Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 08 styczeń 2021 20:53

Zapewnienie warunków mieszkaniowych zapisem w konstytucji – tak uważa większość Irlandczyków

Mieszkanie a konstytucja Mieszkanie a konstytucja

Pandemia koronawirusa bardzo mocno wstrząsnęła nie tylko gospodarką, ale także i całym społeczeństwem. Upadek i zrost wielu sektorów gospodarki jest bardzo widoczny w nastrojach społecznych, które zostały w Irlandii zbadane pod koniec 2020 roku. Według najnowszych badań 6 na 10 Irlandczyków uważa, że prawo do warunków mieszkaniowych powinno być wpisane w konstytucję.

 

Rzeczywistość post-pandemiczna, czyli wielkie wyzwanie dla świata

Zmiany, które obecnie zachodzą są bardzo gruntowne, dlatego też cały zachodni świat już teraz opracowuje plany na to, co przyjdzie po pandemii. Kryzys w wielu sektorach podkopie gospodarki wielu państw, a co za tym idzie, sytuacja gospodarcza wielu obywateli może ulec pogorszeniu. Dlatego też w Irlandii dość mocno widoczny jest pogląd, że prawo do warunków mieszkaniowych powinny być wpisane w konstytucję. Warto w tym miejscu podkreślić, że badanie zostało przeprowadzone przez Irlandzką Komisję Praw Człowieka i Równości (IHREC). Według tego badania, które przeprowadziła grupa Amárach, 64% Irlandczyków uważa, że prawo do mieszkania powinny być konstytucyjnym prawem wszystkich obywateli Irlandii.