środa, 22 listopad 2023 13:22

Indie, Uttarkashi: Nadal nie uwolniono pracowników, którzy utknęli w tunelu

Indie ratunek dla pracowników w tunelu Indie ratunek dla pracowników w tunelu fot. pixabay

Tragedia w Uttarkashi trwa już dziesięć dni, gdy zawiła ratownicy usiłują uwolnić uwięzionych w zawalonym tunelu robotników. Pomimo skomplikowanych przeszkód terenowych, ratownicy nieustannie pracują, by dotrzeć do poszkodowanych. Pierwsze zdjęcia z wnętrza tunelu ukazują dramatyczną sytuację.

 

Akcja ratunkowa w Uttarkashi

Ratownicy kontynuują trudną operację ratunkową w Himalajach. Po kilku dniach skomplikowanych prób, wreszcie udało się nawiązać kontakt z 41 uwięzionymi robotnikami. Film z wnętrza tunelu rzuca światło na ich trudne warunki, stawiając pytanie o skuteczność działań ratunkowych. 12 listopada wejście do tunelu zawaliło się, pozostawiając mężczyzn całkowicie uwięzionych pod gruzami. Mimo przekazywania przez rury żywności, wody i tlenu, trwa walka o przeciągnięcie kolejnej rury, która umożliwi bezpieczne wydostanie się z pułapki. Ratownicy stoją przed wyborem strategii, a cała operacja wydaje się być wyjątkowo trudna ze względu na niestabilność terenu.

W tunelu uwięzionych jest 41 mężczyzn

W poniedziałek ratownicy osiągnęli "pierwszy sukces", przeciągając rurę o długości 53 metrów i  dostarczając uwięzionym pierwszy gorący posiłek. Prowizoryczny szpital przy wejściu do tunelu jest tylko jednym z etapów trudnej operacji. Mimo nadziei operacja ratunkowa nadal stoi przed wieloma wyzwaniami. Wiertła, osunięcia gruzu i trudności z wierceniem sprawiają, że ratownicy muszą kreatywnie szukać rozwiązań. Przede wszystkim jednak starają się zminimalizować ryzyko dla uwięzionych mężczyzn.

W obliczu złożoności sytuacji, władze rozważają nawet międzynarodową pomoc dla Indii. Zespoły specjalistów od akcji ratunkowych mogą przyczynić się do skuteczniejszego przebiegu operacji. Rodziny oczekują na informacje o swoich bliskich, a społeczność łączy się w nadziei, by tragedia w Uttarkashi zakończyła się szczęśliwie. 

Źródło: CNN, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Indie: Pożar w szpitalu w Jhansi pochłonął życie 10 noworodków Indie: Pożar w szpitalu w Jhansi pochłonął życie 10 noworodków

    W piątkowy wieczór w szpitalu uniwersyteckim Maharani Lakshmibai w mieście Jhansi, w stanie Uttar Pradesh, doszło do katastrofalnego pożaru. Ogień wybuchł na oddziale intensywnej terapii noworodków, gdzie znajdowało się 54 dzieci. Życie straciło dziesięcioro noworodków, a szesnaścioro walczy o życie w stanie krytycznym. Tragedia ta zwróciła uwagę na braki w systemach bezpieczeństwa w indyjskich placówkach publicznych.

  • Indie: Wypadek autobusu - co najmniej 36 ofiar - film Indie: Wypadek autobusu - co najmniej 36 ofiar - film

    W stanie Uttarakhand w północnych Indiach doszło do poważnej katastrofy drogowej, gdy przepełniony i zaniedbany autobus zjechał z drogi i spadł do głębokiego wąwozu. Wypadek ten pochłonął życie co najmniej 36 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Władze badają przyczyny tragedii i pracują nad usprawnieniem bezpieczeństwa na drogach.

  • Międzyrzecz: Akcja poszukiwawcza w lesie Międzyrzecz: Akcja poszukiwawcza w lesie

    56-letnia mieszkanka województwa lubelskiego wybrała się na spacer do lasu. Pogoda szybko się zmieniała. W krótkim czasie zapadł zmrok. Kobieta nie mogła znaleźć drogi do domu. Na akcję poszukiwawczą ruszyli się policjanci z Międzyrzecza. Kobieta została przewieziona do szpitala i została udzielona jej pomoc.

  • Bangladesz i Indie: Tragiczne powodzie, miliony poszkodowanych Bangladesz i Indie: Tragiczne powodzie, miliony poszkodowanych

    Po intensywnych opadach deszczu, które nawiedziły Bangladesz i północno-wschodnią część Indii, lokalne rzeki przekroczyły swoje niebezpieczne poziomy, powodując powodzie, które dotknęły miliony ludzi. Skutki żywiołu są tragiczne - tysiące domów zostało zalanych, a mieszkańcy szukają schronienia na dachach swoich domów.

  • Indie: Historia wyzysku na polu cukru Indie: Historia wyzysku na polu cukru

    Przemysł cukrowniczy w Maharasztrze, zachodniej części Indii, stoi na straży okrutnego systemu wyzysku, który dotyka tysięcy pracowników. Archana Ashok Chaure, jedna z wielu, została wydana za mąż za robotnika związku cukrowniczego, gdy miała zaledwie 14 lat. Dług wobec pracodawcy sprawia, że nie ma ona wyboru, jak tylko pozostać na polach pracy.

load more hold SHIFT key to load all load all