Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 04 styczeń 2023 16:09

Nowy Sącz: SOR nie daje rady, zbyt wiele pacjentów

Nowy Sącz: SOR nie daje rady, zbyt wiele pacjentów pixabay

W całej Polsce od połowy grudnia dochodzi do sytuacji kiedy szpitale przestają być w stanie obsłużyć wszystkich pacjentów. 2.01.2023 r. oddział ratunkowy w Nowym Sączu dosłownie się zakorkował z powody zbyt dużej ilości potrzebujących pomocy medycznej.

 

Jakie są realia na oddziałach ratunkowych w Polsce?

Jak informuje Bogusław Latacz, zastępca dyrektora ds. lecznictwa sądeckiego szpitala “Na szpitalnym oddziale ratunkowym znalazło się tylu pacjentów, którzy przybyli do szpitala samodzielnie bądź karetkami, że oddział nie był w stanie wszystkich przyjąć.” W praktyce oznaczało to, że pacjenci zmuszeni byle czekać na swoją kolej przez nawet kilka lub kilkanaście godzin.

 

Skąd taka sytuacja na polskich SOR-ach?

Tegoroczny okres zimowy obfituje w duże ilości zachorowań na Covid - 19, wirusy grupy i RSV (w przypadku dzieci). Już przed świętami na wielu oddziałach pediatrycznych zabrakło łóżek dla chorych dzieci. Chorują coraz młodsi, a grypa w tym roku zbiera śmiertelne żniwa i powoduje wiele komplikacji.

Artykuły powiązane

  • Psychiatria dziecięca: Brak wolnych miejsc na oddziałach Psychiatria dziecięca: Brak wolnych miejsc na oddziałach

    Lekarze biją na alarm, gdyż ilość dzieci potrzebujących fachowej opieki psychiatrycznej ciągle rośnie. Na ten moment wszystkie łóżka na oddziałach psychiatrii dziecięcej w Polsce są obecnie zajęte - mowa tu o ponad 1200 łóżek na terenie całego kraju. W części szpitali obłożenie wynosi nawet ponad 150%!

  • Rodzina królewska: Czy Królowa Elżbieta źle przechodzi zakażenie Covid-19? Są pewne poszlaki Rodzina królewska: Czy Królowa Elżbieta źle przechodzi zakażenie Covid-19? Są pewne poszlaki

    Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o wykryciu wirusa SARS-COV-2 u królowej Elżbiety II. Ze względu na agresywny charakter wirusa, poddani oraz fani brytyjskiej rodziny królewskiej wstrzymali oddech. Królowa ma obecnie już 95 lat, dlatego istnieje poważne zagrożenie jej życia. Czy wiemy coś o tym, jak Królowa Elżbieta II znosi chorobę?

  • Sławno: Kobieta zmarła na schodach szpitala Sławno: Kobieta zmarła na schodach szpitala

    63-latka zmarła na schodach szpitala na oczach córki i zięcia, którzy wręcz błagali personel medyczny o pomoc. Ta dramatyczna sytuacja miała miejsce w szpitalu w Sławnie. Kobieta została przewieziona do szpitala ze znacznie podwyższonym poziomem cukru, lekarz nie chciał przyjąć kobiety ponieważ bał się, że zakazi się koronawirusem.