wtorek, 01 grudzień 2020 19:05

Anrí Ó Domhnaill chce opłynąć naokoło całą Irlandię

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anrí Ó Domhnaill opływa Irlandię Anrí Ó Domhnaill opływa Irlandię

Okrążenie całej Irlandii wpław wydaje się istnym szaleństwem, jednakże są tacy sportowcy, którzy uważają to za bardzo ciekawe wyzwanie. Anrí Ó Domhnaill jest pływakiem, który zamierza opłynąć naokoło całą Irlandię za pomocą Finswimmingu, czyli sportu polegającego na pływaniu z pomocą płetw, rurki do nurkowania i maski. Warto podkreślić, że pływak cały czas utrzymuje się na powierzchni wody, dlatego ten rodzaj okrążenia wpław Irlandii będzie zdecydowanie wyczerpujący.

 

Naokoło Wiecznie Zielonej Wyspy, czyli skąd wziął się pomysł na tak szaloną ekspedycję?

Nie da się ukryć, że idea okrążenia Irlandii wpław jest wyjątkowo odważnym pomysłem, jednakże pływak Anrí Ó Domhnaill nie boi się wyzwań. Co więcej, Henry zamierza być pierwszym człowiekiem w historii, któremu udał się tak karkołomny wyczyn. Sama idea okrążenia wpław Irlandii pojawiła się w umyśle Henrego już w 1990 roku, kiedy to dochodził on do siebie po bardzo poważnym wypadku. Hart ducha i nieugięta wola sprawiają, że Henry ciężko ćwiczy, aby udało mu się osiągnąć swój wymarzony cel.

 • Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...
  Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...

  Królowa Elżbieta II dała dobry przykład swoim poddanym, szczepiąc się przeciwko koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że dużo ludzi pójdzie w ślad za nią, jak i księciem Filipem, decydując się na zaszczepienie. Pomimo tego, że u Brytyjczyków mało ludzi sprzeciwia się szczepieniu, szczególnie w tej najstarszej grupie osób. Do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,5 miliona ludzi.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:23
 • Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!
  Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!

  "To wybór natury etycznej" - tak Papież Franciszek mówi o szczepionkach i krytykuje tych co nie chcą się szczepić. Mówi, że wszyscy powinniśmy przyjąć szczepionkę, bo stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich - rodziców, teściów, matek, ojców, babć i dziadków. Jak się dowiadujemy jest już zapisany na szczepienie przeciowko Covid 19.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:15
 • Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa
  Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa

  Ciemne chmury zaczynają zbierać się nad szefem WHO, Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Co prawda, warto podkreślić, że już od jakiegoś czasu w mediach i kuluarach krążyły plotki o odpowiedzialności szefa WHO za ludobójstwo Etiopczyków, jednakże były to tylko przypuszczenia. Sprawa nabrała poważniejszego rozgłosu po oskarżeniu, które wniósł przeciwko szefowi WHO amerykański ekonomista David Stainman. O co został oskarżony Tedros Adhanom Ghebreyesus?

  Written on wtorek, 05 styczeń 2021 20:01
 • Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video
  Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video

  Irlandia to kraj, w którym katolicyzm jest niezwykle popularny. Katolickie tradycje i święta przetrwały w Irlandii przez wieki, dlatego dziś jesteśmy w stanie podziwiać różne relikwie świętych i błogosławionych kościoła irlandzkiego. Które relikwie robią największe wrażenie i gdzie można je zobaczyć?

  Written on wtorek, 22 grudzień 2020 19:13
 • 79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19
  79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19

  79-letnia mieszkanka Dublina została pierwszą osobą w Irlandii, która przyjęła szczepionkę na COVID19. Annie Lynch jest babcią dziesięciorga wnucząt, która z niecierpliwością czekała na szczepionkę. Jak sama przyznaje, czuje się teraz bezpieczniej i ma nadzieję, że pandemia zostanie przezwyciężona.

  Written on środa, 16 grudzień 2020 20:03