Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 11 kwiecień 2022 18:22

Podwyżki: Drastyczny wzrost ceny oleju! Zobacz od kiedy!

Droższy olej Droższy olej fot: pixabay

Olej słonecznikowy i rzepakowy jest jednym z najbardziej przydatnych składników w każdej kuchni. Jest niemalże codzienne zastosowanie sprawia, że jest to produkt pierwszej potrzeby, dlatego wszelkie wahania cen olejów, bardzo mocno odbijają się na portfelach Polaków. W ciągu ostatnich kilku kwartałów, cena oleju poszybowała mocno do góry, jednakże kolejne predykcje wcale nie są optymistyczne. Czeka nas kolejny i to wysoki wzrost cen olejów w najbliższym czasie.

 

Nawet 100% w górę, czyli ogromne podwyżki cen oleju

Według nieoficjalnych informacji pracowników sektora magazynowego, ceny wszystkich olejów spożywczych mają iść nawet o 100% w górę. Sytuacja ta ma potrwać minimum 3 tygodnie, dlatego coraz więcej osób zaczyna kupować olej na zapas. Stale wzrastające ceny oleju spowodowane są wieloma różnymi czynnikami, jednak najbardziej znaczące to zerwanie łańcuchów dostaw przez pandemię Covid-19, a także trwającą od ponad miesiąca wojnę na Ukrainie.

Najwięksi eksporterzy oleju na świecie

Warto dodać, że Ukraina i Rosja to jedni z największych importerów żywności na świecie, dlatego abstrakcyjnie wysokie ceny olejów spożywczych mogą utrzymać się jeszcze długi czas. Coraz częściej mówi się także o nadchodzącym kryzysie żywności spowodowanym pandemią i wojną. Pokazuje to, że kupowanie na zapas produktów, które mają długi okres przydatności wcale nie jest takim głupim pomysłem, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Czas kupić olej na zapas!