Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 17 grudzień 2020 20:49

50 milionów Euro na sprzęt komputerowy dla irlandzkich szkół!

Komputery dla irlandzkich szkół Komputery dla irlandzkich szkół

Szkoły średnie i podstawowe w całej Irlandii dostaną 50 milionów Euro na zakup nowego sprzętu komputerowego. Co więcej, dotacja trafi do irlandzkich placówek edukacyjnych jeszcze przed tegorocznym Bożym Narodzeniem. Na co dokładnie będą przeznaczone pieniądze z dotacji?

 

Nauka przez internet, czyli edukacja w dobie pandemii

Pandemia koronawirusa sprawiła, że edukacja musiała przenieść się do sieci w tryb zdalny. Nauka przez internet okazała się jednak często dość problematyczna, ze względu na nierówny dostęp do technologii i często przestarzały sprzęt komputerowy. Dlatego też minister edukacji Norma Foley ogłosiła dotację na 40 milionów euro, która zostanie skierowana do wszystkich szkół podstawowych i średnich w celu udoskonalenia technologii cyfrowej w nauczaniu. Kolejne 10 milionów euro zostanie przekazanych na wsparcie w nauczaniu zdalnym, co oznacza, że pełna kwota dotacji osiągnie aż 50 milionów euro. Kwota ta zostanie w większości przeznaczona na zakup nowego sprzętu komputerowego, ponieważ koronawirus (a raczej spowodowany nim lockdown) dobitnie pokazał, że edukacja potrzebuje dziś dostępu do najnowszych technologii i komputerowej, ponieważ nauczanie zdalne z pewnością zostanie z nam na dłużej.