czwartek, 16 listopad 2023 12:30

Sierosław: Rodzinie zmarłych w wypadku na A1 nie zostanie wypłacone ubezpieczenie!

Sierosław ubezpieczenie po wypadku Sierosław ubezpieczenie po wypadku fot. pixabay

Rodzice kierowcy, który zginął w tragicznym wypadku na autostradzie A1 wraz z żoną i synkiem, zostali zaskoczeni skandaliczną decyzją ubezpieczyciela, który odmówił wypłaty środków z polisy OC sprawcy. Mecenas Łukasz Kowalski, pełnomocnik rodziny, nazwał decyzję nie tylko niewłaściwą, lecz wręcz skandaliczną. Warto przyjrzeć się bliżej temu kontrowersyjnemu przypadkowi.

 

Tragiczny wypadek na A1 w Sieroosławiu

 Rodzice kierowcy, który zginął w tragicznym wypadku na A1, otrzymali zaskakującą decyzję od ubezpieczyciela. Towarzystwo ubezpieczeniowe oddaliło wniosek o wypłatę środków, argumentując, że nie można ustalić winy któregoś z uczestników kolizji. Mecenas Łukasz Kowalski, pełnomocnik rodziny, nazwał tę decyzję skandaliczną. 16 września na autostradzie A1 doszło do tragicznego wypadku, w którym życie straciła trzyosobowa rodzina. Pędzące z prędkością ponad 308 km/h BMW uderzyło w tył Kia, w której podróżowała rodzina. Po uderzeniu Kia zapaliła się, a rodzice i ich pięcioletni syn zginęli w płomieniach. Mecenas Kowalski, pełnomocnik rodziny, złożył wniosek o wypłatę zadośćuczynienia.

Ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy rodzinie ofiar

Ubezpieczyciel uzasadnił swoją decyzję, powołując się na zasadę winy w wypadkach komunikacyjnych. W piśmie do pełnomocnika rodziny czytamy, że trzeba udowodnić, kto ponosi winę za spowodowanie szkody. Ubezpieczyciel twierdzi, że na razie nie można wskazać winnego wypadku, co skutkuje odmową wypłaty środków. Prawnik rodziny podkreśla, że wypadkiem zajmuje się prokuratura, a sprawcy wypadku postawiono zarzuty. Krytykuje brak empatii i dobrej woli ze strony ubezpieczyciela, który mógłby uznać zasadność chociaż częściowej wypłaty.

Rodzina zamierza walczyć z decyzją ubezpieczyciela

Mecenas Kowalski zapowiada odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i rozważa złożenie skargi do Rzecznika Finansowego.  Biuro prasowe Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ubezpieczyciela zaangażowanego w sprawę, powołuje się na tajemnicę ubezpieczeniową i odmawia komentowania konkretnej sprawy. 

Tragedia na autostradzie A1 stała się nie tylko dramatem rodziny, ale również symbolem walki o sprawiedliwość. Decyzja ubezpieczyciela wzbudziła oburzenie i zdziwienie, gdyż wydaje się brakować empatii wobec rodzin dotkniętych straszliwą stratą. Mecenas Łukasz Kowalski, pełnomocnik bliskich, zapowiada podjęcie dalszych kroków prawnych, aby uzyskać zadośćuczynienie dla rodziców zmarłego kierowcy oraz zwraca uwagę na potrzebę humanitarnego podejścia w tak tragicznych przypadkach.

Źródło: TVN 24, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • ZEA: Sebastian M. wyszedł z aresztu! ZEA: Sebastian M. wyszedł z aresztu!

  Sprawa Sebastiana M., podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku na autostradzie A1, który kosztował życie trzyosobowej rodziny, budzi kontrowersje i pytania dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Ostatnie doniesienia z Dubaju informują o uchyleniu aresztu tymczasowego dla mężczyzny, co wzbudziło zaniepokojenie polskiej opinii publicznej.

 • Sebastian M.: Czy kierowca BMW dostanie list żelazny? Sebastian M.: Czy kierowca BMW dostanie list żelazny?

  Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim podjął decyzję w sprawie listu żelaznego dla Sebastiana M., oskarżonego o tragiczny wypadek na autostradzie A1. Mężczyzna, obecnie przebywający w areszcie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czeka na decyzję o ekstradycji. Pełnomocnik Sebastiana M. wystąpił o zastosowanie listu żelaznego, który pozwoliłby jego klientowi odpowiadać z wolnej stopy.

 • Sebastian M.: Tragedia na A1 to nie pierwszy wypadek z udziałem kierowcy BMW? Sebastian M.: Tragedia na A1 to nie pierwszy wypadek z udziałem kierowcy BMW?

  W ogólnodostępnej bazie Ministerstwa Cyfryzacji, zwanej "Historią Pojazdów" można sprawdzić historię danego pojazdu. Dzięki temu, każdy kto zna dane kierowcy BMW z Łodzi, może zgłębić historię jego samochodu. Z zapisu w bazie wynika, że 3 lata temu BMW Sebastiana M. brał udział w innym wypadku. Co wtedy się stało?

 • Sierosław: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku na A1 Sierosław: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku na A1

  Na autostradzie A1 w sobotę doszło do wypadku. Zderzyły się dwie osobówki, jedna z nich stanęła w ogniu. Zginęły 3 osoby: rodzice i ich 5- letnie dziecko. Za pośrednictwem mediów społecznościowych rodzina ofiar szuka świadków tego tragicznego zdarzenia. Prawdopodobnie winę za wypadek ponosi kierowca BMW.

 • Knurów-Szczygłowice: Śmiertelny wypadek w kopalni
  Knurów-Szczygłowice: Śmiertelny wypadek w kopalni

  Wczoraj, 21 lipca, około godziny 9:45 w kopalni Knurów-Szczygłowice, Ruch Szczygłowice, doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 54-letni pracownik firmy zewnętrznej. Mężczyzna wykonywał prace związane z transportem i był kierowcą kolejki podwieszanej. Do wypadku doszło na poziomie 850 metrów na skrzyżowaniu pochylni I z przecznicą IIa.

  Napisano poniedziałek, 22 lipiec 2024 07:33
 • Lipowa: Śmierć 75-letniego pilota
  Lipowa: Śmierć 75-letniego pilota

  Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło tuż po starcie z aeroklubu Żar, kiedy to 75-letni pilot poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna startował z lotniska około godz. 9.30, a maszyna z niewyjaśnionych przyczyn spadła na pobliskie pole.

  Napisano niedziela, 21 lipiec 2024 12:56
 • Radomsko: Seria wypadków na A1. Jedna osoba w szpitalu
  Radomsko: Seria wypadków na A1. Jedna osoba w szpitalu

  W okolicach Radomska na autostradzie A1 miał miejsce groźny wypadek. Duże utrudnienia napotkają kierowcy poruszający się w kierunku Łodzi, Warszawy oraz Gdańska. Policja wyznaczyła objazdy.

  Napisano sobota, 20 lipiec 2024 13:06
 • Dąbrowa Zielona: Znaleziono ciało poszukiwanego Jacka Jaworka!
  Dąbrowa Zielona: Znaleziono ciało poszukiwanego Jacka Jaworka!

  Mężczyzna, którego ciało znaleziono w województwie śląskim, to Jacek Jaworek. Jak dowiedział się dziennikarz tvn24.pl, Robert Zieliński, badania DNA potwierdziły tożsamość zmarłego. Jaworek był podejrzany o potrójne morderstwo, do którego doszło trzy lata temu.

  Napisano sobota, 20 lipiec 2024 12:06
 • Gliwice: Do czego taka kolejka w CH Forum?
  Gliwice: Do czego taka kolejka w CH Forum?

  Jak to w piątki wyruszyłem z Patrycją na cotygodniowe zakupy. Po bazarku Lipowym wstąpiliśmy do Forum do Careffoura, Tediego, Rossmana i standardowo na kebaba z Berlina. Bardzo się zdziwiłem widząc największą kolejkę jaką widziałem w Forum Gliwice. Setki młodych ludzi z telefonami w rękach czekających na coś...na co? Później się dowiedziałem.

  Napisano sobota, 20 lipiec 2024 10:10
 • Powiat świebodziński: Wypadek busa na A2 - 9 osób rannych
  Powiat świebodziński: Wypadek busa na A2 - 9 osób rannych

  Weekend niestety zaczynamy od poważnego wypadku drogowego. Na autostradzie A2 w powiecie świebodzińskim doszło do poważnego wydarzenia, w którym bus uderzył w samochód służby drogowej. Dziewięć osób zostało rannych, z czego pięć znajduje się w stanie ciężkim.

  Napisano sobota, 20 lipiec 2024 09:51
 • Powiat olecki: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana!
  Powiat olecki: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana!

  W powiecie oleckim odkryto i zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. W wyniku przeprowadzonej akcji zatrzymano 13 osób oraz zabezpieczono ogromne ilości wyrobów tytoniowych i sprzętu produkcyjnego.

  Napisano piątek, 19 lipiec 2024 14:11
 • Tarnobrzeg: 6-latka wypadła z balkonu
  Tarnobrzeg: 6-latka wypadła z balkonu


  6-letnia dziewczynka przez nieostrożność wypadła z drugiego piętra. Do wypadku doszło na osiedlu w Tarnobrzegu. Matka dziecka nie byłą pijana. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają miejscowi policjanci.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 11:53
 • Grudziądz: Sąd zmniejsza wyrok za śmierć trzylatka
  Grudziądz: Sąd zmniejsza wyrok za śmierć trzylatka

  W odpowiedzi na kontrowersyjny wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który znacząco zmniejszył karę skazanemu za zabójstwo trzyletniego chłopca z Grudziądza, Rzecznik Praw Dziecka złożył kasację do Sądu Najwyższego. Radosław M., początkowo skazany na 25 lat więzienia, otrzymał teraz wyrok 15 lat. Rzecznik Praw Dziecka, Monika Horna-Cieślak, argumentuje, że taka decyzja sądu jest obarczona poważnymi błędami.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 12:16
 • Toruń: Przez skrzyżowanie na czerwonym świetle - wypadek Policji
  Toruń: Przez skrzyżowanie na czerwonym świetle - wypadek Policji

  Dwóch policjantów i aresztowany mężczyzna z awantury domowej uczestniczyli w wypadku drogowym z innym samochodem osobowym w którym podróżowały cztery osoby. Policjanci używali sygnałów świetlnych, lecz wjechali na skrzyżowanie czerwonym świetle. Policjanci z mężczną trafili do szpitala, a podróżujący Kią osoby wyszły ze zdarzenia bez urazu.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 16:37
 • Straż pożarna: Tragiczny bilans weekendu
  Straż pożarna: Tragiczny bilans weekendu

  Blisko 14 tysięcy zdarzeń odnotowano na terenie całej Polski podczas minionego weekendu. W okresie od piątku 12 lipca do niedzieli 14 lipca doszło do 679 pożarów oraz 12 367 miejscowych zagrożeń. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP) podała, że w wyniku tych zdarzeń życie straciły trzy osoby w pożarach oraz 102 osoby w innych miejscowych zagrożeniach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 12:16
 • Żagań: 23-latka zgromadziła 236 punktów karnych! - film z pościgu
  Żagań: 23-latka zgromadziła 236 punktów karnych! - film z pościgu

  W niedzielny poranek patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymał 23-letnią kobietę, która prowadziła samochód osobowy marki Volkswagen, mimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas ucieczki przed policją, popełniła szereg wykroczeń drogowych, gromadząc aż 236 punktów karnych.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 11:13
 • Gdańsk: Pożar hali magazynowej w porcie - film
  Gdańsk: Pożar hali magazynowej w porcie - film

  W niedzielne popołudnie na terenie Portu Gdańsk wybuchł pożar hali magazynowej. Zdarzenie, do którego doszło przy ulicy Oliwskiej w Nowym Porcie, zaskoczyło swoją skalą – płomienie objęły obszar o powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Według wstępnych informacji, w magazynie znajdowały się artykuły z tworzywa sztucznego, co mogło przyczynić się do szybkiego rozprzestrzeniania się ognia.

  Napisano niedziela, 14 lipiec 2024 19:14
 • Szczecin: Natalia Wiśnik straciła 120 tysięcy złotych
  Szczecin: Natalia Wiśnik straciła 120 tysięcy złotych

  Pochodząca ze Szczecina Natalia Wiśnik padła ofiarą oszustwa metodą na policjanta. Zarabiająca w mediach społecznościowych kobieta straciła 120 tysięcy złotych. Kobieta straciła czujność po tym jak podane dane przez oszustów okazały się prawdziwe.

  Napisano niedziela, 14 lipiec 2024 15:34
 • Lublin: Kierowca autobusu zasłabł w czasie służby
  Lublin: Kierowca autobusu zasłabł w czasie służby

  Pięć osób potrzebowało pomocy po tym jak kierowca autobusu w Lublinie wjechał w grupkę mieszkańców oczekujących n transport komunikacji miejskiej. Przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie. Kierowca autobusu był trzeźwy.

  Napisano niedziela, 14 lipiec 2024 14:19
 • Zamość: Włamanie do restauracyjnej lodówki
  Zamość: Włamanie do restauracyjnej lodówki

  W Zamościu doszło do niecodziennego zdarzenia. 55-letnia matka wraz z 20-letnim synem postanowili za pomocą przestępstwa ochłodzić się w upalny dzień. Na jednym z ogródków restauracyjnych włamali się do lodówek z napojami. Skradziony alkohol został wyceniony na 8 tysięcy złotych, a włamywacze znaleźli się w rękach policji.

  Napisano niedziela, 14 lipiec 2024 12:55
 • Lubin: Nie żyje 41-letni górnik
  Lubin: Nie żyje 41-letni górnik

  W kopalni miedzi w Lubinie doszło do tragicznego wypadku, w którym życie stracił 41-letni górnik. Spółka KGHM poinformowała o zdarzeniu i wprowadziła trzydniową żałobę.

  Napisano sobota, 13 lipiec 2024 15:40
 • Gdynia: Polski samolot szkoleniowy M-346 Bielik rozbił się - pilot nie żyje
  Gdynia: Polski samolot szkoleniowy M-346 Bielik rozbił się - pilot nie żyje

  Podczas treningu przed pokazami lotniczymi w Gdyni doszło do tragicznego wypadku. Polski samolot szkolenia zaawansowanego M-346 Bielik rozbił się. W wyniku katastrofy trwa akcja ratunkowa, a na pokładzie maszyny znajdowała się jedna osoba. Niestety pilot mjr pil. Robert „Killer" Jeł nie zdołał się katapultować i zginął na miejscu.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 13:53
 • Stalowa Wola: Cztery dni czekała na poród, dziecka nie udało się uratować
  Stalowa Wola: Cztery dni czekała na poród, dziecka nie udało się uratować

  24-letnia Sara Ożga przeleżała w szpitalu w Stalowej Woli cztery dni w oczekiwaniu na poród. Pomimo zgłaszania złego samopoczucia i wyników KTG wskazujących na pilne cesarskie cięcie, lekarze zwlekali z decyzją. Niestety, dziecka nie udało się uratować.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 18:27
 • Krosno: Pożar marketu budowlanego
  Krosno: Pożar marketu budowlanego

  Trwa akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w markecie budowlanym w Krośnie. Skutki pożaru mogą być rozległe. Piana gaśnicza spłynęła do pobliskiego potoku, powodując śnięcie ryb, a w okolicy wykryto podwyższony poziom amoniaku. Mieszkańcy proszeni są o nieotwieranie okien.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 17:54