czwartek, 02 listopad 2023 11:31

Wielka Brytania: Wprowadzono zakaz posiadania psów rasy American XL Bully!

American XL Bully zakaz American XL Bully zakaz fot. pixabay

W odpowiedzi na rosnące zagrożenie atakami i pogryzieniami ludzi przez psy rasy American XL Bully, rząd Wielkiej Brytanii podjął ścisłe środki w celu ochrony obywateli. Decyzja o wprowadzeniu zakazu hodowli, sprzedaży i posiadania tych zwierząt na terenie Anglii i Walii została ogłoszona przez premiera Rishi Sunaka we wrześniu. Nowe przepisy mają na celu zminimalizowanie ryzyka i liczby tragicznych przypadków związanych z tymi psami.

 

 American XL Bully będą nielegalne w UK

Od 31 grudnia 2023 roku w Anglii i Walii stanie się nielegalne hodowanie, sprzedaż, przygarnianie oraz porzucanie psów rasy American XL Bully. Dodatkowo, wszystkie psy tej rasy będą musiały być trzymane na smyczy i w kagańcu, gdy znajdują się w miejscach publicznych. Kolejnym krokiem będzie całkowity zakaz posiadania tych zwierząt, który wejdzie w życie od 1 lutego 2024 roku. Wyjątkiem będą przypadki, w których właściciel złoży wniosek o zwolnienie z zakazu, podlegający rozpatrzeniu przez sąd.

Psy tej rasy mają zostać uśpione

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadza również rekompensatę w wysokości 200 funtów dla właścicieli American XL Bully, którzy dobrowolnie zdecydują się oddać swoje psy do uśpienia przez weterynarza. Niestosowanie się do nowych przepisów będzie skutkować groźbą konfiskaty psa oraz surowych grzywien. Warto zaznaczyć, że zakaz będzie obowiązywał jedynie w Anglii i Walii, a ewentualne analogiczne środki zostaną podjęte przez władze Szkocji i Irlandii Północnej, jeśli zostanie to uznane za konieczne.

Rasa American XL Bully wywodzi się głównie z amerykańskiego pitbulteriera i zyskała popularność w latach 80. XX wieku. Wersja XL tej rasy wyróżnia się większą masą ciała, która może przekraczać nawet 60 kg. Wcześniej w Wielkiej Brytanii zakazane były już cztery inne rasy psów, w tym amerykański pitbulterier, tosa, dog argentyński i fila brasileiro. Nowe przepisy stanowią krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa obywateli i redukcji ryzyka związanego z posiadaniem psów rasy American XL Bully. Rząd podejmuje te działania, aby chronić ludzi przed potencjalnym zagrożeniem życia.

Wprowadzenie zakazu hodowli i posiadania psów rasy American XL Bully stanowi ważny krok w kierunku zabezpieczenia bezpieczeństwa obywateli Wielkiej Brytanii. Decyzja ta ma na celu ochronę życia i zdrowia społeczeństwa przed ewentualnymi zagrożeniami ze strony tych zwierząt. Rząd podkreśla, że priorytetem jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa w miejscach publicznych, dlatego też nowe przepisy będą konsekwentnie egzekwowane

Źródło: TVP.pl, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Quincy Jones: Legendarny muzyk i producent, zmarł w wieku 91 lat Quincy Jones: Legendarny muzyk i producent, zmarł w wieku 91 lat

    Quincy Jones, wybitny amerykański producent muzyczny, znany z pracy z takimi gwiazdami jak Michael Jackson i Frank Sinatra, zmarł w wieku 91 lat. Rzecznik rodziny, Arnold Robinson, poinformował, że Jones zmarł spokojnie w swoim domu w Bel Air w niedzielę wieczorem, otoczony przez rodzinę. Jego śmierć to ogromna strata dla świata muzyki, ale jednocześnie okazja do uczczenia imponującego życia i kariery tego niepowtarzalnego artysty.

  • Mike Jeffries: Były prezes Abercrombie & Fitch aresztowany za handel ludźmi Mike Jeffries: Były prezes Abercrombie & Fitch aresztowany za handel ludźmi

    Mike Jeffries, były dyrektor generalny znanej marki modowej Abercrombie & Fitch, został aresztowany we wtorek pod zarzutami handlu ludźmi i prostytucji międzystanowej. Wraz z nim aresztowano jego partnera, Matthew Smitha, oraz trzeciego podejrzanego, Jamesa Jacobsona. Śledztwo prowadzone przez FBI i prokuraturę obejmuje działalność trwającą od 2008 do 2015 roku.

  • Zayn Malik: Artysta odwołuje trasę koncertową po śmierci przyjaciela Zayn Malik: Artysta odwołuje trasę koncertową po śmierci przyjaciela

    Zayn Malik ogłosił, że w wyniku tragicznej śmierci Liama Payne'a odwołuje amerykańską część swojej trasy koncertowej "Stairway to the Sky". Wokalista poinformował o tej decyzji na swoim profilu w mediach społecznościowych, podkreślając, że stracił bliskiego przyjaciela i "brata". Śmierć Payne'a była dla niego szokującym i bolesnym wydarzeniem.

  • Liam Payne: Śmierć byłego wokalisty One Direction Liam Payne: Śmierć byłego wokalisty One Direction

    Liam Payne, były członek zespołu One Direction, zmarł w wieku 31 lat po upadku z trzeciego piętra hotelu w Buenos Aires, w Argentynie. Jak poinformowała lokalna policja, Payne został znaleziony martwy po tym, jak służby ratunkowe odpowiedziały na wezwanie w luksusowej dzielnicy Palermo.

load more hold SHIFT key to load all load all