Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 22 maj 2023 18:38

Gujana: Tragiczny pożar internatu szkolnego

Gujana pożar internatu Gujana pożar internatu pixabay

W poniedziałek urzędnicy poinformowali, że co najmniej 20 osób zginęło, a kilka innych zostało rannych w pożarze internatu szkolnego w południowoamerykańskim kraju Gujana. Trwa śledztwo mające na celu ustalić jak i dlaczego doszło do pożaru i śmierci tylu osób.

 

Tragiczny pożar

"Z wielkim smutkiem musimy przekazać bolesne informacje dotyczące pożaru w internacie w Mahdia Secondary School w środkowej Gujanie" - napisano w  komunikacie Departamentu Informacji Publicznej. "Straciliśmy wiele pięknych dusz w tym pożarze. Obecnie liczba ofiar śmiertelnych wynosi 20, a kilka osób odniosło obrażenia". W komunikacie nie podano, czy ofiary to uczniowie, nauczyciele czy inni pracownicy. Dodano jednak, że urzędnicy przygotowują się do przewiezienia siedmiorga dzieci do stolicy Georgetown w celu udzielenia im pomocy medycznej. "Nasze myśli i modlitwy są teraz z naszymi dziećmi i ich rodzinami" - dodano w oświadczeniu.

Kilka osób zostało rannych

Internat Mahdia Secondary School, gdzie wybuchł pożar, znajduje się w centrum wysiłków rządu Gujany mających na celu poprawę poziomu edukacji w mniej rozwiniętej części kraju. W poprzednich oświadczeniach rządowych opisywano budowę internatu szkolnego jako wysiłek mający "zamknąć przepaść między obszarami lądu a obszarami nadmorskimi". Minister Spraw Wewnętrznych Robeson Benn znajduje się na miejscu katastrofy, a premier i inni urzędnicy rządowi są w drodze.

Źródło: CNN, BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Orla: Pożar stodoły i garażu pod Zgierzem! Orla: Pożar stodoły i garażu pod Zgierzem!

  W woj. łódzkim doszło do pożaru. Zapaliła się stodoła i garaż w miejscowości Orla. Trzy osoby zostały poszkodowane. Szczęśliwie nikt nie zginął, choć pożar był silny. Strażacy zostali zawiadomieni m. in. przez osoby jadące autostradą A1. Po czterech godzinach udało się ugasić ogień, którego przyczyną mógł być samozapłon siana.

 • RPA, Johannesburg: 63 osoby zginęły w pożarze! RPA, Johannesburg: 63 osoby zginęły w pożarze!

  W jednym z miast w RPA doszło do poważnego pożaru pięciopiętrowego budynku. Co najmniej 63 osoby zginęły, a 43 zostały ranne. Te dane przedstawił rzecznik służb ratunkowych Robert Mulaudzi. Budynek wciąż nie został ugaszony. W akcji gaśniczej uczestniczy wiele strażaków. W mediach społecznościowych pojawiły się filmiki ukazujące skalę pożaru.

 • Hawaje: Wielkie pożary! Polacy z Maui poszkodowani! Hawaje: Wielkie pożary! Polacy z Maui poszkodowani!

  Hawajskie wyspy Maui i Hawaii padły ofiarą katastrofalnych pożarów, które spowodowały śmierć co najmniej 36 osób i zniszczenie wielu budynków, w tym zabytkowych domów w miasteczku Lahaina. Czarny, bezlistny krajobraz zniszczonych drzew i spalonych łodzi w porcie ukazuje ogrom zniszczeń.

 • Mediolan: Tragiczny pożar w domu spokojnej starości Mediolan: Tragiczny pożar w domu spokojnej starości

  W wyniku wybuchu pożaru we włoskim Mediolanie sześć osób zginęło, a  86 zostało zabranych do szpitali. Do pożaru doszło w piątek rano w domu opieki dla osób starszych Casa dei Coniugi. Większość rezydentów nie była w stanie samodzielnie opuścić budynku i wymagała pomocy ratowników i strażaków.

 • Konin: Pożar składowiska opon, straż pożarna nakazuje mieszkańcom pozamykanie okien Konin: Pożar składowiska opon, straż pożarna nakazuje mieszkańcom pozamykanie okien

  Wczesnym rankiem w Koninie ( woj. wielkopolskie) wybuchł pożar w składowisku opon. Ogień próbuje ugasić aż 40 zastępów strażaków, ale sytuacja nadal nie jest pod kontrolą, a akcja gaśnicza może trwać jeszcze wiele godzin. Strażacy radzą mieszkańcom, by pozamykali okna.

load more hold SHIFT key to load all load all