Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 06 listopad 2023 13:56

Hiszpania: Narodziny dziecka, które noszone było przez dwie kobiety!

dziecko noszone przez dwie kobiety dziecko noszone przez dwie kobiety fot. pixabay

Invocell, innowacyjne urządzenie o potencjale rewolucji w dziedzinie wspomaganego rozrodu, staje się coraz bardziej obiecującą nadzieją dla par borykających się z problemem niepłodności. Działa ono jak specjalny inkubator, umożliwiając połączenie komórek jajowych i nasienia, otwierając nowe perspektywy dla tych, którzy pragną spełnić marzenie o rodzicielstwie.

 

Derek urodził się na Majorce

Według informacji podanej przez gazetę "El Mundo", 30 października na Majorce przyszło na świat pierwsze w Europie i drugie na świecie dziecko, które w fazie embrionalnej było noszone przez dwie kobiety. Chłopiec o imieniu Derek, urodził się w szpitalu Juaneda Miramar w Palma i cieszy się doskonałym zdrowiem, ważąc 3,3 kilograma. Azahara oraz Estefania  podjęły decyzję o wspólnym dzieleniu ciąży, korzystając z innowacyjnej technologii wspomaganego rozrodu, jaką jest Invocell. Według Felipe Gallego, biologa i dyrektora laboratorium Juaneda Fertility Center na Majorce, ta nowatorska metoda pozwoliła kobietom na "wspólne doświadczenie macierzyństwa". Gallego zaznacza, że technika ta umożliwia naturalniejsze zajście w ciążę, bez konieczności laboratoryjnego inkubowania, gdyż pierwsze etapy rozwoju embrionalnego zachodzą w organizmie kobiety. Azahara wyznaje, że dzięki tej technice mogła się "bardziej zaangażować" w proces starania się o potomstwo.

Czym jest Invocell?

Invocell składa się z precyzyjnie zaprojektowanej kapsułki, która jest umieszczana pod szyjką macicy, oraz elementu stabilizującego, który zapobiega jej przemieszczeniu lub wypadnięciu. To właśnie w tym małym, ale innowacyjnym urządzeniu dokonuje się magia. Decydując się na dzielenie ciąży, partnerka, która nosi kapsułkę, przekazuje jeden z wyselekcjonowanych zarodków swojej partnerce po pięciu dniach od poczęcia. To w jej macicy dziecko będzie się rozwijać aż do chwili porodu, tworząc silną więź między obiema kobietami. Invocell, opracowany przez renomowaną amerykańską firmę INVO Bioscience, zdobył uznanie i zaufanie specjalistów. To pierwszy i jedyny tego typu produkt medyczny, który otrzymał aprobatę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) oraz znalazł zastosowanie w wielu klinikach specjalizujących się we wspomaganym rozrodzie w Hiszpanii.

Walka z niepłodnością trwa

Historia sukcesu Invocell rozpoczęła się pięć lat temu, gdy para z USA, Ashleigh Coulter i Bliss Coulter, powitali na świecie swojego synka Stetsona. Dzięki tej innowacyjnej technice, stały się matkami, otwierając nowe możliwości dla innych par walczących z niepłodnością. Invocell otwiera przed nami nowy rozdział w leczeniu niepłodności, przynosząc nadzieję i radość dla wielu par na całym świecie. Sukces w Hiszpanii oraz inspirujące historie takich jak ta Ashleigh i Bliss Coulter, stanowią zachętę dla wszystkich, którzy marzą o rodzicielstwie.

Źródło: PAP, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Hiszpania: 4 ofiary śmiertelne pożaru apartamentowca Hiszpania: 4 ofiary śmiertelne pożaru apartamentowca

  W hiszpańskim mieście Walencja wydarzyła się tragedia, która wstrząsnęła społecznością. W wyniku potężnego pożaru, który w czwartek strawił apartamentowiec, co najmniej cztery osoby zginęły, a 14 pozostaje zaginionych. Pożar wybuchł w dzielnicy Campanar, wywołując paniczną sytuację.

 • Hiszpania: 14-latek zmarł po zażyciu nowego narkotyku Hiszpania: 14-latek zmarł po zażyciu nowego narkotyku

  Hiszpańska policja bada tragiczny przypadek śmierci 14-letniego chłopca o imieniu Ryan, który zmarł po tym, jak zasłabł przy wyjściu ze stacji metra w Madrycie. Rodzina nastolatka sugeruje, że mógł on być ofiarą żartu, w wyniku którego dosypano mu tusi do napoju, narkotyku znanego również jako "różowa kokaina".

 • Hiszpania, Jaen: Listonosz pomógł uwolnić uwięzioną kobietę Hiszpania, Jaen: Listonosz pomógł uwolnić uwięzioną kobietę

  W mieście Jaen w południowej Hiszpanii, listonosz stał się niezwykłym bohaterem, pomagając uwolnić 24-letnią kobietę i jej siedmioletnią córkę, które były uwięzione w ich własnym domu przez uzbrojonego mężczyznę. Wydarzenie to, które miało miejsce 3 stycznia, ukazuje siłę społecznej troski w obliczu zagrożenia życia i desperacji.

 • Hiszpania, Madryt: Rozprawa sądowa w sprawie molestowania Jennifer Hermoso Hiszpania, Madryt: Rozprawa sądowa w sprawie molestowania Jennifer Hermoso

  Trwa rozprawa przed sądem w Madrycie w sprawie kontrowersyjnego pocałunku Jennifer Hermoso, gwiazdy reprezentacji Hiszpanii, ze strony byłego prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, Luisa Rubialesa. Incydent miał miejsce po zwycięstwie reprezentacji narodowej w Pucharze Świata Kobiet w 2023 roku, budząc falę kontrowersji i wywołując dyskusję na temat zasad zachowania.

 • Francja: Odnaleziono zaginionego chłopca z Anglii Francja: Odnaleziono zaginionego chłopca z Anglii

  Chłopiec, który przez sześć lat był uznawany za zaginionego, nagle pojawił się we Francji, rzucając światło na dramatyczną historię swojego zaginięcia. Alex Batty, w wieku 17 lat, został znaleziony w regionie Haute-Garonne niedaleko Tuluzy. Oto, co wiemy na temat tego niezwykłego zdarzenia.

load more hold SHIFT key to load all load all