jest tylko jednym z etapów trudnej operacji. Mimo nadziei operacja ratunkowa nadal stoi przed wieloma wyzwaniami. Wiertła, osunięcia gruzu i trudności z wierceniem sprawiają, że ratownicy muszą kreatywnie szukać rozwiązań. Przede wszystkim jednak starają się zminimalizować ryzyko dla uwięzionych mężczyzn.

W obliczu złożoności sytuacji, władze rozważają nawet międzynarodową pomoc dla Indii. Zespoły specjalistów od akcji ratunkowych mogą przyczynić się do skuteczniejszego przebiegu operacji. Rodziny oczekują na informacje o swoich bliskich, a społeczność łączy się w nadziei, by tragedia w Uttarkashi zakończyła się szczęśliwie. 

Źródło: CNN, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Indie: Historia wyzysku na polu cukru Indie: Historia wyzysku na polu cukru

    Przemysł cukrowniczy w Maharasztrze, zachodniej części Indii, stoi na straży okrutnego systemu wyzysku, który dotyka tysięcy pracowników. Archana Ashok Chaure, jedna z wielu, została wydana za mąż za robotnika związku cukrowniczego, gdy miała zaledwie 14 lat. Dług wobec pracodawcy sprawia, że nie ma ona wyboru, jak tylko pozostać na polach pracy.

  • Kąśna Górna: Śmierć trzech osób w wypadku samochodowym Kąśna Górna: Śmierć trzech osób w wypadku samochodowym

    W miejscowości Kąśna Górna niedaleko Tarnowa doszło do tragicznego wypadku samochodowego, który pochłonął życie trzech mężczyzn. Po godzinie 18. samochód osobowy wypadł z powiatowej drogi i z impetem uderzył w drzewo. Informacja ta wstrząsnęła społecznością lokalną oraz wywołała zaniepokojenie w całym regionie.

  • Indie: Turystka napadnięta w miejscowości Dumka Indie: Turystka napadnięta w miejscowości Dumka

    Zbiorowy gwałt na turystce brazylijsko-hiszpańskiej w Indiach wzbudził oburzenie. Kobieta wraz z mężem podróżowała na motocyklach po Azji, zatrzymując się na noc w Dumka, gdzie miała miejsce tragedia. Policja zatrzymała czterech mężczyzn i poszukuje trzech kolejnych podejrzanych o gwałt. Tożsamość napastników oraz szczegóły sprawy wciąż pozostają tajemnicą.

  • Indie: Pociąg przejechał 78 kilometrów bez maszynisty Indie: Pociąg przejechał 78 kilometrów bez maszynisty

    W Indiach doszło do niezwykłego zdarzenia z udziałem pociągu towarowego, który przejechał 78 kilometrów bez maszynisty w lokomotywie. Sytuacja ta wywołała ogromne zaniepokojenie i zaangażowanie personelu kolejowego w zatrzymanie rozpędzonego składu.

  • Indie: Protesty rolników w Delhi Indie: Protesty rolników w Delhi

    Wstrząsy społeczne i polityczne w Indiach pogłębiają się, gdy policja w północnych Indiach sięgnęła po gazu łzawiącego, próbując zapobiec marszowi na Delhi tysiącom protestujących rolników domagających się gwarantowanych cen minimalnych za swoje plony. Rząd Indii podjął środki bezpieczeństwa, aby powstrzymać protesty, otaczając stolicę drutem kolczastym, blokami cementowymi i ogrodzeniem z trzech stron.

load more hold SHIFT key to load all load all