Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 06 luty 2023 17:30

Australia: Boeing 737 rozbił się w parku narodowym Fitzgerald River

Boeing 737 rozbił się Fitzgerald River Boeing 737 rozbił się Fitzgerald River fot: pixabay

Dwóch pilotów trafiło do szpitala po katastrofie Boeinga 737, który leciał pożar. Maszyna rozbiła się na terenie parku narodowego Fitzgerald River, około 460 kilometrów na południowy wschód od Perth. Samolot należał do firmy Coulson Aviation, która oficjalnie potwierdziła zdarzenie na łamach swoich social mediów.

 

Problem pożarowy w Australii

Pożary w Australii są nadal niezwykle dużym problemem, o czym świadczyć może pożar buddyjskiej świątyni w Melbourne, który gaszony był przez ponad 80 strażaków w nocy z 5 na 6 lutego. Jest to niezwykle trudny czas dla wszystkich służb ratowniczych, które próbują walczyć z żywiołem, który o tej porze roku najczęściej pustoszy australijskie stany.

Piloci w szpitalu - dochodzenie wyjaśniające przyczyny katastrofy rozpoczęte

Piloci lecący do pożaru z Busselton także byli pilnie potrzebni, dlatego wiadomość o katastrofie Boeinga 737 szybko rozprzestrzeniła się nie tylko w australijskich, ale także i światowych mediach. Piloci samolotu przebywają już pod opieką personelu medycznego, jednakże przyczyny katastrofy badane będą przez Departament Straży Pożarnej i Służb Ratunkowych Australii Zachodniej.

Artykuły powiązane

 • Anthony Albanese: Premier Australii oświadczył się swojej partnerce! Anthony Albanese: Premier Australii oświadczył się swojej partnerce!

  Premier Australii Anthony Albanese ogłosił swoje zaręczyny ze swoją partnerką, Jodie Haydon. Para, która poznawała się podczas kolacji biznesowej w Melbourne w 2020 roku, zdecydowała się na krok w przód w swoim związku. W oficjalnej rezydencji premiera w Canberze  Albanese oświadczył się w Walentynki specjalnie zaprojektowanym pierścionkiem, tworząc niezapomnianą chwilę dla nich obojga.

 • Ajla Tomljanović: Tenisistka ma problemy zdrowotne! Ajla Tomljanović: Tenisistka ma problemy zdrowotne!

  Australijska tenisistka, Ajla Tomljanović, ponownie musi zawiesić swoją karierę z powodu problemów zdrowotnych. Po przejściu operacji, z szpitalnego łóżka zapewniła swoich fanów, że niebawem powróci na kort. Jednakże, kłopoty ze zdrowiem istotnie wpłynęły na jej sportową dyspozycję, co jest widoczne w jej ostatnich wynikach na kortach.

 • Australia: Lauren O'Neill zaatakowana przez rekina Australia: Lauren O'Neill zaatakowana przez rekina

  W poniedziałkowy wieczór 29-letnia Lauren O'Neill doznała traumatycznego ataku rekina podczas kąpieli o zachodzie słońca w porcie w Sydney. Wydarzenie to rzuciło cień na spokojną okolicę Elizabeth Bay, zaskakując lokalną społeczność. Na szczęście kobieta przeżyła.

 • Australia, St Helen's Beach: Krokodyl wskoczył rybakowi na łódź Australia, St Helen's Beach: Krokodyl wskoczył rybakowi na łódź

  W australijskim stanie Queensland krokodyle są nieodłącznym elementem krajobrazu. W tej części północno-wschodniej Australii, gdzie populacja tych gadów szacowana jest na 20-30 tysięcy, mieszkańcy są zaznajomieni z obecnością tych potężnych stworzeń. Jednak nawet doświadczeni rybacy czasami stają w obliczu niespodziewanych zdarzeń.

 • Australia, Brisbane: Jadowity wąż pojawił się na korcie tenisowym podczas meczu! Australia, Brisbane: Jadowity wąż pojawił się na korcie tenisowym podczas meczu!

  W trakcie zwykłego meczu tenisa w australijskim Brisbane niespodziewanie pojawił się jadowity wąż, przerwawszy pojedynek między Austriakiem Dominicem Thiemem a Australijczykiem Jamesem McCabem. To nietypowe zdarzenie rzuca nowe światło na słynną australijską faunę, znaną z obfitości śmiertelnie niebezpiecznych gatunków. Jakie wydarzenia miały miejsce na kortach, gdy sportowe emocje mieszały się z naturalnym niebezpieczeństwem?

load more hold SHIFT key to load all load all