Ochrona przed powrotem wyższego wieku emerytalnego
Po ogłoszeniu drugiego pytania referendalnego Szydło podkreśliła, że obrona Polaków przed szkodliwymi decyzjami rządu Tuska w sprawie wieku emerytalnego była priorytetem PiS. Wspomniała również o zrealizowaniu obietnicy zniżenia wieku emerytalnego i zadeklarowała, że nie pozwoli na powrót do regulacji zmuszających Polaków do pracy niemal do końca życia.
Drugie pytanie referendalne:
Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?
Politycy PiS reagują
Czołowi politycy PiS zareagowali na opublikowany spot, podkreślając, że Tusk i PO okłamali Polaków w sprawie wieku emerytalnego, a tylko PiS chce oddać decyzje w ręce obywateli. Politycy Zjednoczonej Prawicy podkreślali również, że są wiarygodni i spełnili obietnicę obniżenia wieku emerytalnego.
Wspomniano również, że wiek emerytalny wynosi od 1 października 2017 r. 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, po przywróceniu tego wieku, obowiązującego przed reformą rządu PO-PSL, która podniosła go do 67 lat.
Rzecznik PiS Rafał Bochenek zapowiedział, że uchwała referendalna zostanie przedłożona na sierpniowe posiedzenie Sejmu i będzie obejmować cztery pytania, które mają być systematycznie prezentowane w najbliższych dniach. Posiedzenie Sejmu ma również zająć się rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum, planowanego na jesień, równocześnie z wyborami parlamentarnymi.
Źródło: Trybuna Polska