Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 17 grudzień 2021 19:18

Najbogatszy człowiek na świecie. Ranking - najbogatsi ludzie świata

Najbogatsi ludzie na świecie Najbogatsi ludzie na świecie fot: Sylwester Niedzielski

Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Oto jest pytanie. Powszechnie krąży przekonanie, że pieniądze szczęścia nie dają. Każdy wie jednak jak trudno bez nich żyć. Na naszym globie żyją także ludzie, których majątek jest niewyobrażalny dla przeciętnego człowieka. Kim są i czym się zajmują najbogatsi ludzie na świecie? Zobacz ranking najbogatszych ludzi świata.

 

1. Jeff Bezos - gigant majątkowy - najbogatszy człowiek na świecie

Na pierwszym miejscu listy najbogatszych ludzi świata znalazł się Jeff Bezos. Jest on twórcą i właścicielem firmy Amazon. Nazwa ta jest znana na całym świecie. Z jej usług korzystają miliony ludzi…, dlaczego? Firma jest niczym innym niż największym sklepem internetowym. Zaskoczyć, może fakt, że Amazon swoje początki miało w garażu Bezosa. Twórca firmy od początku był wizjonerem, który twardo dążył do realizacji swoich planów i marzeń. Zapewne jego stanowczość i umiejętność inwestowania niezwykle ułatwiły mu drogę do zastania najbogatszym człowiekiem świata. Obecnie marka nie tylko zajmuje się handlem, ale także wysyła statki w kosmos. Co ciekawe 20 lipca 2021 roku biznesmen postanowił „turystycznie” polecieć w kosmos, wykorzystując jeden ze swoich statków kosmicznych. W skład załogi wchodzili nastoletni Oliver Daemen, najstarsza astronautka w historii Wally Funk oraz Jeff Bezos ze swoim bratem Markiem. Statkiem nie kierował pilot, a jedynie komputer.

 Jeff Bezos - najbogatszy człowiek na świecie


Majątek Jeffa Bezosa Forbes szacuje na 177 miliarda dolarów. Biznesmen od lat uznawany jest za numer jeden rankingu. Dwa razy jego zarobki przekroczyły 200 miliardów dolarów.

2. Elon Musk drugim najbogatszym człowiekiem świata - Tesla nadal gna do przodu

Drugie miejsce na podium najbogatszych ludzi świata zajął współzałożyciel firmy Tesla, produkującej luksusowe samochody elektryczne. Musk od samego początku był głównym architektem produktów Tesla. Od 2008 roku pełni funkcję dyrektora generalnego Tesla. Od 1 lutego 2016 r. przedsiębiorstwo nosi nazwę Tesla Inc. Produkuje również samochody autonomiczne.
Musk rozwija siebie nie tylko w branży motoryzacyjnej. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem innych firm. W 1995 roku założył firmę Zip2, której działalność ukierunkowana była na tworzenie oprogramowania sieciowego. Ostatecznie Zip2 zostało sprzedane, zaś Musk zarobił na tych działaniach 22 miliony dolarów. Musk postanowił pójść w stronę finansową i stał się współzałożycielem znanych marek takich jak PayPal oraz X.com. Niestety współpraca z innymi członkami zarządu nie układała się poprawnie. PayPal zostało przejęte przez eBay. W lipcu 2017 r. Musk kupił domenę x.com od PayPal za nieujawnioną kwotę, stwierdzając, że ma dla niego „wielką wartość sentymentalną".
Musk od lat zainteresowany jest tematyka podróży kosmicznych. Jego pasja popchnęła go do utworzenia przedsiębiorstwa XSpace. Obecnie firma ściśle współpracuje z NASA, zaś Musk jest dyrektorem generalnym i technicznym SpaceX. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem i konstruowaniem rakiet nośnych dla pojazdów kosmicznych, kładąc nacisk na ich niski koszt i niezawodność.

Elon Musk - najbogatszy człowiek na świecie


Majątek Elona Muska Forbes wycenił na 151 miliarda dolarów.

3. Bernard Arnault zamyka podium najbogatszych ludzi świata - Alkohol i kosmetyki źródłem niewyobrażalnego majątku

Na trzecim miejscu rankingu najbogatszych ludzi świata zdaniem Forbsa znalazł się francuski biznesmen Bernard Arnault. Jego majątek szacowany jest na 150 miliarda dolarów, czyli niewiele mniej niż Elona Muska. Co zatem sprawiło, że francuz jest tak majętny? Otóż alkohol i kosmetyki, stały się źródłem jego bogactwa.

Bernard Arnault - najbogatszy człowiek na świecie


Arnault swoją karierę rozpoczynał w rodzinnej spółce deweloperskiej. Od 1981 roku jako młody mężczyzna przez jakiś czas budował osiedla na Florydzie. Po otrzymaniu od rodziny 15 milionów dolarów, postanowił zainwestować pieniądze i kupił przedsiębiorstwo odzieżowe Christian Dior SA. Następnie w roku 1989 postanowił przejąć LVMH (producent produktów luksusowych - odzieży, alkoholi oraz kosmetyków). Jego działanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Z biegiem lat jego majątek rósł w szybkim tempie. W roku 2004 wykupił przedsiębiorstwo TAG Heuer (producent zegarków). Biznesmen posiada także 9% udziałów w Carrefour.

4. Bill Gates, kiedyś najbogatszy człowiek świata - dawny król poza podium

Czwarte miejsce rankingu najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes należy do Billa Gatesa. Niegdyś, przez wiele lat najbogatszy człowiek świata, obecnie musiał ustąpić miejsca innym biznesmenom. Nie oznacza to jednak, że Gates nie liczy się już w świecie najbardziej wpływowych. Wręcz przeciwnie jego majątek szacowany jest na 124 miliardy dolarów.

Bill Gates - najbogatszy człowiek na świecie


Samego Gatesa nie trzeba przedstawiać. Swoją fortunę zbudowała na branży informatycznej. Był głównym architektem oprogramowania i prezesem zarządu korporacji Microsoft, którego pozostaje indywidualnym udziałowcem z ponad 9 procentami akcji.
Biznesmen wielokrotnie zajmował czołowe miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata. Obecnie jest mniej czynny zawodowo, co nie oznacza, że na jego konto co roku nie wpływają nowe miliony dolarów.
Gates przykłada wielką wagę do działań charytatywnych. Wraz ze swoją byłą żoną, założyli fundację Billa i Melindy Gatesów.
Gates zaangażował się w szereg przedsięwzięć filantropijnych, przeznaczając duże sumy pieniędzy na potrzeby organizacji dobroczynnych i programów badań naukowych poprzez założoną w 2000 fundację Billa i Melindy Gatesów. Fundacja miała na celu zapobieganie AIDS, walkę z chorobami nękającymi Trzeci Świat oraz pomoc dla uzdolnionej młodzieży. Gates i jego żona przekazywali i przekazują ogromne pieniądze na działanie fundacji.

Zobacz więcej najbogatszych ludzi świata w 2021 roku

5. Mark Zuckerberg - majątek 97 miliardów dolarów

6. Warren Buffett -  96 miliardów dolarów

7. Larry Ellison - 93 miliardy dolarów

8. Larry Page - 91,5 miliarda dolarów

9. Sergey Brin -  89 miliardów dolarów

10. Mukesh Ambani - 84,5 miliarda dolarów

Najbogatszy człowiek na świecie

Cała dziesiątka najbogatszych ludzi świata przedstawia się imponująco. Czy już wiesz kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Wszystko może się w każdej chwili zmienić.