Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 16 styczeń 2023 10:31

Droga ekspresowa S74: Karambol 40 samochodów, 8 osób rannych!

karambol pod Kielcami karambol pod Kielcami pixabay

Do zdarzenia doszło w poniedziałek  ok. 6 rano w województwie świętokrzyskim na drodze ekspresowej nr 74między Cedzyną a Kielcami. Droga pozostaje nieprzejezdna, na miejscu karambolu pracują służby.

Ogromny karambol koło Kielc - jak do niego doszło?

Jak informuje rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. kpt. Marcin Bajur, przyczyną wypadku był lód na drodze i śliska nawierzchnia - po pierwszym zderzeniu dochodziło do kolejnych, bo kierowcy nie mogli wyhamować. Ośmiu rannym osobom została udzielona pomoc, wszyscy uczestnicy karambolu opuścili pojazdy samodzielnie. Straż pożarna na miejscu zdarzenia rozłożyła specjalne ogrzewane namioty w celu zabezpieczenia osób, które nie zostały ranne.

 

Skutki wypadku między Cedzyną a Kielcami

Droga ekspresowa  S74 pozostaje całkowicie zablokowana. Samochody kierowane są objazdem - na rondzie w Cedzynie pojazdy są kierowane przez miasto, Domaszowice i dalej do ulicy Sandomierskiej. Na drodze dalej utrzymują się trudne warunki pogodowe - jest ślisko, miejscami mgliście i niebezpiecznie.

 

 

 

 

Artykuły powiązane