Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 18 marzec 2022 14:45

Ekopark Feldman: Rosjanie zbombardowali zoo w obwodzie charkowskim

Ekopark Feldman zbombardowany Ekopark Feldman zbombardowany fot: pixabay

Walki na Ukrainie z dnia na dzień zaczynają przybierają coraz bardziej brutalny charakter. Rosjanie ostrzeliwują obiekty cywilne, zaś w ciągu ostatnich dni zbombardowano także Ekopark Feldman znajdujący się w obwodzie charkowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wyniku rosyjskiej agresji zginęły dwa orangutany i jeden szympans. Rzeczywista liczba zabitych zwierząt może, jednakże znacznie wzrosnąć, ze względu na stałe walki w regionie.

 

Wojna, w której giną nie tylko cywile, ale także i zwierzęta

Informacja o ataku na Ekopark Feldman została podana przez Interfax-Ukraina. Według świadków, celem ostrzału stał się zimowy wybieg dla małp człekokształtnych, w wyniku, którego zginęły dwa orangutany oraz jeden szympans. Warto dodać, że w tej chwili nie ma możliwości dotarcia do miejsca zdarzenia, dlatego liczba ofiar wśród zwierząt pozostaje jedynie przypuszczeniem. W przeciągu ostatnich 3 tygodni działań wojennych, zabitych zostało także troje pracowników ekoparku.

Ekopark Feldman był bardzo popularny

Ekopark Feldman cieszył się przed wojną bardzo dużą popularnością, ponieważ żyło w nim ponad 300 gatunków dzikich zwierząt. Obiekt ten stał się celem ostrzałów od samego początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Warto podkreślić, że przez zniszczone ogrodzenia uciekła wataha wilków. Kangury, które także były w ostrzelanych klatkach nie miały tyle szczęścia i zostały zabite w pierwszych chwilach ostrzału.


W internecie widoczne są także zdjęcia schronisk dla psów, które także bywają obiektem ostrzałów, zaś zwierzęta często więzione są pod stertą gruzów i metalowych prętów.