poniedziałek, 14 grudzień 2020 19:07

Fungie, czyli zaginiony delfin, który stał się gwiazdą Irlandii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Delfin Fungie Delfin Fungie

Delfiny mają w sobie coś takiego, że potrafią zjednać serca wielu ludzi. Ich inteligencja, towarzyskość, chęć do zabawy i interakcji są wyjątkowe w całym świecie zwierząt. Właśnie dlatego ludzie tak bardzo przywiązują się do tych zwierząt. Zaginięcie delfina Fungiego sprawiło duża zamieszanie wśród społeczności zgromadzonej wokół przystani Dingle w hrabstwie Kerry. Dlaczego Fungie cieszy się tam mianem prawdziwego wodnego celebryty?

 

Delfin, który był w przystani Dingle 37 lat

Fungie znany jest w hrabstwie Kerry od 37 lat. Jesienią 1983 roku ten delfin butelkonosy został dostrzeżony w obszarze przystani po raz pierwszy przez miejscowego latarnika Paddy’iego Ferriter’a . Delfin był bardzo ciekawski dlatego zaczął coraz śmielej podpływać do ludzi. Jego przyjaźń z ludźmi była tak fascynująca i niezwykła, że Fungie stał się prawdziwą atrakcją turystyczną, która przyciągała do przystani Dingle każdego roku dużą ilość turystów. Teraz, gdy Fungie nie pojawia się w przystani od dłuższego czasu, wiele osób zaczęło poszukiwania na własną rękę, gdyż nie wyobrażają sobie przystani Dingle bez tego przyjacielskiego i inteligentnego delfina. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Fungie udał się na dłuższą wycieczkę i niedługo znów będzie można cieszyć się jego obecnością.

 • Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...
  Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...

  Królowa Elżbieta II dała dobry przykład swoim poddanym, szczepiąc się przeciwko koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że dużo ludzi pójdzie w ślad za nią, jak i księciem Filipem, decydując się na zaszczepienie. Pomimo tego, że u Brytyjczyków mało ludzi sprzeciwia się szczepieniu, szczególnie w tej najstarszej grupie osób. Do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,5 miliona ludzi.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:23
 • Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!
  Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!

  "To wybór natury etycznej" - tak Papież Franciszek mówi o szczepionkach i krytykuje tych co nie chcą się szczepić. Mówi, że wszyscy powinniśmy przyjąć szczepionkę, bo stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich - rodziców, teściów, matek, ojców, babć i dziadków. Jak się dowiadujemy jest już zapisany na szczepienie przeciowko Covid 19.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:15
 • Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa
  Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa

  Ciemne chmury zaczynają zbierać się nad szefem WHO, Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Co prawda, warto podkreślić, że już od jakiegoś czasu w mediach i kuluarach krążyły plotki o odpowiedzialności szefa WHO za ludobójstwo Etiopczyków, jednakże były to tylko przypuszczenia. Sprawa nabrała poważniejszego rozgłosu po oskarżeniu, które wniósł przeciwko szefowi WHO amerykański ekonomista David Stainman. O co został oskarżony Tedros Adhanom Ghebreyesus?

  Written on wtorek, 05 styczeń 2021 20:01
 • Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video
  Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video

  Irlandia to kraj, w którym katolicyzm jest niezwykle popularny. Katolickie tradycje i święta przetrwały w Irlandii przez wieki, dlatego dziś jesteśmy w stanie podziwiać różne relikwie świętych i błogosławionych kościoła irlandzkiego. Które relikwie robią największe wrażenie i gdzie można je zobaczyć?

  Written on wtorek, 22 grudzień 2020 19:13
 • 79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19
  79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19

  79-letnia mieszkanka Dublina została pierwszą osobą w Irlandii, która przyjęła szczepionkę na COVID19. Annie Lynch jest babcią dziesięciorga wnucząt, która z niecierpliwością czekała na szczepionkę. Jak sama przyznaje, czuje się teraz bezpieczniej i ma nadzieję, że pandemia zostanie przezwyciężona.

  Written on środa, 16 grudzień 2020 20:03