czwartek, 01 czerwiec 2023 11:30

Anglia, Bournemouth: Dwie osoby zginęły w pobliżu plaży

Bournemouth wypadek Bournemouth wypadek pixabay

12-letnia dziewczynka i 17-letni chłopak zmarli po wyciągnięciu ich z morza przy molo w Bournemouth. Osiem innych osób zostało rannych, po incydencie, o którym służby ratownicze zostały powiadomione o godzinie 16:32 w środę. Policja nie zdradza co się wydarzyło.

 

Co się stało w Bournemouth?

Mężczyzna w wieku 40 lat, który również znajdował wodzie w tym czasie, został aresztowany pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci, jak poinformowała policja hrabstwa Dorset. Rozpoczęto dochodzenie w sprawie tego, co się wydarzyło. W tej chwili ne jest jasne, w jaki sposób chłopak i dziewczynka odnieśli poważne obrażenia, które spowodowały ich zgon. Służby proszą o zaprzestanie spekulacji. Policja w Dorset współpracuje z Urzędem Śledczym ds. Wypadków Morskich oraz Agencją Straży Przybrzeżnej.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie wypadku

Straż przybrzeżna poinformowała, że przeprowadziła poszukiwania, aby upewnić się, czy nie ma innych zaginionych osób,  ale nikogo więcej nie znaleziono. W oświadczeniu naczelnik detektyw Neil Corrigan powiedział, że w momencie incydentu na plaży znajdowało się mnóstwo osób i zaapelował do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje, o zgłoszenie się. Plaża została ewakuowana, wraz z pobliskim Pier Approach. Poseł Bournemouth West, Conor Burns, złożył kondolencje rodzinom zmarłych i przekazał, że incydent jest "poważną lekcją, że nasze plaże i ocean mogą dawać wiele przyjemności, ale niebezpieczeństwo jest zawsze obecne".

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie

  W Lincoln, w Anglii, 28-letni Nicholas Metson został skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo swojej 26-letniej żony, Holly Bramley. Zbrodnia, która wstrząsnęła opinią publiczną, została dokonana w marcu zeszłego roku. Metson pociął ciało ofiary na 224 kawałki, co świadczy o wyjątkowym okrucieństwie tego czynu.

 • Wielka Brytania: Sztorm Kathleen paraliżuje kraj Wielka Brytania: Sztorm Kathleen paraliżuje kraj

  W ostatnich godzinach Wielka Brytania zmaga się z konsekwencjami sztormu Kathleen, który przyniósł ze sobą silne wiatry oraz najcieplejszy dzień roku. Z powodu żółtego ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez Met Office, odwołano dziesiątki lotów, co znacznie zakłóciło plany podróżnych.

 • Tamiza: Problemy z wodą po niewypłacalności Thames Water Tamiza: Problemy z wodą po niewypłacalności Thames Water

  Thames Water, największy dostawca usług wodnych i ściekowych w Wielkiej Brytanii, znalazł się w jeszcze głębszym kryzysie po tym, jak jego firma matka, Kemble Water, ogłosiła niewypłacalność, nie radząc sobie z obsługą ogromnego długu. Zaległości finansowe dotyczą niezapłaconych odsetek od długu w wysokości 400 milionów funtów, który miał zostać uregulowany we wtorek. Pomimo tej trudnej sytuacji, Thames Water zapewnia, że ich 16 milionów klientów nie odczuje żadnych negatywnych skutków.

 • Wielka Brytania: Zmiany w ważności paszportów Wielka Brytania: Zmiany w ważności paszportów

  Podróżujący do krajów Unii Europejskiej mogą napotkać na nieoczekiwane przeszkody związane z tzw. "zasadą 10 lat" dotyczącą ważności paszportu. Po brexicie państwa UE nie akceptują paszportów wydanych ponad 10 lat temu, co może skomplikować plany podróżnicze.

 • Wielka Brytania: Współpraca Ministerstwa Obrony z McLaren Wielka Brytania: Współpraca Ministerstwa Obrony z McLaren

  Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii ogłosiło ambitną współpracę z McLaren Racing, znanym zespołem Formuły 1, by wspólnie pracować nad elektryfikacją pojazdów wojskowych. Partnerstwo to sygnalizuje przełom w dążeniu do zwiększenia zrównoważenia i efektywności operacyjnej brytyjskich sił zbrojnych, łącząc wiedzę techniczną jednych z najlepszych inżynierów wyścigowych świata z potrzebami nowoczesnego pola bitwy.

load more hold SHIFT key to load all load all