Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 08 wrzesień 2022 17:56

Zamek Balmoral: Oczy całego świata zwrócone na Wielką Brytanię - zmarła królowa Elżbieta II

Zamek Balmoral i Królowa Elżbieta Zamek Balmoral i Królowa Elżbieta fot: Wikimedia i Instagram

8 września 2022 roku zmarła królowa Elżbieta II. W czwartek w godzinach popołudniowych Pałac Buckingham ogłosił, że brytyjska królowa Elżbieta II jest pod stałą obserwacją lekarzy, ponieważ są oni zaniepokojeni jej stanem zdrowia. Informacja ta lotem błyskawicy obiegła światowe media. Co więcej, jak podaje BBC do zamku Balmoral przybyli zarówno książę Karol, księżniczka Kamila oraz książę William. Harry nie zdążył.

 

Prezenterzy BBC w ciemnych garniturach i czarnych krawatach

Brytyjskie stacje telewizyjne szybko zaczęły informować opinię publiczną o stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Warto zaznaczyć, że 96-letnia królowa już od kilku miesięcy zmaga się z pogarszającą się kondycją. Warto zaznaczyć, że przed rezydencją w Balmoral pojawiły się już grupy osób, zaś policja rozstawiła barierki. Co więcej, tradycyjna zmiana warty, która miała odbyć się w piątek rano, została odwołana.

Rodzina królewska zmierza do Elżbiety

Około godziny 17 do zamku w Balmoral zmierzał prywatny samolot, w którym lecieli członkowie rodziny królewskiej. Lot obserwowany był za pośrednictwem portalu Flightradar24 ponad ćwierć miliona osób. Telewizja Sky News stale transmituje w social mediach flagę na Pałacu Buckingham, która w razie śmierci monarchini, zostanie opuszczona do połowy masztu. Tak też się stało.
Warto podkreślić, że władze w Wielkiej Brytanii już od blisko 50-ciu lat przygotowane są na taki scenariusz, zaś wszystkie działania mają kryptonim „London Bridge”. Stan zdrowia Elżbiety II wpłynął na decyzję premier Liz Truss, która odwołała piątkową wizytę w Szkocji. Królowa Elżbieta II panowała nieprzerwanie od lutego 1952 roku.

8 września 2022 roku zmarła królowa Elżbieta II

Niestety królowa Elżbieta pożegnała się z naszym światem :(

load more hold SHIFT key to load all load all