poniedziałek, 30 październik 2023 12:25

Anglia, Sheffield Arena: Tragiczna śmierć hokeisty - łyżwa podcięła mu gardło!

śmierć Adama Johnsona śmierć Adama Johnsona fot. pixabay

Amerykański hokeista Adam Johnson zginął w wyniku tragicznego wypadku na lodzie podczas meczu angielskiej drużyny Nottingham Panthers. W dramatycznym starciu przeciwko Sheffield Steelers, zawodnik doznał poważnej kontuzji szyi po zderzeniu z rywalem. Nottingham Panthers opisuje Johnsona jako "wybitnego hokeistę" i ogłasza, że cały klub jest w głębokim smutku.

 

Dramatyczna śmierć Adama Johnsona

W drugiej połowie sobotniego meczu Challenge Cup, wstrząsające wydarzenia rozegrały się na oczach tysięcy widzów zgromadzonych na Sheffield Arena. Adam Johnson, grający w barwach Nottingham Panthers, doznał niebezpiecznej kontuzji szyi wskutek brutalnego starcia z zawodnikiem Sheffield Steelers. Pomimo natychmiastowej reakcji służb medycznych, nie udało się uratować życia utalentowanego hokeisty. Nottingham Panthers w oświadczeniu wyrazili głęboki smutek i podziękowali wszystkim, którzy w trudnych chwilach okazywali wsparcie Adamowi Johnsonowi. Incydent spowodował ogromne poruszenie w środowisku hokejowym i nie tylko. Fani zostali poproszeni o opuszczenie areny ze względu na brutalność zdarzenia, jakie miało miejsce na lodzie.

Adam Johnson zginął podczas meczu hokeja!

Adam Johnson, urodzony w Hibbing, w stanie Minnesota, rozpoczął swoją profesjonalną karierę w American Hockey League, by później przenieść się do NHL. W barwach drużyny Pittsburgh Penguins, rozegrał 13 meczów w ciągu dwóch lat. Jego wyjątkowe umiejętności i oddanie grze zyskały mu uznanie w świecie hokeja. W październiku 2019 roku Johnson zapisał się w historii strzelając gola przeciwko Minnesota Wild, przyczyniając się do zwycięstwa Penguins 7:4. Jego talent i zaangażowanie przyniosły mu uznanie w światowej lidze hokejowej. National Hockey League wyraziło głębokie kondolencje z powodu śmierci 29 - latka. Świat hokeja traci utalentowanego zawodnika, a wszyscy, którzy mieli okazję obserwować jego grę, pamiętać będą go jako niezwykłego sportowca.

Śmierć Adama Johnsona to ogromna strata dla światowego hokeja. Jego pasja i determinacja na zawsze pozostaną w pamięci fanów oraz kolegów z drużyny. Nottingham Panthers, jak i cała społeczność hokejowa, dzieli żal z rodziną i przyjaciółmi tragicznie zmarłego zawodnika. Śmierć Adama Johnsona to nie tylko utrata dla światowej społeczności hokejowej, ale także dla wszystkich tych, którzy mieli okazję poznać go jako zawodnika i człowieka. Jego zaangażowanie i miłość do gry pozostaną na zawsze w sercach fanów, a jego osiągnięcia na lodowisku będą wspominane z podziwem. Jesteśmy razem z rodziną i przyjaciółmi Adama w tym trudnym czasie, wyrażając nasze głębokie współczucie i modlitwy. 

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

load more hold SHIFT key to load all load all