Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
sobota, 21 styczeń 2023 15:23

Gdańsk: Wypadek promu, na pokładzie 150 osób!

Gdańsk: Wypadek promu Gdańsk: Wypadek promu pixabay

Prom Wawel płynący ze Szwecji uległ wypadkowi. Prawdopodobną przyczyną był silny wiatr, który zepchnął prom na nadbrzeże. W wyniku tego poszycie kadłuba uległo zniszczeniu.

 

Co stało się z promem Wawel w Gdańsku?

Po uderzeniu w nadbrzeże kapitanowi promu udało się bezpiecznie dobić do brzegu, choć sytuacja wyglądała na groźną z perspektywy pasażerów. Szczęśliwie wszyscy zdołali opuścić pokład, nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia, czyli do kanału portowego Westerplatte zostali wezwani wykwalifikowani specjaliści techniczni, którzy mają przyjrzeć się uszkodzeniom i ustalić w jakim stanie jest prom.

Co teraz z promem Wawel?

Odwołano dwa najbliższe kursy promu. Informację podał Michał Arciszewski, rzecznik prasowy aramtora - “- Do wtorku prom jest unieruchomiony i stoi w porcie w Gdańsku, bez dokonywania żadnych wyjść w morze. Statek został uszkodzony 2-3 metry nad linią wody, więc istniało małe ryzyko, że nabierze wody. Ocena techniczna dokonana przez inspektorów będzie podpięta pod raport i uwzględniona w dalszych czynnościach.”

Artykuły powiązane

 • Wincentów: Śmiertelny wypadek na torach Wincentów: Śmiertelny wypadek na torach

  W miejscowości Wincentów w woj. lubelskim w sobotę około 12:00 40 letni mężczyzna wjechał samochodem pod nadjeżdżającą lokomotywę. Nie przeżył zderzenia. Na ten moment nie wiadomo jak do tego doszło.

 • Browary: Katastrofa lotnicza w Ukrainie, zginęło 18 osób! Browary: Katastrofa lotnicza w Ukrainie, zginęło 18 osób!

  18.01.2023 r. rano doszło do wypadku z udziałem śmigłowca pod Kijowem, w miejscowości Browary. Co najmniej 18 osób zginęło, a 29 zostało rannych. Wśród ofiar m.in. Denis Monastyrski - szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 • Berlin: Samochód na polskich tablicach wjechał w Bramę Brandenburską Berlin: Samochód na polskich tablicach wjechał w Bramę Brandenburską

  Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło ubiegłej nocy w najbardziej charakterystycznym dla Berlina miejscu, czyli przy Bramie Brandenburskiej. W niedzielę około godziny 23:30 czarny rozpędzony mercedes jadąc z dużą prędkością od strony ulicy Unter den Linden, uderzył w jeden z filarów Bramy Brandenburskiej. Siła uderzenia była tak duża, że samochód utknął pomiędzy dwoma kolumnami i po chwili stanął w płomieniach. Niestety nie udało się uratować kierowcy, mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych.

 • Droga ekspresowa S74: Karambol 40 samochodów, 8 osób rannych! Droga ekspresowa S74: Karambol 40 samochodów, 8 osób rannych!

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek  ok. 6 rano w województwie świętokrzyskim na drodze ekspresowej nr 74między Cedzyną a Kielcami. Droga pozostaje nieprzejezdna, na miejscu karambolu pracują służby.

 • Jeremy Renner: aktor w stanie krytycznym po wypadku! Jeremy Renner: aktor w stanie krytycznym po wypadku!

  Jeremy Renner, aktor znany m. in. z Avengersów znalazł się w szpitalu po tym jak doszło do poważnego wypadku podczas odśnieżania. Stan aktora określany jest przez lekarzy jako krytyczny, nie wiadomo na razie czy Renner będzie w stanie wrócić na plan filmowy.