Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 17 grudzień 2021 19:18

Najbogatszy człowiek na świecie. Ranking - najbogatsi ludzie świata

Najbogatsi ludzie na świecie Najbogatsi ludzie na świecie fot: Sylwester Niedzielski

Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Oto jest pytanie. Powszechnie krąży przekonanie, że pieniądze szczęścia nie dają. Każdy wie jednak jak trudno bez nich żyć. Na naszym globie żyją także ludzie, których majątek jest niewyobrażalny dla przeciętnego człowieka. Kim są i czym się zajmują najbogatsi ludzie na świecie? Zobacz ranking najbogatszych ludzi świata.

 

1. Jeff Bezos - gigant majątkowy - najbogatszy człowiek na świecie

Na pierwszym miejscu listy najbogatszych ludzi świata znalazł się Jeff Bezos. Jest on twórcą i właścicielem firmy Amazon. Nazwa ta jest znana na całym świecie. Z jej usług korzystają miliony ludzi…, dlaczego? Firma jest niczym innym niż największym sklepem internetowym. Zaskoczyć, może fakt, że Amazon swoje początki miało w garażu Bezosa. Twórca firmy od początku był wizjonerem, który twardo dążył do realizacji swoich planów i marzeń. Zapewne jego stanowczość i umiejętność inwestowania niezwykle ułatwiły mu drogę do zastania najbogatszym człowiekiem świata. Obecnie marka nie tylko zajmuje się handlem, ale także wysyła statki w kosmos. Co ciekawe 20 lipca 2021 roku biznesmen postanowił „turystycznie” polecieć w kosmos, wykorzystując jeden ze swoich statków kosmicznych. W skład załogi wchodzili nastoletni Oliver Daemen, najstarsza astronautka w historii Wally Funk oraz Jeff Bezos ze swoim bratem Markiem. Statkiem nie kierował pilot, a jedynie komputer.

 Jeff Bezos - najbogatszy człowiek na świecie


Majątek Jeffa Bezosa Forbes szacuje na 177 miliarda dolarów. Biznesmen od lat uznawany jest za numer jeden rankingu. Dwa razy jego zarobki przekroczyły 200 miliardów dolarów.

2. Elon Musk drugim najbogatszym człowiekiem świata - Tesla nadal gna do przodu

Drugie miejsce na podium najbogatszych ludzi świata zajął współzałożyciel firmy Tesla, produkującej luksusowe samochody elektryczne. Musk od samego początku był głównym architektem produktów Tesla. Od 2008 roku pełni funkcję dyrektora generalnego Tesla. Od 1 lutego 2016 r. przedsiębiorstwo nosi nazwę Tesla Inc. Produkuje również samochody autonomiczne.
Musk rozwija siebie nie tylko w branży motoryzacyjnej. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem innych firm. W 1995 roku założył firmę Zip2, której działalność ukierunkowana była na tworzenie oprogramowania sieciowego. Ostatecznie Zip2 zostało sprzedane, zaś Musk zarobił na tych działaniach 22 miliony dolarów. Musk postanowił pójść w stronę finansową i stał się współzałożycielem znanych marek takich jak PayPal oraz X.com. Niestety współpraca z innymi członkami zarządu nie układała się poprawnie. PayPal zostało przejęte przez eBay. W lipcu 2017 r. Musk kupił domenę x.com od PayPal za nieujawnioną kwotę, stwierdzając, że ma dla niego „wielką wartość sentymentalną".
Musk od lat zainteresowany jest tematyka podróży kosmicznych. Jego pasja popchnęła go do utworzenia przedsiębiorstwa XSpace. Obecnie firma ściśle współpracuje z NASA, zaś Musk jest dyrektorem generalnym i technicznym SpaceX. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem i konstruowaniem rakiet nośnych dla pojazdów kosmicznych, kładąc nacisk na ich niski koszt i niezawodność.

Elon Musk - najbogatszy człowiek na świecie


Majątek Elona Muska Forbes wycenił na 151 miliarda dolarów.

3. Bernard Arnault zamyka podium najbogatszych ludzi świata - Alkohol i kosmetyki źródłem niewyobrażalnego majątku

Na trzecim miejscu rankingu najbogatszych ludzi świata zdaniem Forbsa znalazł się francuski biznesmen Bernard Arnault. Jego majątek szacowany jest na 150 miliarda dolarów, czyli niewiele mniej niż Elona Muska. Co zatem sprawiło, że francuz jest tak majętny? Otóż alkohol i kosmetyki, stały się źródłem jego bogactwa.

Bernard Arnault - najbogatszy człowiek na świecie


Arnault swoją karierę rozpoczynał w rodzinnej spółce deweloperskiej. Od 1981 roku jako młody mężczyzna przez jakiś czas budował osiedla na Florydzie. Po otrzymaniu od rodziny 15 milionów dolarów, postanowił zainwestować pieniądze i kupił przedsiębiorstwo odzieżowe Christian Dior SA. Następnie w roku 1989 postanowił przejąć LVMH (producent produktów luksusowych - odzieży, alkoholi oraz kosmetyków). Jego działanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Z biegiem lat jego majątek rósł w szybkim tempie. W roku 2004 wykupił przedsiębiorstwo TAG Heuer (producent zegarków). Biznesmen posiada także 9% udziałów w Carrefour.

4. Bill Gates, kiedyś najbogatszy człowiek świata - dawny król poza podium

Czwarte miejsce rankingu najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes należy do Billa Gatesa. Niegdyś, przez wiele lat najbogatszy człowiek świata, obecnie musiał ustąpić miejsca innym biznesmenom. Nie oznacza to jednak, że Gates nie liczy się już w świecie najbardziej wpływowych. Wręcz przeciwnie jego majątek szacowany jest na 124 miliardy dolarów.

Bill Gates - najbogatszy człowiek na świecie


Samego Gatesa nie trzeba przedstawiać. Swoją fortunę zbudowała na branży informatycznej. Był głównym architektem oprogramowania i prezesem zarządu korporacji Microsoft, którego pozostaje indywidualnym udziałowcem z ponad 9 procentami akcji.
Biznesmen wielokrotnie zajmował czołowe miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata. Obecnie jest mniej czynny zawodowo, co nie oznacza, że na jego konto co roku nie wpływają nowe miliony dolarów.
Gates przykłada wielką wagę do działań charytatywnych. Wraz ze swoją byłą żoną, założyli fundację Billa i Melindy Gatesów.
Gates zaangażował się w szereg przedsięwzięć filantropijnych, przeznaczając duże sumy pieniędzy na potrzeby organizacji dobroczynnych i programów badań naukowych poprzez założoną w 2000 fundację Billa i Melindy Gatesów. Fundacja miała na celu zapobieganie AIDS, walkę z chorobami nękającymi Trzeci Świat oraz pomoc dla uzdolnionej młodzieży. Gates i jego żona przekazywali i przekazują ogromne pieniądze na działanie fundacji.

Zobacz więcej najbogatszych ludzi świata w 2021 roku

5. Mark Zuckerberg - majątek 97 miliardów dolarów

6. Warren Buffett -  96 miliardów dolarów

7. Larry Ellison - 93 miliardy dolarów

8. Larry Page - 91,5 miliarda dolarów

9. Sergey Brin -  89 miliardów dolarów

10. Mukesh Ambani - 84,5 miliarda dolarów

Najbogatszy człowiek na świecie

Cała dziesiątka najbogatszych ludzi świata przedstawia się imponująco. Czy już wiesz kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Wszystko może się w każdej chwili zmienić.

 • Elektrownia atomowa: To przyszłość dla Polski?
  Elektrownia atomowa: To przyszłość dla Polski?

  Energetyka w Polsce nadal w 65% oparta jest na węglu. Surowcu, od którego niedawno zadeklarowaliśmy się odejść pod naciskiem coraz ostrzejszej polityki Unii Europejskiej. Nacisk ten spowodowany jest negatywnym wpływem węgla na środowisko naturalne i przyczynia się do zmian klimatu.

  Napisano środa, 15 marzec 2023 14:50
 • TSUE: Jest opinia rzecznika w sprawie frankowiczów!
  TSUE: Jest opinia rzecznika w sprawie frankowiczów!

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił bezprecedensowy wyrok odnośnie rozstrzygnięcia sprawy frankowiczów. TSUE uznało, że konsumenci mogą dochodzić względem banków roszczeń wykraczających poza zwrot świadczeń pieniężnych. Informacje te zostały przekazane przez rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE Michaela Collinsa. 

  Napisano czwartek, 16 luty 2023 14:36
 • Gaz ziemny: Czy warto inwestować?
  Gaz ziemny: Czy warto inwestować?

  Ponieważ zapotrzebowanie na paliwo stale rośnie, inwestorzy coraz bardziej koncentrują się na gazie ziemnym. Ropa i gaz są postrzegane jako pośrednie źródło energii między „brudnymi paliwami”, które pozostawiają ślad środowiskowy, a inteligentnym przeznaczeniem energii Ziemi ze względu na jej własne właściwości energetyczne i niezaprzeczalne korzyści środowiskowe w porównaniu z innymi paliwami kopalnymi.

  Napisano czwartek, 09 luty 2023 19:20
 • Inflacja: Przyczyny i skutki w Polsce
  Inflacja: Przyczyny i skutki w Polsce

  Istnieje wiele czynników, które mogą powodować inflację w Polsce. Najczęstsze czynniki to nierównowaga fiskalna, polityka banku centralnego oraz zmiany w podaży i popycie na dobra i usługi.

  Napisano czwartek, 09 luty 2023 19:14
 • Pieniądze: 400 zł więcej na rękę dla pracownika – jak to zrobić?
  Pieniądze: 400 zł więcej na rękę dla pracownika – jak to zrobić?

  Jeżeli rząd naprawdę chce pomóc pracownikom, to każdorazową podwyżkę pensji minimalnej powinien powiązać z proporcjonalną podwyżką kwoty wolnej od podatku. Dopiero wtedy podwyżka będzie naprawdę odczuwalna, a rosnące koszty pracy nie będą zagrażały wypłacalności pracodawców. Na rządowej szczodrobliwości najwięcej zyskują dziś politycy.

  Napisano środa, 11 styczeń 2023 17:55
 • Bank Światowy: Jacek Kurski z nową posadą - kwota wynagrodzenia zwala z nóg!
  Bank Światowy: Jacek Kurski z nową posadą - kwota wynagrodzenia zwala z nóg!

  Były prezes TVP obejmie stanowisko polskiego przedstawiciela w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego. O stanowisku Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie (pełna nazwa), decyduje prezes NBP, czyli Adam Glapiński. Roczne wynagrodzenie to około 225 tysięcy dolarów, czyli nieco ponad milion złotych. Co ciekawe, Kurski może liczyć także na liczne korzyści z tej posady, takie jak benefity emerytalne. 

  Napisano środa, 07 grudzień 2022 17:27
 • Pieniądze: Inflacja w listopadzie w końcu się zatrzymała? Optymistyczne dane z GUSu
  Pieniądze: Inflacja w listopadzie w końcu się zatrzymała? Optymistyczne dane z GUSu

  Główny Urząd Statystyczny, jak co miesiąc, opublikował dane dotyczące inflacji w tym miesiącu. Ku zdziwieniu analityków i ekspertów, inflacja wyniosła w listopadzie 17,4%, co jest pierwszym od połowy czerwca 2021 spadkiem. Ściślej mówiąc inflacja spadła także w lutym 2022, jednakże był to moment wprowadzenia tarczy inflacyjnej. Choć spadek z 17,9% do 17,4% nie oznacza mniejszej drożyzny, to jest to jednak wyraźny sygnał, że trend ogromnego i szybkiego wzrostu cen, w końcu zaczyna się przełamywać.  

  Napisano środa, 30 listopad 2022 15:50
 • ZUS: Do 2027 roku zabraknie 300 mld na emerytury!
  ZUS: Do 2027 roku zabraknie 300 mld na emerytury!

  Sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest coraz gorsza, ponieważ według najnowszych prognoz do 2027 roku będzie brakowało aż 300 miliardów złotych na wypłaty emerytur. Dane te pokazują wyraźnie, że polski system emerytalny zmierza w bardzo złym kierunku i jedynym sposobem na poprawę tego stanu rzeczy będzie albo podwyższanie podatków, albo ponowne przesunięcie wieku emerytalnego. To oczywiście tylko dopiero początek ZUSu. 

  Napisano wtorek, 29 listopad 2022 17:42
 • Rada Państw Morza Bałtyckiego i Szwecja: Informacja dla migrantów zarobkowych w regionie bałtyckim o ryzyku wyzysku
  Rada Państw Morza Bałtyckiego i Szwecja: Informacja dla migrantów zarobkowych w regionie bałtyckim o ryzyku wyzysku

  Rada Państw Morza Bałtyckiego (RPMB), organizacja międzynarodowa dialogu politycznego wspierająca praktyczną współpracę w regionie Morza Bałtyckiego i Szwedzki Urząd ds. Równości Płci rozpoczynają kampanię pod nazwą #BeforeYouGo, która jest wspólną inicjatywą informacyjną przeciwko wyzyskowi w miejscu pracy. Jej celem jest poinformowanie mieszkańców Ukrainy, Bułgarii, Polski i Rumunii o zagrożeniach i prawach, jakie mogą napotkać na szwedzkim rynku pracy.

  Napisano wtorek, 15 listopad 2022 11:10
 • Elon Musk: Miliarder przejął Twittera - pracownicy… śpią teraz w biurze! Zobacz zdjęcia!
  Elon Musk: Miliarder przejął Twittera - pracownicy… śpią teraz w biurze! Zobacz zdjęcia!

  Zakup Twittera przez miliardera Elona Muska, było jednym z większych wydarzeń w social mediach w tym roku. Co więcej, początkowo wydawało się, że kwota 44 mld dolarów nie zostanie wyłożona, gdyż Musk zgłaszał wiele zastrzeżeń, co do kondycji firmy. Finalnie do zakupu doszło, a pracownicy próbują się dziś odnaleźć w nowej rzeczywistości, kiedy to szefem stał się najbardziej ekscentryczny multimiliarder współczesnych czasów. Media społecznościowe obiegła fotografia jednej z managerek Twittera, która… śpi w biurze zawinięta w śpiwór. Czy tak będzie wyglądała przyszłość pracowników Twittera? 

  Napisano czwartek, 03 listopad 2022 17:09
 • Zygmunt Solorz: Akcje firmy biznesmena wystrzeliły jak z procy - giełda reaguje na elektrownię atomową
  Zygmunt Solorz: Akcje firmy biznesmena wystrzeliły jak z procy - giełda reaguje na elektrownię atomową

  W poniedziałek rano w Seulu doszło do historycznej dla Polskiej energetyki chwili. Polska Grupa Energetyczna (PGE) oraz ZE PAK (firma należąca do miliardera Zygmunta Solorza) podpisały list intencyjny dotyczący budowy polskiej elektrowni jądrowej z koreańskim KHNP. Co więcej, w tym samym momencie zostało także podpisane memorandum o współpracy pomiędzy dwoma przedstawicielami rządów.

  Napisano poniedziałek, 31 październik 2022 18:16
 • Inflacja X.2022: Kolejny rekord! Zamiast płaskowyżu, ostry lot w górę?
  Inflacja X.2022: Kolejny rekord! Zamiast płaskowyżu, ostry lot w górę?

  17,9% - tyle wynosiła inflacja w październiku 2022, według wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego. Warto podkreślić, że jest to najwyższy odczyt od 26 lat, co stanowi absolutny rekord tego ćwierćwiecza. Wartość pieniądza spada z miesiąca na miesiąc, co bardzo boleśnie odbija się na gospodarce. Kiedy inflacja wyhamuje? Czy konieczne będą kolejne podwyżki stóp procentowych? 

  Napisano poniedziałek, 31 październik 2022 17:00
 • Inflacja: Rekord! Czy Glapiński znów podniesie stopy procentowe?
  Inflacja: Rekord! Czy Glapiński znów podniesie stopy procentowe?

  Wrzesień przynosi kolejny niechlubny rekord, ponieważ inflacja we wrześniu przekroczyła aż 17,2 procent! Ten fatalny odczyt rozbił w pył jakiekolwiek nadzieje na to, że tempo wzrostu cen hamuje i zacznie spadać. W optymistycznych przewidywaniach analityków, szczyt inflacyjny miał przypadać na lipiec, sierpień. Później miała następować stabilizacja. Niestety nic nie wskazuje na to, aby ceny miały zamiar spadać - wręcz przeciwnie!

  Napisano piątek, 30 wrzesień 2022 15:52
 • Frank: Stopy procentowe znowu w górę! Tym razem drastyczna podwyżka w Szwajcarii!
  Frank: Stopy procentowe znowu w górę! Tym razem drastyczna podwyżka w Szwajcarii!

  To nie są dobre czasy dla kredytobiorców. Przekonują się o tym zarówno Ci, którzy mają kredyt w złotówkach, jak i w obcych walutach. Przed pandemią przyzwyczailiśmy się, że w kiepskiej sytuacji są wszyscy, którzy zaciągnęli kredyt we franku szwajcarskim. Choć ostatnie lata były dość stabilne, po inflacji i dużych podwyżkach spowodowanych kryzysem w 2008 roku, tak teraz frank znów idzie w górę!

  Napisano czwartek, 22 wrzesień 2022 12:25
 • Inflacja sierpień 2022: Tak źle nie było od 25 lat!
  Inflacja sierpień 2022: Tak źle nie było od 25 lat!

  Stale rosnące ceny dobitnie pokazują Polakom, że inflacja nie zwalnia. Te subiektywne odczucia potwierdzone zostały dziś także przez Główny Urząd Statystyczny, który podał oficjalne dane dotyczące inflacji w sierpniu, która wyniosła 16,1%. Jest to znacznie gorszy wynik od przewidywań ekonomistów, którzy oscylowali swoje predykcje na 15,4%. Dlaczego ceny nadal szybują w górę?

  Napisano środa, 31 sierpień 2022 13:34
 • Kryzys: Dlaczego cukier jest tak pożądany? Czy podrożeje?
  Kryzys: Dlaczego cukier jest tak pożądany? Czy podrożeje?

  Kolejne sieci sklepów mają problem z dostępnością cukru i zaczynają reglamentować go na sztuki. Warto podkreślić, że problem ten zauważalny jest nie tylko w jednym województwie, ale w skali całego kraju. Z powodu braku cukru, jego cena rośnie też systematycznie. Czy jesienią czeka nas prawdziwy kryzys cukrowy i nie będzie on dostępny w sklepach? Z czego wynika dzisiejsza, problematyczna sytuacja?

  Napisano poniedziałek, 25 lipiec 2022 14:20
 • Pieniądze: Znaczące podwyżki dla pracowników ZUS - porozumienie kończące spór zbiorowy podpisane
  Pieniądze: Znaczące podwyżki dla pracowników ZUS - porozumienie kończące spór zbiorowy podpisane

  Według informacji podanych przez Rzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Pawła Żebrowskiego, podpisane zostały porozumienia kończące spór zbiorowy. Pracownicy ZUS domagali się podwyżek wynagrodzeń. Warto dodać, że pracodawca zobowiązał się do realizacji postanowienia z wyrównaniem od 1 stycznia 2022. Pracownicy ZUS dostaną zatem nie tylko wyższe pensje, ale także i wyrównanie za 6 miesięcy roku 2022.

  Napisano wtorek, 12 lipiec 2022 12:36
 • Pieniądze: Inflacyjny rekord w czerwcu! Osiągnięty poziom z 1997 roku!
  Pieniądze: Inflacyjny rekord w czerwcu! Osiągnięty poziom z 1997 roku!

  Przewidywania ekspertów zostały zdecydowanie przebite. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że poziom inflacji w czerwcu wyniósł rekordowe 15,6%. Jest to najwyższy wynik od 25 lat. Warto dodać, że nie jest to jeszcze inflacyjny szczyt, który spodziewany jest na przełom 2022/2023.

  Napisano piątek, 01 lipiec 2022 18:13
 • Pieniądze: Podatkowa rewolucja CIT
  Pieniądze: Podatkowa rewolucja CIT

  Rząd ma za zadanie niwelować skutki pandemii covid-19 oraz wybuchu wojny na Ukrainie. Chociaż inwestuje sporo w rozwój społeczeństwa, rodzin i wojska, to nie mogło zabraknąć również nowości w ustawie dotyczącej minimalnego podatku dochodowego w zakresie ustawy o CIT. Zobacz co nowego dodała Rada Ministrów.

  Napisano czwartek, 23 czerwiec 2022 19:31
 • Wkusno i toczka: Pyszne i kropka - nowy rosyjski McDonald’s
  Wkusno i toczka: Pyszne i kropka - nowy rosyjski McDonald’s

  Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę trwa już ponad 3 miesiące. W tym czasie zdecydowana większość zachodnich przedsiębiorstw i marek opuściła Rosję w ramach protestu. Warto, jednakże dodać, że władza na Kremlu nie zamierza się tym przejmować, dlatego coraz powszechniejsze zaczyna być zastępowanie zachodnich firm ich rosyjskimi plagiatami. Świetnym tego przykładem jest rosyjska wersja McDonald’s.

  Napisano poniedziałek, 13 czerwiec 2022 19:43